Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá. (oficiálny text distribútora)

karlik4801

Já oceňuji hlavně to, že jsem byl napjatý skoro po celou dobu filmu. Byl jsem napjatý i u celkem zbytečných scén, Štěstí na dosah bojuje opravdu vším. Zásluhu na tom má ale hlavně Will Smith, který je přesvědčivý a vypadá to že je opravdu na úplném dně. Ale to provedení je asi nejlepší, hudba a výběr míst kde se scény odehrávají. To dělá na tomhle snímku to nejhezčí. Takže ze všech stran dobře odvedená práce. ()

Tyny

Silný příběh o tom, že se vám život může totálně podělat ze dne na den, z minuty na minutu. Smith, jak velkej tak malej, má prostě herectví v krvi, jinak si to nedokážu vysvětlit. Super a přesto všechno zábavný film. ()

-dRaGoN-

Velmi smutné drama, ve kterém jsem fandil a držel Chrisovi palce od začátku do konce. Je až neuvěřitelné kolik nešťastných a nevhodných situací Chrise potká. Musím smeknout, protože takovou situaci zvladnou jen skuteční chlapi. Tenhle příběh je o tom, že pokud člověk má cíl, ať je na tom materialně sebehůř, může dosáhnout i na ten kousek štěstí na konci. Chce to jen hodně sil a neuvěřitelnou psychickou výdrž. Ještě že je tenhle film biografickým zpracováním s tím správným koncem, pokud by totiž byl závěr opačný, nevím na kolik bych to všechno zvládl. Odvážím se tvrdit že tenhle snímek zasáhne duši člověka o trošku hlouběji než třeba Rekviem za sen, po kterém vždycky odchazím od obrazovky s hroznou depkou. Tohle je prostě skutečnější a zážitek je umocněn tím že Chris má syna, pro kterého je ochoten vydat ze sebe maximum. Will Smith snad nemohl svou roli zahrát uvěřitelněji. Celý film odtáhné prakticky sám, jeho synovi se ale debut na filmovém platně taky vydařil a např. scéna se "strojem času" je nezapomenutelná. ()

Beky

Nevěřil bych, že to napíšu, ale převážnou část filmu jsem se nudil!! Čekal jsem srdcervoucí doják, ale dostal jsem pouze průměrné drama o stroskotanci, který se bude snažit dostat svůj život na správnou kolej!! Film je vystřiženej podle šablony, neni zde ani jeden originální prvek, který by film povznesl nad průměr a nebýt Willa Smithe a jeho kouzelnýho syna, film by pokulhával i po herecké stránce-pravděpodobně!! Mě hrozně vadilo, že se mu podařilo být úspěšný ke konci filmu a pak to skončilo!! Zrovna když se to začíná rozjíždět je vlastně konec, mě by třeba zajímalo jak by to bylo dál ( dovysvětlit film titulkama mě nezajímá ), než sledovat Smithovo ,,looserovství" 110min.!! Navíc mi přišlo absolutně nepřirozené chování jeho manželky, chvíli chce syna, pak ho nechce....ani to, že je film inspirovaný skutečnou událostí mi nedopohlo ke stotožnění s hlavním hrdinou!! dávám 60%!! Jednou větou: Pokud bych měl srovnat film s podobným námětem-Volání o pomoc-,přiklánim se na stranu Sandlera a Cheadla. ()

_DAVE_

Brilantní sociální drama, které si dá k snídani i takového Billyho Eliotta. Will Smith se svým synem opravdu bodují, místy jim budete vyloženě držet palce ať se z těch sraček vyhrabou. ()

