Ben Carson (Kiefer Sutherland) už zažil lepší dny. Před rokem byl tento lehkovážný policajt postaven mimo službu kvůli zastřelení kolegy. Tato nehoda ho stála nejen místo, ale vnesla mu do života alkohol a vztek. Žena i děti se mu odcizily a on skončil na rozváleném gauči u své sestry. Carson se ze všech sil snaží získat rodinu zpět a vezme proto práci nočního hlídače v bývalém obchodním domě. Ten, dříve symbol bohatství a úspěchu, nyní chátrá, zdevastovaný mohutným požárem, při kterém zemřelo mnoho nevinných lidí. Během obchůzek v obchodním domě si Carson začne všímat, že s velkými ozdobnými zrcadly na zdech není něco v pořádku. V ohromných blýskavých plochách se odráží obrazy vzbuzující hrůzu. Policista v nich vidí i sám sebe a stojí proti vlastním zlým démonům. Carsonova sestra Angela (Amy Smart) je přesvědčena, že bratrovy noční můry jsou „jen“ následkem stresu a pocitu viny za nešťastné zabití. Zato jeho žena Amy, pragmatická policejní lékařská komisařka, je ke Carsonovým vidinám méně tolerantní. Jeho čím dá tím víc nevyzpytatelné chování je ještě více odcizuje a Amy se obává, že ohrožuje i jejich děti. Carson se na vlastní pěst pustí do vyšetřování a zjistí, že tajuplná síla využívá zrcadla jako vstupní bránu k tomu, aby terorizovala jeho i jeho rodinu. Pokud chce Carson zachránit ženu a děti před děsivou smrtí, musí nějakým způsobem přijít na pravdu ukrytou za zrcadly a přesvědčit Amy, aby mu pomohla zastavit největší zlo, s jakým se kdy setkali. (oficiálny text distribútora)

Adamska

Na tomhle filmu jsem si potvrdil, jak markantní rozdíl je mezi shlédnutím filmu v kině a doma. V kině jsem měl chvílemi nahnáno (no jo, duchařiny, ty na mě holt platí), po půl roce doma poměrně slabé. Přesto to není špatný horor, takový lehký nadprůměr (ale opravdu lehký). Lekačky lekají, atmosféra splňuje očekávání, herecké výkony taky ujdou, ale přece jen tomu něco chybí. Přezevšechno to ale budí poměrně dobrý dojem. ()

OsuDNR

Dosť "príjemný" horor. Jeden z tých ktoré vo mne zanechali dobrý dojem ktorý by som kludne zvládol ešte raz :) Kiefer Sutherland svoju ulohu zvládol vcelku fajn :) ()

Ruadek

Hodně slabé, na to že to točil Aja. Vizuálně brilantní, příběhově klišovité a nepřitažlivé, 100 x viděné někde jinde. Vyjma pár brutálních gore scén, na které se tu zjevně sází, tu není nic zajímavého ani originálního - popravdě, ani ona krvavá brutalita není ničím jiným, než hrou na jasný efekt a šokující hnusy pro diváka. Stále trvám na tom, že dokud Aja nedostane pořádný scénář, bude to nudně neoriginální a jeho hvězda brzy zhasne. Druhořadé video - vyvražďovačky totiž umí každý a hodně nadějí tam skončilo před ním. ** 21.3.2010 ()

