Bakaláři - Série 3 (1974) (séria)

Med (S03E29)

(epizóda)

Není teta jako teta... Teta (V. Tichánková) navštíví neteř Vendulku (D. Syslová) a poprosí ji a jejího manžela Pepu (V. Hašek), aby prodali 27kg jejího medu. Protože neumí odmítnout, nastane pro manžele s medem velké trápení. Ať dělají oba, co dělají, nedaří se mu zdaleka prodat všechen med. A to ještě není ta největší tragédie... (Česká televize)

LadyPupu

Česká televize prohrábla archiv a vytasila se s tímhle staronovým bakalářským příběhem o 27 kilech lesního medu. V. Hašek se snaží seč může, med víceméně vnucuje na potkání, veksluje med za celer, oslňuje sladkými řečičkami kolegyně a kolegy, jen aby se medu zbavil. No, celý se to táhne jak med (tsss) a pointa je ulepená jak nejupatlanější sklenice medu (hmmm). ()

rakovnik

Vypečená tetička využívá příbuzné. Ti se snaží, než pochopí. Celkem příjemné obsazení, realistický děj, ale pointa je dost bezradná. Kromě Zity Kabátové se zde mihl i Vladimír Menšík. ()

Rodriguez

Tetička je přeci hodná žena, tak ji vypomůžeme, řekne žena. Koupíme od ní med a pak ho prodáme. Jenže to netuší, že tetička je pěkné číslo. Ale to manžel Pepa už nevydrží a tetičce řekne rovnou od plic co si myslí. 70% ()

EKLEKTIK

"My jsme měli práci, s medem." Manželský příběh, natočený podle zadaného tématu "Po přízni řízni!", jenž dává úplně nový význam výrazu "Cena medu (1986)" a z něhož je jasně patrné, že v roce 1974 byla průměrná maloobchodní cena medu 30,- Kčs a při porovnání tehdejší průměrné měsíční hrubé mzdy, která byla 2 237,- Kčs s dnešní, ve výši 26 287,- Kč a se současnou cenou medu cca 169,- Kč zjistíme, že byl tehdy med vlastně o hodně dražší, než dnes, ale abych taky napsal něco k samotnému příběhu. Vlastní děj této divácké povídky není ani nijak moc zábavný, natož vypoinovaný a zajímavý je snad jen malou rolí Vladimíra Menšíka a jako u většiny těchto příběhů, stojí hlavně na přesném obsazení jednotlivých rolí ukřivděného Haška, ustarané Syslové, protivné Tichánkové a drzého Najmana. ()

ostravak30

To se divím, že nakonec ještě neskončil v lochu, že vlastně rozjel podnikání. Povídka je to hrozná už z principu. Nejen, že je teta nutí dělat si ostudu a dokonce i v práci, ale zároveň dělají vlastně to, co sami nechtějí a nakonec na tom ještě prodělají. A aby toho nebylo málo, tak mu doma řve hysterka. Mě zaujala asi nejmenší role Vladimíra Menšíka v jeho kariéře, kdy se mihnul v záběru jen pár vteřin a neřekl ani slovo - to je samo o sobě unikátní. A pak mě rozesmála přilepená paruka k ruce. ()