Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

• Česko Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (viac)
všetky plagáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiálny text distribútora)

wlk1

Ani pro děti, ani pro dospělé. Animace je strašná (nemyslím grafiku), gumové budovy hnusné. K postavám jsem přičichl tak, že kdyby na ně spadl meteorit a všichni by chcípli, bylo by mi to jedno. Trapné, rádoby vtipné gagy se mi taky nelíbily. Nelogika chování a situací ději taky nepomáhá a to, že nakonec "nikdo" za své činy nebyl potrestán (studenti, radní, a nakonec i dluh čertovi), není zrovna dobrý vzor (i když to Kozí příběh, nabádající k zoofílii, není ani tak). Jedinou hvězdičku dám za tu první hvězdičku v počítačové animaci v ČR. Příště by to chtělo scénář a ne najmout bandu kriminálníků s dochozenou pátou třídou. ()

Ivec

Pokus o animák sa podaril, avšak veľkého úspechu sa nedočkal. Podľa mňa veľmi dlhý večerníček, pri ktorom by aj ďecku viečka padali. Príbeh hodiaci sa tak do hranej rozprávky, s minimom vtipu a s málom originality. Jednoducho, tak dlho za vlasy ťahané, až z toho vzniklo toto. Treba však podotknúť, že začiatky sú vždy ťažké a ja osobne sa na nové animáky z českej dielne naozaj teším. ()

zla.ovce

Zas tak tragické to nebylo, teda pokud divák neočekává animák v zahraničním stylu. Příběh byl celkem zajímavý a kdyby animace byla méně počítačová (často to vypadalo jako v PC hře), tak by to bylo zcela zasloužených 60 %. ()

nula87

Nepříliš povedený pokus o regulérní český animák skončil tím, že se tvůrci soustředili na nepodstatné detaily , a zapomněli na základ, tj. poctivý příběh a přitažlivé postavy. Navíc mi připadlo, že tvůrci měli spoustu nápadů, bylo jim líto některé vyhodit, a pak z toho vznikla přeplácanost bez vypointovaných scén (a o celku vůbec nemluvě). 40% ()

Lennie

Animace, jakkoli pečlivě provedené se mi občas trochu hnusily, některé ´"hlášky" byly trapné, ale jako celek to nepůsobilo vcelku tak špatně...možná, kdyby mi bylo osm, dívala bych se na to jinýma očima. (I když některé scény mi přišly naprosto nepohádkové a pro děti nevhodné.) ()

Klarrisa

Docela jsem se na tento film těšila, ale byl pro mě VELKÝM zklamáním. Přišlo mi to takové rozkouskované a laciné. Taky mám pocit, že tolik sexuálních narážek do pohádky pro děti nepatří. Když si ta prsatá měšťanka vytahovala hřebíky z výstřihu, tak jsem to ještě brala jako malý vtip. Ale když si odtamtud vytáhla i hlávku zelí, dostala jsem záchvat smíchu a chtěla tu pitomost vypnout. Dvě hvězdy dávám za malé světlé okamžiky v téhle mizérii - občas se tam objeví nějaká strašidla z legend a pověstí, o kterých měl film být. ()

Black3R

Neviem ako vy, ale mne sa to páčilo. Grafika síce mohla byť aj lepšia, ale celkom ušla. Príbeh to skoro žiadny nemalo, iba oslobodiť macu :) A aj tak rozprávky vždy končia Happy-endom a tu to platilo tiež. A aj o smiech tu núdza nie je. Taká pohodovka....50% ()

yaqwsx

Snaha o okopírování západních animáků je zde více než zřejmá. Zčásti se povedlo, jenže filmu chbí něco jako duše, něco, co by mě k němu přikovalo. Scénář by taky zasloužil trochu poupravit. Dávám 2 hvězdičky za film a jednu za průkopnictví. ()

greymon

Toto je ostuda 3D techniky. Nechci urazit Jana Tománka, ale tohle se mu moc nepovedlo. Dějiny a pověsti splácané dohromady až z toho vznikla ostuda. První Český 3D a tak to dopadlo. Postavy jsou příšerné mám na mysli velké nosy, hlavy, postavy. Ale to není to nejhorší nejvíc na filmu mně vadí stavby. Křivé no hrůza. Například Týnský chrám, nebo jiné budovy či nábytek. Na filmu není moc co pochválit ani děj splácaný vjedno. Je těžké udělat 3D film, ale tady to byla zbytečná práce, která se nepovedla. ()

brzozin

Z celého filmu mi v mysli utkvěly jen dvě věci. Nechutně oplzlé kecy Kubovy kozy (závan zoofílie) a neskutečně monstrózní prsa dívky Mácy. Takže název Kozí příběh lze chápat dvojsmyslně, což byl možná záměr. Jinak je film plný přitroublého žvanění a hospodských scén III. cenové, ze kterých si ani při nejlepší vůli nedokážu vybavit nic, co by mně zaujalo. Nelze se ubránit dojmu, že jak scénář, tak finální provedení má na starosti partička zkouřených nadržených IT. A ono avízované neotřelé výtvarné pojetí je prezentováno naprosto strašnou karikaturní grafikou a totálně rozjetým a rozmazaným pozadím - zejména, když se tu něco pohybuje. ()

inmax

Chápu, že třeba takoví tvůrci Shreka měli k dispozici daleko víc peněz a lidí.. ale tohle je opravdu hnusné. Hnusná animace, hnusné postavy, děj o ničem. Ti lidé přeci museli vidět, co tvoří?!? Když na to u nás nemáme, proč radši netočí kraťasy. Tohle je opravdu hnus. Hvězdička za snahu. ()

Aildrin odpad!

