Renesancia

• Česko Renesance (viac)
všetky plagáty

Černobílý animovaný film, který bývá po vizuální stránce přirovnáván ke snímku Sin City – město hříchu, se odehrává v Paříži roku 2054. Ilona Tasujevová, mladá a talentovaná odbornice na genetiku, je unesena a nadnárodní společnost Avalon, pro kterou pracovala, ji chce za každou cenu dostat zpět. Případ dostane na starost důstojník Karas, kontroverzní policista a specialista na vyhledávání rukojmích. Ten se vydává po stopách zmizelé dívky do labyrintu velkoměsta. V průběhu vyšetřování je špehován a zastrašován, postupně mu umírají svědci a někdo se ho snaží zabít. Karas si přestává být jistý, kdo je vlastně objektem jeho pátrání: oběť, anděl, nebo monstrum? Vypátrání Ilony se pro něj stává otázkou života a smrti… „Paříž nám od začátku přišla jako samozřejmé dějiště příběhu i jako hlavní postava filmu. Chtěli jsme vytvořit fantastický obraz Paříže, který by byl tak silný jako Los Angles ve snímku Blade Runner,“ říkají tvůrci. (oficiálny text distribútora)

czejny

" Nesmíte všechno vidět černobíle" aneb možná tato věta inspirovala tvůrce k vytvoření Renesance. Krok to byl jistě úspěšný, ale žádná revoluce se nekoná. Dalo by se říci, že to je jen odnož něčeho, co už tu bylo. Naštěstí tento styl není tolik okoukaný jako tuctové počítačové animáky. Se, zde již milionkráte zmiňovaném, Sin City tento počin má podobného leda tak černou a bílou. Jinak vizuální stránka je výborná a docela působivá. Další stránka věci je děj. Možná, že děj, ukazující nám futuristickou Paříž, se zapomněl někde jinde o 20 let dříve. Možná, že debutující francouzský režisér ještě nemá pod sebou pevnou podlahu, na kterou by se mohl bez obav postavit. Snad díky tomu je celý děj zmatečný a divák si moc velké pouto s hrdiny nevytvoří...ale což, nebudem to vidět tak černobíle, ne? Prostě akčňárna, která překvapí svým stylem a pobaví...co víc si přát, jen snad 4* dát :-) ()

KatanaCZ

Zdařilý počin, který má děj, spád, zajímavý příběh a pro mne neocenitelnou animaci, která zaujme na první pohled. V animovaném světě opravdový unikát, který si zaslouží to nejlepší ocenění. ()

tom88

Renesancia mi nesadla tak ako som očakával, ale rozhodne je to zaujímavý počin, ktorý stojí za povšimnutie. Vizuálna stránka filmu je dokonale prepracovaná, hra svetla a tieňa je perfektne znázornená čisto čiernou a čisto bielou. Dejovo mi to neprišlo ani originálne ani príliš záživné či zaujímavé, no dalo sa to sledovať aj keď občasná nuda mi začínala liezť na mozog. Chcelo by to zjednodušiť dej, chaos v príbehu a podaní som nestíhal úplne vnímať. Mal by som sa k tomu ešte vrátiť , ale moc sa nechystám. 62% ()

AdaMM

Lepší tři hvězdičky - za originalitu a vizuální stránku... Slabší tři za scénář a herce. Ale stojí to za podívání. ()

Splasher

Nechce se mi věřit, že by Citroen přišel s takovýmto designem. Má na to ale ještě 45 let, takže to možný je. Zvěsti nelžou a skutečně vizuální stránka přebíjí tu dějovou. A tak musím konstatovat, že stínohra "Veselý Králíček" v podání Smrtě stále patří k těm nejlepším pohyblivým obrázkům, co jsem kdy viděl. ()

tomeek

Jak píše Gemini, celé to působí tak divně sterilně. Vizuál přebíjí příběhovou složku na plné čáře, a to je hrozná chyba. Celý děj obsahuje fůru dobrých nápadů, ale ani jeden není nijak dotažený do konce. A je to strašně nepřehledné!!! ()

Sabrewulf

Absolutně nezáživný děj a ta výtvarná stránka - nejen, že mě vůbec neoslovila, ale přímo odpuzovala. Té černé tam bylo fakt moc, holt se asi chlapcům na filmový pásek vylila černá tuš. Zvládl jsem to maximálně do půlky. ()

mr.filo

Jakýkoli film viděný v černobílé TV a s nastavením kontrastu na maximální hodnotu se může zdát stejný jako Renaissance nebo Sin City. Trochu natažená vizuální slast. Skleněné chodníky u Notre Dame katedrály nebo Citroën auto, to by se mi líbilo i v reálu. ()