Akumulátor

Velmi jednoduchý příběh, který může potkat každého z nás. Jak lehce se dá klesnout až na dno, když se na vás přilepí smůla. Režisér Gabriele Muccino však při výběru obsazení hlavní postavy smůlu neměl. Will Smith mě přesvědčil, že umí zahrát i v něčem jiném než jen, někdy i trochu přiblblých, komedií. ()

lennyd

Chris Gardner (Will Smith) nechce nic víc, jen uživit svoji rodinu. Jelikož zatím všechny pokusy selhávají (např. prodej jakýchsi podivných lékařských přístrojů, které nikdo nechce) - vrhá se do riskantního podniku. Pár měsíců bude pracovat pro makléřskou firmu (se skupinou stejně postižených chudáků), a když bude nejlepší, dostane tuto práci natrvalo. Přechodné období bude ale hodně drsné ... Nedávno jsem od Gabriela Mucciniho viděl Sedm životů, který mne zasáhl jako málokterý jiný film, tak jsem si dal režiséra do hledáčku, a čekal, co dalšího mi přinese. Když se na HBO objevilo Štěstí na dosah (a ještě v hlavní roli také s Willem Smithem), nebylo co řešit. Zkráceně to řeknu asi takto - být film od jiného režiséra, tak jsem maximálně nadšenej, ale přece jen od Mucciniho jsem čekal o trochu (o dost) více. Námět je sice hodně zajímavej (drsnej), ale celé je to podané tak, že jsem o hlavního hrdinu neměl strach. Will Smith je zde ale opět brilantní - pomalu v mém osobním žebříčku černošských herců předbíhá Denzela Washingtona... ()

venison

Hajzlík Will Smith mi rozdrásal srdce ve filmu "Sedm životů".. Ve "Štěstí na dosah" použil k vydírání mých citů dokonce své vlastní dítě.. Hrozně smutnej a dojemnej film o pravym americkym kapitalismu.. Z Willa je film od filmu lepší a lepší herec.. Zaručeně fajn podívaná, ale hned po tomhle filmu mějte v záloze nějakou komedii, prosím :-) ()

Pavlínka9

Tenhle film ve mě zanechal určitou vzpomínku již před několika lety... A přesto, že jsem věděla, že je to náročný a intenzivní snímek - rozhodla jsem se na něj znovu podívat - i proto, že je to nejoblíbenější film jednoho z nejlepších přátel a chtěla jsem si připomenout, co tak usilovně obdivuje. Je to zápal se kterým Chris bojuje o život svůj i svého syna? Touha nevzdat to za žádnou cenu a nepřipustit si porážku? Nesnížit se na nižší úroveň, aby to neviděl syn i ostatní, kteří ho mohou dostat na lepší místo? Všechno a ještě další tuna k tomu. Otec se synem v podání fešáků Smithů mi tu skvěle k sobě pasují a Jaden je prostě k sežrání :) Film je plný utrpení, ztráty a ani si nedokážu představit jak unavený musel Chris být. Stačilo mi, co jsem viděla, natož abych to sama prožívala. Neustálé nahánění lidí s krabičkou, která pro něj znamenala svět mu dost znepříjemňovalo život. Neřekla bych, že se mu přímo smůla lepila na paty, ale takhle to prostě někdy v životě chodí...A symbolické otočení v posledních vteřinách filmu - skvěle zakomponována osoba, která dokázala zázraky :) ()

Moogwi

Bohužel trochu zklamání .. po půl hodině filmu jsem čekal další 4 hvězdičkový film, ale to se nakonec nestalo... děj filmu začal stagnovat, v podstatě od začátku do konce se tam nic nezměnilo, a mlelo se to celé pořád dokola ...Ohledně nominace na oskara.. no budiž, ale po shlédnutí posledního skotského krále a krvavého diamantu to podle mě Will určitě nedostane.. ne že by hrál špatně, ale hodně mu pomohl scénář ala starostlivý tatínek pečující o malého synka, to vždycky zapůsobí .. nicméně, hodnocení jak lepší průměr si to nezaslouží protože z tohoto filmu šlo získat mnohem víc ()