da-a

Zlo se zrcadlí v každém z nás. A někdy se pohne první. Horor Alexandre Aji se zaobírá lákavým námětem, který si bere tu zdánlivě nejobyčejnější - a jednu z nejužívanějších - věcí ve všedním životě a dává mu netušenou moc kontrovat to, co velmi dobře známe, se světem zkřivených divů za zrcadlem, jehož podstata je matně ezoterická. Bohužel to ve výsledku svazuje režisérovi ruce k vytvoření kýženého napětí, neboť divák, od první chvíle obeznámený s trikem, že nebezpečí příchází pouze a jedině ze zrcadel a jiných lesklých materiálů, dokáže sám sebe připravit a obrnit své nervy, kdykoliv přijdou hrdinové do blízkosti takových předmětů. Aja tohoto vědomí ani nijak nevyužívá k ošálení našich smyslů, zkrátka když je na scéně zrcadlo (a to je často), je na scéně démonická přítomnost. Proto se - chtěl-li příběh rozvíjet - uchýlil k mírně vypečené hororové fintě, kdy divák ani hrdiná sám nezná meze schopností ducha a tyto objevuje až postupně, ve stavu překvapeném, popř. vyděšeném, popř. rozladěném. Jako horor tedy Zrcadla fungují jen na půl plynu, jako parapsychologický thriller s pečlivě načrtlou atmosférou na nádrž plnou. Aja si na jednotlivých (velmi precizních) záběrech dává záležet, příběh začíná odhalovat své tajemné komnaty s akčním závěrem ukrytým za poslední z nich. Naštěstí měl po ruce herce, který této ambici mohl dostát. Kiefer Sutherland (ve vybraných scénách i jeho filmové dětí) drží stojí přítomností dramatickou strukturu filmu pevně v rukách a má zásluhu na několika význačných emocionálních momontech. Navíc je Sutherlandova postava až nečekaně aktivním protagonistou, co jde nebezpečí vstříc s hlavní své pistole nabitou ostrými a díky tomu příběh plyne slušným tempem bez zbytečných záseků. Že jsou pravidla světa "za oponou" plně odhalena až úplně posledním twistujícím záběrem, se pak snáší daleko snadněji. Díky tomu mohou být Zrcadla podařeným a zajímavým příspěvkem do mírně ošoupané kolonky "zaběhlých remaků". ()

halberdier

Z toho, co jsem od Aji viděl (The Hills Have Eyes a Haute Tension), jsou Mirrors zatím jeho nejslabší počin. Přesto se jedná o lehce nadprůměrný horror, který sice vykrádá z mnoha jiných filmů, ale právě Ajova režie ho zvedá nad průměr. Aja pro mě představuje nejlepšího horrorového režiséra současnosti (7/10). ()

MaxQ69

Váhal jsem jestli dát tři nebo čtyři hvězdičky, ale nakonecj sem se přiklonil ke slabšímu hodnocení. Zpočátku jsem si nebyl jistý, jestli byl Sutherland dobrá volba. Postupem času si jeho obsazení zvykám, i když se stále nemůžu zbavit dojmu, že mohl Aja sáhnout po někom vhodnějším. Na můj vkus má tento horor až přehnaně moc lekaček, ale tím myslím doopravdy moc. Hlavní myšlenka vcelku ušla, za velkou pochvalu ovšem stojí samotný závěr. Způsob uvědomění je ale komický, protože je to nesmysl. Nadruhou stranu, bez použití nesmyslu by divák nepochopil hrdinovu situaci. Ale jo, jsem spokojen. 65%. ()

Pjotrik

Je to tak na 3 a půl hvězdy. Kiefer Sutherland asi nebyl špatnu volbou, ale pro mě je tahle starší generace známých herců jakýmsi archetypem postav, které budou filmem proplouvat vcelku dobře a nikdy nepropadnou děsu úplně. Podobné pocity jsem měl u hororu Pokoj č. 13j, kde tuhle úlohu zastával John Cusack. Momentů kdy bych trnul hrůzou se příliš neobjevilo, každopádně pokud by režisér Aja udržel hrůzostrašnost snímku na úrovni scény, kdy je Amy Smart ve vaně (ne to není erotický film, to co se s touto krásnou herečkou vzápětí stalo prostě nedokážu popsat...a vlastně ani nechci) bez váhání bych hodnotil pěti hvězdami... ale nevím jestli bych to dokoukal z důvodu hnědého poplachu v mých spoďárech:) Aja na tyhle krátké momenty naprosté morbidity a násilí často sází, ale celý film se takto utáhnout nedá. 65% ()

