Vietnamská vojna naberá na sile. Bojuje v nej aj americký pilot Dieter Dengler, ktorý od detstva sníval o tom, že bude letcom. Sen sa mu splnil, keď sa dostal k vojenskému letectvu. Na úplne prvej misii nad územím Laosu ho však zostrelia a on sa ocitne v pasci džungle ďaleko od svojej jednotky. Čoskoro ho zajmú laoskí vojaci a odvedú do zajateckého tábora, kde vládnu kruté podmienky. Stretne sa tu aj s dvoma ďalšími Američanmi, Duaneom a Geneom, ktorí sú v zajatí už dva roky. Dieter časom pochopí, že jedinou nádejou na prežitie je iba starostlivo pripravený útek. Hoci nevie, kde sa tábor nachádza a ako ujde, jedno vie určite – boj o život nevzdá... (TV JOJ)

kagemush

(BACHA-SEM TAM SPOILER) Akční Herzog? No to mě rozsekni stehno a usekni hlavu ,vole. Třeba. Ovšem jinak vynikající film,kde to hlavně s tou dusnou a zaprášenou atmosférou v dusném a prašném prostředí mistrovy opravdu funguje. Ale ten konec!!! Už zase jsem se dozvěděl,že jediný opravdový přátelství mezi chlapci (mimo baru U Pavůka,Bratislavští vědí) je možný mezi mariňáky a na trauma z prožitého pekla je nejlepší stejk! Takhle zmrvit jinak výborný film umí snad už jen Špílberg. 60%,do háje.... ()

honajz2

Pro Herzoga je Temný úsvit něčím, jako pro Weira Útěk ze Sibiře. Rozhodně to není špatný film, jen působí poněkud průměrně. Jenže když už jste od Herzoga viděli několik filmů a víte, co on umí, pak si po zhlédnutí jenom řeknete - ty vole, točil to vůbec on? Každopádně co se filmu týče, nejhorší na něm je to, že hlavní hrdina celý film působí, jako by žádné nebezpečí nehrozilo, sem tam něco zavtipkuje a je pořád v klidu, navzdory tomu, co se okolo něj děje. Ono to samé platí o všech lidech v zajateckém táboře - tedy kromě Duana, který jako jediný tady projeví sem tam nějaký strach a taky jako jediný působí jako člověk. Tohle dost ubírá na nějakém napětí, proto taky nejmíň polovina scén vůbec nepůsobí tak, jak by měla. Kdyby tak působila, bylo by to super, jelikož ten námět na dvě hodiny opravdu má, ale v tomhle provedení zapůsobí opravdu jen průměrně, i přes pár výrazných scén. Zase ale zafunguje prostředí džungle, se kterým ale Herzog má bohaté zkušenosti, takže to u něj beru jako standard. Celkově za 3*, víc si to fakt nezaslouží. ()

Joe321

Tenhle snímek se asi jako jediný z poslední doby dá měřit se starými klenoty jako Apokalypsa, Lovec jelenů či Četa díky své hutné atmosféře. Ačkoliv se to ze začátku nezdá, film později nabírá neskutečně na síle a vyústí k emocionálnímu konci, kdy to se mnou mávalo. Bale mi tady snad poprvé přišel přirozený, jako by skutečně žil příběh své role a dal tomu opravdu hodně (vyhubnutí, žere červy a směje se u toho). Dojem z filmu je velice hluboký. Po dokoukání jsem si o Dieteru Denglerovi přečet a film se s ním shoduje téměř ve všem. Je k neuvěření, že tímhle prošel a přežil. -"I believe I need a steak." ()

Martin741

Reziser Werner Herzog tentokrat natocil film o zajatom cloveku uprostred vietnamskej dzungle, ktory zaziva utrapy zajateckeho zivota v tabore, ktory vedie Vietcong. V roli zajatca sa predstavil Christian Bale /Batman Begins/, pricom Herzog ukazuje v plnej a brutalnej miere vsetky utrapy a brutalitu vojnoveho tabora. Herzog ako filmar ma velky talent, a tymto filmom ma konecne dokazal uputat. Vsetku pozornost na seba strhava vyborny Chris Bale, ktory je herecky chameleon : dokaze zahrat cokolvek. Z dalsich hercov je znamy napriklad Steve Zahn /Jizda do pekel 1/, ktoreho taktiez povazujem ze herecky talent. Zaver : tak to bol ciry masaker. 85 % ()

rakovnik

Výborné realistické drama z asijské džungle. Psychologie postav je vybroušená jako drahokam. Dny se vlečou, období dešťů přijde kdo ví kdy, radost udělá i hrstka rýže. Jsou místa, kde být nechcete. ()

