USA vs John Lennon

• Česko USA versus John Lennon (viac)
všetky plagáty

Film o snahách vlády USA umlčať politicky nepohodlného Johna Lennona prináša rozhovory s jeho najbližšími, zachytáva ideály, za ktoré bojoval a odhaľuje cenu, ktorú musel za svoje snahy zaplatiť. Jeho volanie po mieri a s tým súvisiaci politický aktivizmus boli tŕňom v oku predovšetkým riaditeľovi FBI J. Edgarovi Hooverovi, ktorý inicioval ilegálny proces s cieľom Lennonovej deportácie. (STV)

poet

Napriek tomu že nie som nejaký fanušik Lennona a jeho vkus na ženy nie je zrovna najlepší treba uznať, že sa nebál povedať čo si myslel...:) Myslím si že v tejto dobe je jeho skladba Give Peace A Chance čoraz aktuálnejšia. ()

Mahoney.

Skvelý dokument. Pre mňa ako veľkého anglofila a fanúšika Beatles a obzvlášť Johna Lennona ma to veľmi bavilo, vôbec by som nepovedala že dokument bol dlhý a po pol hodine začal byť nudný, to nie. 5 hviezdičiek. ()

Tamdydam

Ono vytvořit při mém obdivu k Johnu Lennonovi dokument, který by se mi nelíbil..., to už by chtělo kus talentu. Rozhodně můžu říct, že jsem se zajímavou formou dozvěděl zas něco nového z Lennonova života. Sice mě tento dokument nechytl tolik, jako Imagine: John Lennon, což bude způsobeno hlavně tím mnohaletým časovým odstupem od jeho smrti, narozdíl od Imagine. Tak trochu jsem tu taky cítil snahu vše mírně zveličit a zároveň jednostranost pohledu na věc, ale nebylo to nijak dramatické. Fandům Johna Lennona tento dokument doporučuji ()

henrycruel

Když se někdo znelíbí americké vládě, změní se jeho život k nepoznání... Zajímavý dokument pro fanoušky Beatles a Lennona, ale myslím si, že i pro ostatní... ()

Edeltruda

Od teď budu mít Lennonovy písničky ještě raději. P.S. Ocenila jsem, že v dokumentu promluvila i druhá strana. P.P.S. Je dobré si připomenout, že propaganda a boj o moc se nevyhýbají žádnému režimu. ()

vitekmlejnek

Takhle to dopadlo, když se John Lennon vymanil z pozitivního vlivu Paula McCartneyho a zdravě konkurenčního vztahu s ním. "Jsme hudebníci. Píšeme geniální skladby, dost revolučními způsoby je nahráváme a pouštíme do světa jedno průlomové album za druhým." Jakmile se místo toho začal poflakovat s (přinejlepším) pošuky typu Jerryho Rubina a soudružkami typu Angely Davisové (v dokumentu schované pod širokým pojmem "radikální aktivistka), napsal jedny z nejslabších věcí svého života (album protestongů Some Time in NYC, což je ještě alespoń sranda, následované Mind Games, což je povětšinou už jenom nuda). A na téhle smutné skutečnosti nic nezmění ani aplaus Noama Chomského. Ano, FBI na Lennona vedla svazek, to určitě nebylo hezké, ale jeho desky v USA normálně vycházely, jeho koncerty se konaly, v televizi a v rádiu a novinách byl pečený vařený. A to i když třeba chodil s plackou s Mao Ce Tungem (takový hodný strýček z Číny, úplný opak ďábla Nixona...) Co by za takový útlak dali ve stejné době v trochu jiné zemi Plastic People of the Universe? P.S. Mám moc rád Johna Lennona, ale tendenční a přemrštěné dokumenty o něm už tolik ne. ()

Katerine

Krásný dokument, který zachycuje život Johna Lennona po rozpadu Beatles. Jsem jeho fanoušek, ale z tohoto dokumentu jsem se dozvěděla spoustu nových věcí. Zajímavé byly například výpovědi tehdejších členů FBI nebo naopak aktivistů z různých demonstrací a o jeho účasti na nich jsem nic nevěděla. K tomu ještě úžasná hudba. Obdivuji ho za to, jak si dokázal stát za svými názory. A nakonec snad jen...Give peace a chance! ()

tuctovychlap

ak by ho chceli FAKT umlčať, umlčali by ho..ak by sa ho FAKT chceli zbaviť, ani by z lietadla nevystúpil..snílek, ktorý kvôli sláve z piesní mal pocit, že aj jeho slovné a gestové politakárčenie má hlbočizný zmysel..nezmysel..ak by FAKT mali, svet už je jedno pekné, ružové, šibalsky rebelsky sa tváriace miesto..vždy je to o tom, že kričať môžete tam, kde je demokracia..mal sa vydať pod islamský mesiac a tam kázať slovo Lennonovo..ale..ako jeden z komentujúcich správne poznamenal (aj keď pravdepodobne v inom zmysle:)) "Lennonovy USA velice sedly"..hviezdička za hudbu, ktorá sa nesnaží jednostranne znásilňovať.. ()

gizi

Výborný dokument, krásně zakomponované písně (a krásné to písně) do příběhu člověka, který měl svůj názor, stál si za ním, držel se ho a ostatní mu bylo celkem jedno (neudržel to za každou cenu, když šlo opravdu do tuhého, raději odmítl vystoupit na radikálním koncertu, než by riskoval vypovězení z USA, ale na druhou stranu, stát si za svým za každou cenu přece není nutné). Dokument pěkně ukazuje politickou špínu v USA a "svobodu" v uvozovkách. 85%. ()

TroyCastor

Pro mě je tento dokument mistrovské dílo, které mě ani chvilinku nepřestalo bavit. Vše je naprosto vyvážené jak hudba, tak záběry Johna, tak rozhovory s pamětníky. Krásné zamyšlení nad těmi, kterým Lennon lezl do zelí a házel klacky pod nohy a celková vyhlídka na jeho dlouhou cestu plnou umělecké rebélie. Miluju Johna, miluju jeho život, miluju tento dokument! :) ()

balstar007

Někdy jsem netušil že John Lennon byl takokovou silnou osobností jakou on doopravdy je. Je i dobrým zpěvákem ale i dobrým člověk, který má dobré srdce. Vždy budu uctívat jeho památku na jeho počest. Někdy už takoví člověk jako byl on už nikdy nebude. Byl jako anděl. A dobří andělé už na světě nejsou. Proto odpočívej Johne Lennone v pokoji a tvém zaslouženém míru, který si nám vybojoval. Zbohem. Snad ani nemůžu dát hodnocení protože tolik procent ani snad neexistje. ()

padina

Pohádka o tom, jak John (s Yoko) z postele zvedl vlnu mírových demonstrací po celé emerice, nelekl se FBI a písní přinutil USA ukončit válku ve Vietnamu. Naivní, ničím neobjevná a dost zdlouhavá poudačka. ()

Nesmrtelný Brouk

Nesmrtelný Brouk

19.06.2006

Když Lee Harvey Osvald zastřelil Johna Kennedyho, sledoval několik dní před činem pořád dokola film Franka Sinatry Suddenly, kde Frank hraje psychopatického vraha, který chce zastřelit prezidenta… (viac)