ZAUME

Horor Zrcadla mě velice chytl a je to snad první film ve spolupráci s Rumuny, který mohu ocenit takovým hodnocením. Gratuluji bál jsem se dostatečně. ()

HennessyVSOP

Dobré, po delší době opět horor co mě bavil. Vraždy jsou koukatelné i slabšími povahami, film stojí mnohem více na perfektně vykonstruované atmosféře a solidním ději. Kiefer Sutherland hraje svoji roli přesvědčivě, neměl jsem problém se do jeho role vcítit, Naopak Paula Patton vypadá velmi sympaticky a oběma jsem v závěru fandil :) Problém filmu přichází někdy kolem poloviny kdy se začnou objevovat absolutní logické chyby v ději ohledně zrcadel. Škoda otevřeného konce, nicméně i tak jsem byl rád, že jsem film viděl. ()

brasek

Absolútna spokojnosť... skvelý horor s atmosférou a napätím. Príjemne ma prekvapil Kiefer Sutherland, som skôr očakával že bude tápať v tejto roly. ()

misul96

Celej ten film měl dobrej nádech až do těch posledních 10 minut, kdy ho honila ta polomrtvá příšera. Ten konec byl na můj vkus až moc přehnaný, ale jinak námět, nápad, pointa skvělá. :) V některých částech mě i mrazilo v zádech. ()

Hookins86

Není to úplně nebezpečná pecka, ale zase až takovej zevl to není. Je to spíše lehčí nadprůměr, který má co říct, nenudí, ba naopak pobaví... ()

linger

U mna mix niekolkych hororovych klise, ktore som videla uz predtym. Detektivna linia (Kruh), posadnutie demonom (vela filmov s vymetacskou tematikou) zaver (napriklad Silent Hil...) Demoni za zrkadlom na mna nefungovali tak, ako by mali, pri Cara oculta na mna tento namet posobil silnejsie. Niekolko drsnych krvavych scen. Za 3 hviezdy, neurazi, nenadchne. ()

SZYslak

SPOILER: Film o tom, co vsechno muze zpusobit nevhodne zvolene posevni zrcadlo. Natrhne Amy Smart pysky a ta konci bez znamek zivota zakrvacena ve vane. Situaci zachranuje klimaktericka jeptiska v zrcadlovem bludisti Petrinske rozhledny. Strasidelnych 43,75%. ()

Kassandra

Začalo to dobře a až po utrhnutou čelist to bylo vlastně docela dobrý, ale od druhé půlky začal děj docela upadat, přičemž by měl naopak gradovat... Navíc nechápu, proč si ta babka (Anna) stěžovala, vždyť díky Benovi na konci zjistila, jak je na svůj věk čiperná :D ()

Blejzr

Pro mě jeden z nejlepších hororů co jsem kdy viděl :) Kiefra mam hrozne rád z 24, tak jsem to musel vidět.. a viděl jsem ten film už 3x a prostě mě neskutečně baví! A ten konec... prostě labůžo! ()

PatrikP4

Povedené a docela dost. Znám lidi co na to nechtěly koukat když jsem to nabídnul na nějáké párty. Že je to moc psycho a nemohly by se u toho dostatečně opít. ()

Saxos

Vcelku dobře zpracovaný remake. Nic moc přehnaného, dobrý a logický příběh, pointa, pár lekaček, slušné odehrání, hudba i zvuk, trochu ztrácející se závěr, ale hlavně všude světlo. ()

v.indruchova

Těžko se přemlouvám to dokoukat, chci vědět o co tam jde, ale je to odporně krvavý a nechutný. Na tohle nemám žaludek. Krev a zrůdnosti. Když už se bát tak radši lekavě. Kiefer má ode mě hvězdu za hraní. ()