Brandon

Konečně Will Smith dokázal, že není žádné béčko. Pochvalu si zaslouží i Jaden Smith a sympatická Thandie Newton. Při sledování Štěstí mě napadly dvě životní pravdy - "Když už se něco začne srá.., tak se pose... všechno." a "Nikdy není tak mizerně, aby nemohlo být ještě hůř." Moc pěkně zpracovaný příběh podle skutečných událostí ;-) P.S. Po druhém zhlédnutí přidávám ještě půl hvězdičky, tedy celkem na 4,5, a to protože si film na nic nehraje, je prostý a přitom komplikovaný, jako každodenní život. Taky si vzpomínám ještě na jeden citát "Per aspera ad astra." :-) ()

Tomesh

Už mám plné zuby těch pokryteckých keců na webu týkající se kariéry v té a oné společnosti. Na ty dotyčné, co tyhle žvásty produkují včetně fotografií strašně spokojených a vysmátých fešáků-zaměstnanců, majících orgasmus z toho, že jsou v práci a v týmu, bych poslal pár negrů z ledlampou a kleštěma! Hlavní hrdina si víceméně prochází tím, co momentálně zažívám já! Člověk studuje skoro dvacet let jak debil a pak si s ním všude s přiblbe velkým úsměvem od ucha k uchu vytírají prdel. Ach jo, taky bych rád zažil to štěstí na konci, které je naprosto strhující.. Slzy radosti! ()

sochy.zirafka

Při takové dávce smůly jsem téměř nebyl ochoten uvěřit konci. Opravdu výborně zahrané drama o neuvěřitelné síle vůle, odhodlání a obětavosti (ne)obyčejného Američana mě dostalo možná více, než jsem ochoten si připustit. 80% za jednoduchost. ()

Nyck

Vynikající film. Krásný příběh o nezdolném poutu mezi otcem a synem, o odhodlání udělat pro syna to nejlepší a nikdy, nikdy se nevzdávat. Skutečný Chris Gardner si zaslouží obrovskou poctu, že tohle dokázal. Will Smith byl úžasný. ()

Beatle

Na devadesát procent populace dopadá přesně stejná porce s*aček, což je věc, která dělá tenhle film tak bolestivě reálným. Sama to až moc dobře znám. Skvělý Will Smith, u kterého jediné, co mi vadilo byl fakt, že jako chuďas by rozhodně neměl mít tak krásné, dobře živené a opečovávané tělo :) Ale to je detail. Fandím Jadenovi. Jednou by z něho mohlo něco vyrůst.....80% ()

Brain-D

Jeden z nejlepších autobiografických snímků vůbec. Syrová realita, která provází spousty lidí. Smůla, které se nejde zbavit, ale vždy jde něco udělat pro to, aby se s tím dalo bojovat a vyhrát = být šťastný. ()

LEGACY

Film, na který si vzpomenete až budete na samotném dně. Zároveň je to však film, který vám dodá kuráž se vzepřít, vstát a zkusit ještě a ještě a ještě jednou - dokud to sakra nevyjde. Inspirativní a motivující příběh, který v člověku rezonuje ještě dlouho poté. ()

smolicek04

príbeh zo skutočného života ktorím si poniektorí určite raz prešli. Vo mne ten film vyvolal dojem že každý sme nejaký a taký osud môže stretnúť každého. Prekvapil ma koniec u ktorého som očakával návrat ženy k svojej rodine. ()

Will Smith a remake Karate Kida?

Will Smith a remake Karate Kida?

01.10.2007

No ovšem, taky jsem si klepal na čelo. Will je sympaťák, ale na tohle už je opravdu starý. Samozřejmě, všechno má logické vysvětlení. Will bude pouze produkovat, a to společně s Jerry Weintraubem,… (viac)

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007

Nelekejte se, nejúspěšnější černošský herec současnosti si nevzal příklad z Owena Wilsona a nepokusil se o sebevraždu. Ačkoli jeho nový projekt má s touhle nedávnou náplní bulvárního zpravodajství… (viac)