Radiq

Je jedno, že to je animovaný, mě jde hlavně o děj. A ten byl místama super, místama blbej, ale nikdy né tupej. Jasný, že kdyby to nebylo animovaný, tak rozpočet x-krát stoupne, ale někdy to bylo na škodu. Ale zas kdyby to natočili celý hraný, tak by to byl určitě komerční shit. Nemužu řict, že by mě to nějak extra bavilo, spiš jsem se nudil a animovanost mi vadila časem čím dál víc... Neřikám, že je to sračka, ale já osobně jsem tomu na chuť uplně nepřišel. Viděno s francouzským dabingem, ale myslim, že ani Craig by mě nepřesvědčil... ()

vesper001

Mé grafické srdce, zcela oddané animačním programům, francouzským kriminálkám a Danielu Craigovi, plesá, a oči se samy přivírají nad veškerými možnými technickými či dějovými nedostatky. Renesance animáků pro dospělé se zrodila ve Francii a jako každý nový směr i ona se musí potýkat s nepochopením. Postavy jsou možná poněkud černobílé, ovšem to je daň stylizaci, z některých záběrů se člověku naopak zatmí, a vsadila bych se, že úvodní automobilovou honičku z Quantum of Solace režisér opral právě odtud. Ostatně kapitán Karas působí jako skica aktuální verze agenta 007: drsný => nedisciplinovaný => suspendovaný => nasraný => odhodlaný => úspěšný (i za vysokou cenu). Všemocná organizace Avalon mi zase mimoděk připomínala orwellovskou analogii z V for vendetta. Jistě, šílení vědci, genetické člověče, nezlob se a zásady, vítězící nad zlem, to už tu všechno bylo, ale TAK krásně nakreslená Paříž tu ještě nebyla. Ani v renesanci ne. ()

Wallas

Scénář poněkud profláknutý, nicméně zpracování boduje. Když už nic jiného, tak se na to dá aspoň výborně dívat. Asi jako na FF Advent children, i když tady si divák užije trochu více děje. ()

COF_666

Ta vizuální stránka - bomba (možná i Sin City dostalo od Renesance pořádnou facku). Ale ten obsah..... Upřímně už dlouho mě film tak moc nebavil. ()

pytlák

Krásné obrazy podbarvené dobrou hudbou. Nicméně ani to nezakryje nudu která se zvězšuje s každou shlédnutou minutou. Obrovské zklamání. 50% ()

Honzíno

Renesance je zejména úžasná hra světla a stínu. Nejde nezmínit působivé zobrazení emocí a na nědokonale sednoucí dabing. Způsob, jakým tvůrci docíli komixové autentičnosti je nevídaný - Sin city místy hadr. Příběh mě osobně vůbec nevadil, spíše potěší jeho sci-fi nádech a detektivní zápletka stejně tak (jak se k sobě tyto dva žánry hodí...), avšak zamrzí v něm občas znatelně samoúčelné sekvence, které kompenzuje pekelná atmosféra a velice slušné tempo, můžu snímek jen doporučit. S odstupem času se k filmu kloním víc a víc. Začínám mu odpouštět občasné logické chyby a slabší rozuzlení. Prostě se nechte Renesancí okouzlit, ona vás už odmění. 80% ()

KRYSIOPICE

Renesanci jsem si oblíbil hlavně pro vizuál. Příběh není vůbec špatný ,ale jako by nebyl to hlavní. Vytvarnící si dali záležet na těch nejmenších detailech a vytvořili dechberoucí futuristickou vizi Paříže. Dost se mi líbilo to propojení Secese a moderní architektury. Přirovnání k Sincity není na místě, jednak kvůli použité technice v tomto případě 3D grafika v postpro. převedená do 2D. Zatímco Sin City je klasicky natočený film v postrpo. upravený, aby se podobal komiksu. Sin City je akční adaptace komiksu a renesance multižánrový mix ale především Noir. ()

uhlajz

Velmi silný vizuální zážitek s atmosférou advebturní hry. Příběh sice už není tak velkolepý, ale pořád je to díky nádherné grafice nadprůměrná podívaná. ()

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014