Malý Tadashi se přestěhoval z Tokia k dědečkovi na vesnici a na jedné z venkovských slavností je starou maskou označen za Dračího jezdce. Ten má podle legendy vylézt na Velkou skřítčí horu a odtamtud přinést kouzelný meč, který opět zavede rovnováhu a mír ve světě duchů. Tadashi se po pošťuchování závistivými spolužáky na horu opravdu vydá a ke svému překvapení zde nalezne krále skřítků, který ho již očekává a má pro něj nachystaný i kouzelný meč. Tadashi musí zastavit zlého Lorda Kata, který pomocí lidi nenávidící síly Yosomoto transformuje pohádkové bytosti do zlých robotů a snaží se s nimi vyvraždit Tokio. (cubajz)

StaryMech

Spielbergovské zasvěcovací dobrodružství, křížené s nezávaznou mírně satirickou komedií, připomíná Endeho/Petersenův "Nesmrtelný příběh", postrádá ale jeho hlubší vrstvu. Na kostru hollywoodského typu Miike navěsil přehršli původních i přejatých praštěných nápadů (občasná neohrabanost animace a počítačových efektů myslím patří ke hře). Film je přitažlivý pro malé i velké, jen si nedovedu představit, jak bych se coby děcko vyrovnal třeba s oním člověkotelátkem, v úvodu věštícím nadcházející pohromu (výjev blízký i evropskému folklóru a pro mě možná nejpůsobivější z celého díla), nebo o pár let později s pořád se vracejícími stehny vodní princezny Kawahime. ()

Adrian

Takto si predstavujem správnu detskú fantasy-horor rozprávku pre malé deti s "roztomilými" goblinmi :-) A aj keď je takme nemožné porovnávať, Miikeho výjazd do detského teritória mi prišiel bližší, ako Rodriguezove eskapády s detskými špiónmi... . ()

Vavča

Tak příběh této Miikeho postmoderní pohádky byl občas silně nekonzistentní, jenže na druhou stranu, vizuální stránka filmu a Miikeho nápady to zcela vyvažují. Uvidíte prostředí a postavy japonského folklóru, komu se líbil Kitaro tak bude spokojen i zde. Ale Miike daleko více zapojil moderní odkazy a koncipoval tento film jako pohádkou lehce hororovou a vážnou, dojde i na černý humor. Kde uvidíte auto požírající hlodavce, roboty vypadají jako z Terminátora, hlavní záporák, co by se vyjímal v noční hlídce nebo Matrixu. Hlavní hrdina je malý klučina, který dostal titul Kirin Raider a musí udržet mír a spravedlnost. Soupeřem je mu Lord Kata a jeho ďábleská posluhovačka, kterou hraje Chiaki Kuriyama. Velmi stylová záležitost, která je sice někdy natahovaná a trošku nudí, jenže takových to filmů je málo a pokud máte rádi Guillerma Del Tora vyžijete se krásně i zde. ()

Pirkaf

Tak trošku japonská verze Nekonečného příběhu, ovšem silně průměrná. Nezachránila to ani moje oblíbená Chiaki Kuriyama. ()

mandelbrot

Pohádkový příběh postrádající tempo, gradaci a vlastně i pořádný závěr. Pro dospělé příliš hloupé, pro děti zase místy dost drsné. Miike umí mnohem lepší filmy. ()

cubajz

japonská variace na Nekonečný příběh, která je bohužel zbytečně natahovaná a chvilkama nudí. Nicméně Miikemu se musí nechat vynalézavost, s jakou se vyřádil na různých monstrech, skřítcích a pohádkových kreaturách - nepochybuji, že by si rozuměl s podobně založeným Del Torem. Jestli na takovéhle pohádky chodí v japonsku děti, tak se nedivim, že se jedná o tak úchylnej národ... ()

Brain-D

Pohádkový film od mistra bizardnosti...hmm chvilemi hodně dětské, chvílemi příliš brutální. Bohužel jsem se tu trochu nudil a zatím řadím do průměru. Podle mě to není moc Miikův žánr.) ()