Tohle že má být pohádka? Tak pitoreskní, oplzle kýčovitou zhovadilost jsem už dlouho neviděl. Je to tak trochu jako pokus o Fimfárum šmrncnutý Švankmajerem (promiň Jendo), vyšperkovaný absurditami, dohnanými do extrému. Postavy jsou bezduché. Postrádají jakýkoli charakter. Tedy až na hermafroditní Kozu (Některé scény ve mě vzbuzovaly dojem lehce zoofilně laděného podtextu.), která je tak brutální imitací Oslíka ze Shreka, že by si autoři postrádající vlastní nápady, zasloužili obviňit z plagiátorství. Hudba je vybrána necitlivě a historické pozadí je taky vycucané z prstu. Stačí kouknout na Wikipedii. Tím spíš nechápu, jak se to na ČSFD mohlo dostat i do sekce /Historický. Sedělo by tomu spíš označení fantasy. Každopádně Japoncům by se to určitě líbilo, ale jinde bych naší republiku tímhle filmem radši neprezentoval. Svět by totiž mohl nabýt dojmu, že takový smysl pro humor Češi mají. K filmu jsem se dostal poté, co jsem na ČT slyšel, že bude pokračování oblíbené České 3D pohádky.. No.. stačí jeden pohled na ČSFD a je jasně vidět, jak moc oblíbená ta pohádka je. V závěru mi chybělo nějaké to mravní ponaučení/satisfakce. Aspoň to bych od pohádky čekal. Zkrátka brak. ()

x_silver

Český pokus o reprezentaci se v světě na téma starých pražských pověstí podle amerického způsobu. Mám pocit, že česká kinematografie má větší úspěch v zahraničí, protože leze do zadku americkým divákům. Krásné vyobrazení Prahy, Karlova mostu a orloje mě nutí, abych dal za sebe mnohem vyšší hodnocení než ostatní. ()

Mr.nachos

Vtipny, zabavny, poucny. A proc by ne, copak se dejiny nemuzou podat lehce s nadsazkou? A ze animace neni nic moc? Copak musi vsechny vypadat stejne? Nahodou dobry. ()

J.Cobra

Skoro 7 let jsem se odhodlával ke shlédnutí... a pak jsem skoro hodinu a půl doufal, že mé utrpení bude již brzy u konce. Animace byla ještě v mezích snesitelnosi, ale to je tak vše. Příběh o ničem, postavy ploché (i kozatá Máca, která by ve 3D byla nejprostorovější postavou v dějinách filmu), skeče trapné, koza otravná a ta chlupatá obludnost?! Kapitola sama pro sebe. ()

ostravak30

Koukal jsem se na komentáře mých předchůdců, pečlivě je pročítal a tentokrát si dovolím nesouhlasit. Na úvod je potřeba říct, že se nejedná o film bezmezných kvalit. Já jsem rád, že jsme se dočkali prvního 3D filmu, ale trvalo to. Grafika skvělá. Líbí se , jak tvůrci věrně a tajemně vykreslili Prahu. Já ji takhle vidím ještě dneska, takže tohle je fajn. Také vyobrazení postav se jim povedlo. Je to příběh komediální a postavy jsou zobrazeny komicky a s nadhledem. Také dabing je zvolen velmi vhodně. Co se mi naopak nelíbí je zvuk. Některé dialogy nejsou vůbec slyšet, jak jsou mluveny potichu a některým postavám není ani rozumět. Filmu podle mě taky dost ubírá na kvalitě dialogů. Ta je hodně nízko. Mohli být vtipnější a zajímavější. Jediné rádoby vtipné řeči vede koza, ale to je dost málo. A v neposlední řadě, ač začátek slibuje zajímavou zápletku, příběh dost podstatně stagnuje a již v půlce je to nuda, nuda a velká, nevýslovná nuda. Zkrátka a dobře tvůrci nejspíš předpokládají, že když půjde o starou Prahu, její zajímavě zobrazené pověsti a dabing es českého herectví, že to stačí. Tak nestačí. Podle mě to není tak hrozné, ale já osobně dávám dvě hvězdy pouze a jenom pro kvalitní animační provedení a opravdu vhodně zvolený dabing. A i to vše dotáhlo snímek ke dvoum hvězdám jen velmi těžkopádně. Určitě stojí za to to vidět, ale jednou vám to bohužel bude stačit až moc. ()

PlayEasy odpad!

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 3,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - ? | FDb.cz - 64,9% (???!!!) | Úplná hrůza katastrofa po všech stránkách není k tomu co ještě dodat. Je to úplná blbost. Přímo ostuda národa. Podle nás je tento díl asi nejhorší animák všech dob. Druhý díl není o nic lepší. Určitě se nedívejte! Propadák. 0% ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (viac)