Desaťročný Arthur žije s babkou v malom dome na dedine, pretože jeho rodičia museli odísť za prácou. Rovnako ako všetky deti, aj on je fascinovaný rozprávkami, ktoré mu babička rozpráva. Zdá sa mu o afrických kmeňoch a neuveriteľných príbehoch, popísaných a namaľovaných v čarovnej knihe jeho dedka, ktorý pred niekoľkými rokmi záhadne zmizol. Idylické časy sa skončia v okamihu, keď im hrozí zabavenie domu. Situácia vyzerá beznádejne. Jedinou šancou je dedkov poklad, ktorý je údajne ukrytý kdesi na záhrade, v Ríši Minimojov, roztomilých malých škriatkov, o ktorých Arthurovi rozprával dedko. Malý Arthur sa rozhodne odvrátiť hroziace nebezpečenstvo a vydá sa hľadať pomoc práve do Ríše Mimimojov... Arthurova cesta je dôkazom, že niekedy i tí najmenší môžu dokázať veľké veci. (TV JOJ)

wosho

Úplně průměrný dětský snímek, kterému chybí dozor pořádného dramaturga a více soudnosti Bessonovi. Animace je zcela rutinní, nikterak nevybočuje z průměru. Scénář je šitý hodně horkou jehlou. A režie mistra??? No, je na ní vidět jeho talent a obří fantazie. Ale je přespříliš těkavá, hledající nejsnažší cestu. Besson již zkrátka není takový revolucionář, jakým býval. Je jen producent co se bojí riskovat. ()

Roman Albach

Je těžko k uvěření, že stejný režisér přivedl na stříbrné plátno Magickou hlubinu nebo Leona. Rodinné fantasy snímky Lucovi Bessonovi nesvědčí. Ale jak vidno z dalších let, nemyslí si to.... :-( ()

Cement73

Na tejto milučkej rozprávočke sme sa v kine s deťmi náramne pobavili a odchádzal som maximálne spokojný. Fantazijne povymýšlané bojové stroje z komárov :) Veľmi dobré. ()

Yardie

70%. Většina filmu se odehrává v animované části. Hraná část je myslím jen první půlhodinka, která slouží jako předehra ke zbytku filmu. Co se tedy týká té animované části - velice pěkná animace (hlavně princezna Selenia :-) ) jak postaviček, tak i prostředí. Je tam pár dobrých nápadů z říše skřítků. Celý film provází spousta hlášek (hlavně brácha princezny a princezna), takže se člověk i nasměje. Objevuje se zde několik netypických postaviček stylizovaných to lidského prostředí - rastafariáni, chlápek za přepážkou. Co se týká příběhu, tak klasika. Co se mi občas nezdálo, že některé scény byly dělány prvoplánově, aby byly zábavné, nicméně je to jako pěst na oko a film to trošku ruší. Ale je toho minimum. Celkově má film takovou pohodovou a zábavnou atmosféru a jde vidět, že se to točilo s nadhledem. Takže když to shrnu, film se mi líbil, pobavil jsem se něj a klidně bych se příležitostně mrknul znovu. Howgh! ()

Alf

zcela netypicky se mi víc líbila hraná část filmů, v té animované mi moc nesedla výtvarná stránka i křečovitá snaha stárnoucího režiséra být za každou cenu "cool" ()

laepus

Taková jednoduchá odpolední pi.ovinka - bessonův zkratkovitý styl je patrný od prvních záběrů (někomu to sedí, jinému ne), to, co na filmu oceňuji, je hlavně originální znění - hlasy Davida Bowieho, Harveyho Keitela, Davida Sucheta nebo Roberta DeNira... kde jinde tyhle dostanete najednou? ()

KosiR_ksr

Animace je na svou dobu na poměrně nízké úrovni (třeba pohyby postaviček občas připomínají počítačové hry z konce minulého století). Kromě úrovně animace nemám moc co vyčíst, ale bohužel ani není nic, co bych mohl vyloženě pochválit - velmi průměrný rodinný "animák", který sice nenudí, ale ničím novým nebo překvapivým neoslní. 60% ()

Matli

Nečekané překvapení. Je vidět že Luc Besson umí víc než sci-fi. Je znát že je to pro děti, ale já si to taky užíval, nepůsobí to jako běžná animovano-hraná pohádka. Jen škoda že jsem neměl možnost to vidět v angličtine, v hlavních rolích jsou samý hvězdy, určitě lepší než Vondráčková. Hodně dobře rozjetá série, tak uvidíme.70% ()

Silencia90

Až nesympaticky naivní a hloupé, ovšem jindy až překvapivě vtipné. Vážně nevím, jak to ohodnotit. 2,5* Asi se přikloním výš, díky originálnímu námětu, který jsem ještě neviděla, což v současné době je rarita - přes veškeré příběhy a filmy už snad bohužel ani není, co ještě vymýšlet. ()

grerar

Je to třeba brát optikou diváka, kterému je to určené. a pak je to dost velká nadsázka i tak;) nešťourat, nechat se, ono se to nějak poddá. spousta nelogičností a nedokončeností, ale radši o tom nepřemýšlet, že? 3* ()

gumbo

Tak to byl sešup. Tenhle film letí a diváka nechává daleko za sebou. Tady je zrychlené a zkrácené snad všechno. Od scén, přes dialogy až k logice. Je to masakr, pro děti možná ucházející, pro dospělé ale až příliš prapodivný. Jediným plus jsou mile udělané postavičky (některé). 30% ()

inutihar

Hláškující pubertální princezna neměla chybu a i spoust dalších vtípků nebyla rozhodně cílená jen na dětského diváka. Škoda jen, že některé části naopak byly až přiliš dětské nebo nebo se do světa Minimojů vůbec nehodily. ()

Mary19

Hraná pasáž je (až na často viditelné přehrávání :) moc příjemná. Děj odcejpá a uličník Freddie Highmore pouze potvrzuje, že patří mezi nejtalentovanější herce současnosti. Zvrat nastává při přechodu do části animované, která už tak povedená není. Tím myslím nejen nepříliš zdařenou animaci a tuny nelogičností, ale také slabý scénář. Snímek v tu chvíli působí hodně zkratkovitě až kostrbatě. Vše zachraňuje pouze hláškující princezna a několik vydařených (vtipných :) scén... Celkově je Arthur a Minimojové na evropské poměry dozajista nadprůměrnou 3D animovanou fantasy pohádkou. Případné trilogie se (kvůli již tak chabému ději) ale obávám... 60% ()

Illioplius

Animovanú časť filmu by som s prižmúrenými očami mohol zaradiť aj do priemeru. Hraná časť je ale strašná – hlúpučký dej, neskutočne otravné a nerealistické konanie postáv, klišé prvky a tak ďalej. Celkovo sa ale dá povedať, že, predovšetkým v animovanej časti, sú nejaké vtipné scénky, zopár originálnych nápadov a áno, má to aj príbeh. Možno sa tvorcovia spoliehali, že pekná princezná Selénia odpúta pozornosť od niektorých slabých miest filmu… a myslím, že sa im to aj celkom slušne podarilo. ()

mourinho

Chvíli super, chvíli nuda, animované pasáže mnohem lepší než ty hrané. Díky faktu, že moje šestiletá neteřinka ani nedýchala jsem malinko nadhodnotil. ()

Good bye, Luc Besson

Good bye, Luc Besson

14.09.2006

Ve své téměř pětadvacetileté kariéře natočil tento francouzský filmový kouzelník zatím jen devět celovečerních filmů, no i to mu stačilo k tomu, aby se nesmazatelně zapsal nejen do historických análů… (viac)