Jino

Rozhodně zajimavý film. Christian Bale opět na dietě :-) Film působí reálně proto, že si hlavní hrdina nehraje na žádného Ramba (ono by to tak ve skutečnosti vlastně ani nešlo). Přesto mi tomu něco malinko chybělo - asi víc akce, ano chápu že to natáčeli podle skutečnosti, ale já už jsem tak zkažený těmi americkými hrdiny...že takový film asi nedokážu ocenit :-) Ovšem konec byl geniální ... akorát mi připadalo trošku hluché a nicneříkající místo zhruba ve prostřed filmu, v tom zajateckém táboře - čekal jsem onu akci o 10 minut dřív. ()

Stanley

Dovedně a realisticky zpracovaná rekonstrukce skutečného příběhu, kterému při sledování opravdu věříte, což je pro tento žánr nezbytně důležité. Přesto se mysl diváka může místy zaseknout na pár maličkostech, které tam jakoby nepatří, např. jak dokázali dva vysílení uprchlíci vyrobit bez jakýchkoli nástrojů v krátké chvíli tak zručný vor nebo kde vzal Bale při zapalování opuštěné vesnice tak profesionálně vypadající pochodeň, kterou by sám v tamějších podmínkách těžko vyrobil nebo našel. ()

Petoss1

Dalo sa, s touto tématikou sú aj pútavejšie filmy (Veľký útek). Stred príbehu bol nemastný neslaný, aspoň že to vykompenzoval zaujímavý záver. 77% ()

Crawler-D

Herzog natočil poutavé drama o boji muži proti hladu, přírodě a vietnamských vojácích, ale pro Balea je problém, že už dříve natočil Mechanika a že tady se zase tolik neodvázal. Badeltova hudba krásně podkresluje snahu o přežití v drsných podmínkách a úvodní záběry dodávají filmu pocit autenticity. ()

Amroth666

Nejlepší složení herců pro takový film navíc s pravdivým příběhem. To pro mě ještě před shlédnutím byla veliká výzva. Film jsem si tedy pustil a udělal jsem zatraceně dobře, protože tento brilantní kousek stál zato.Chudák Bale, který musel tolik pro film zhubnout, ale vyplatilo se. Nejlepší na celém filmu byl duševně poznamenaný Steve Zahn. Bylo to naprosto realistické a úsilí na Balem bylo vyloženě vidět. ()

C0r0ner

Dost utahaná nuda, která ale měla mnohem větší ambice. Přijde mi škoda promarněného potenciálu, který toto téma rozhodně skýtalo. Balea mám rád, ale jsou filmy (Říše slunce), kam se děsivě nehodí a vidět ho většinu stopáže dost otravuje. Za zmínku stála aspoň hutná atmosféra. 55% ()

Flynn

Tak trochu jiný film, válečné prostředí z pohledu zajatců bez extra velkých akčních scén kdy jde spíše o psychologii a zachycení hladu a bídy hrdnl. Bale tradičně nezklamal a Steve Zahn ukázal že umí hrát a že není jen Policajt Na Baterky a nebo učitel z Bláznivé Školky. Hodně silný příběh podle skutečné události. ()

Wormboy

Dalsi zo skvelych filmov, ktory sa do nasich kin zrejme nikdy nedostane, pretoze je pre distributorov malo finacne zaujimavy, avsak pre nas divakov mimoriadne hodnotny a po cely cas putavy. Pribeh ludi vystavenych krutostiam zajatia tak fyzickeho, ako psychickeho nie je nicim novy, avsak Herzog stavia predovsetkym na hercoch (tak Zahn a Davies su vyborni, no Christian Bale predvadza dalsiu z nadludskych kreacii a ja uz jednoducho nemam slov, ako jeho "hranie" nazvat), atmosfere a celkovej situacii, kde nadej ostava poslednou potravou. Proste fakt treba vidiet.4,5/5* ()

Andre3000

Výtečně, opravdu výtečně. Christian Bale se mi jako herec líbí film od filmu stále více. Krásná a nebezpečná džungle, kruté podmínky ve vězení, radosti z těch nejvšednějších věcí a touha po útěku. To jsou jen jedny z předností, které dokázal film skvělě vylíčit. Lépe už to snad ani natočit nešlo. ()

Juto

Okrem strhujúceho dobrodružného príbehu, ktorý Herzog rozpráva vo všetkej svojej desivej, zbavenej jednoduchosti, je Pasca v džungli fascinujúcou štúdiou o ľudskej osobitosti. 7/10 ()

fars

Opravdu zajimave. A nejen diky Baleovi (ktery byl samozrejme skvely), ale vubec cely herecky kolektiv podal mimoradny vykon. ()

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (viac)

Klasiky od klasiků

Klasiky od klasiků

11.04.2008

Chtěli byste atraktivní zprávy o mladých hezounech a třeskutých předražených velkofilmech? Třeba tu kachnu o Orlandovi Bloomovi v hlavní roli Prince of Persia? A co takhle novinka o dvou ošklivých… (viac)