Podivný prípad Benjamina Buttona

• Česko Podivuhodný případ Benjamina Buttona (viac)
USA, 2008, 166 min

Réžia:

David Fincher

Predloha:

F. Scott Fitzgerald (poviedka)

Scenár:

Eric Roth

Kamera:

Claudio Miranda

Brad Pitt, Cate Blanchett, Taraji P. Henson, Julia Ormond, Jason Flemyng, Mahershala Ali, Jared Harris, Elias Koteas, Phyllis Somerville, Tilda Swinton (viac)

Film vycházející z povídky F. Scotta Fitzgeralda vypráví o sympatickém padesátníkovi Benjaminu Buttonovi, který je se svým životem spokojený a navíc se nedávno zamiloval do třicátnice Daisy. Hlavní hrdina však místo stárnutí začíná mládnout, což se mu nejdřív líbí, ale postupem času obrátí. Protože prožívat svůj život v opačném směru a mládnout vedle své pozvolna stárnoucí lásky, to není úplně normální. (oficiálny text distribútora)

pacci91

Další z Fincherových snímků, který ve mně vyvolal velmi silný dojem. Opravdu povedené drama zpracované povedeně sofistikovaně. Nemohu jej řadit ke kvalitě Sedm či Klubu rváčů, ale nepopiratelné kouzlo tento snímek přeci jenom má. ()

swampik

Film to bol krásny, aj nápad to bol nádherný, len tá stopáž bola až neuveriteľne dlhá a všetko sa rozoberalo moc dlho a vlastne aj zbytočne. Aj preto som dal iba 3* za tento film. Musím však povedať, že masky alebo akým spôsobom bol Brad Pitt maskovaný boli úžasné. ()

beedol

Na tenhle film jsem se těšila už od prvního traileru, který jsem viděla a premiéra mě nezklamala. Opět smekám svůj pomyslný "filmový klobouk" před Davidem Fincherem. Film od začátku nabírá na otáčkách a během tříhodinového shlédnutí jsem nepostřehla ani jedno hluché místo. Hodnotím 5 hvězdami, jelikož jsem po dlouhé době viděla jedno obzvlášť podivuhodné, výpravné, lidské a pravdivé dílko. :) ()

Mirco92

Na rovinu píšem: perfektný film ! určite si ho pozrite. Prinútil ma zamysliet sa, a zamýšlam sa do teraz... Herci boli výborní, dej super počas celého filmu, vôbec si nemyslím že bol pridlhý, skôr naopak, bol pre mňa krátky, Brad pitt bol dlho moc starý, chvílku normálny a potom som sa bál toho čo príde, a ono to prišlo príliš rýchlo, preto píšem že bol krátky :) Pecka film... odporúčam :)) ()

p.hubicka

Úžasný film. Tak krásný příběh, tak dobře zahraný, krásná hudba, skvělá atmosféra... opravdu skvělý film, který je škoda nevidět a škoda vidět jen jednou. ()

DžejPý

Film o životě jednoho člověka... A proč zrovna o něm? Protože se narodil starý a mládne? Tohle jsem si vymyslel už před 40 roky = nic nového. Protože v něčem vynikl? Ničeho jsem si nevšiml. Proč 2 hvězdičky? To je pro maskéry a trikaře. Ti odvedli dobrou práci. A ještě nejsou úplné... ()

martin46

Smekám nad nápadem Scotta Fitzgeralda, když mu blesklo hlavou jak otočit něco naruby. Tím, že to udělal zrovna s životem vytvořil něco pozoruhodného. Když tuto povídku uchopil David Fincher a celé to zfilmoval spolu s výborným hereckým obsazením nemohlo vzniknout nic jiného než velice povedená filmová záležitost. Nakonec vše dopadlo dle očekávání a ocenění 3 Oskary bylo odměnou za velice dobře odvedenou práci. ()

minostano

Velice zajimavý filmový děj který není složitý pokud se na něj budete dívat a nedělat nic jiného. Povedené obsazení herců které napovídá i o kvalitě filmu. Jediné minus bych dal tomu že film je celkově dost tmavý a občas člověk nic nevidí. Jinak doporučuji. ()

Lonelybiker

Je třeba vyzdvihnout kladné stránky tohoto snímku. Výborný námět, slušné herecké výkony, práce maskérů a triky. V celkové rovině jsem se ale u více než poloviny filmu nudil a dokonce na chvilku usnul, přestože jsem nebyl příliš unavený. Film také mohl být o dost kratší, tak mám z něj velmi rozporuplné pocity. ()

Lenka H.

I díky reklamám to byl nejnatáhlejší film, co jsem shlédla celý. Myslím si, že kdyby jej sestříhali na 2 hodiny, dala bych minimálně o hvězdičku víc. Od filmu jsem čekala větší zážitek - taky tomu hodně škodí ten vypravěčský styl - je ho více než samostatného děje. ()

oerdnj

Asi budu působit jako škarohlíd, ale film byl až příliš prvoplánovitě dojemný (jak jinak to mohlo dopadnout) a chvílemi hrozně natahovaný až nudný. Každopádně dávám alespoň tři hvězdičky, protože jinak byl film dobře řemeslně natočený. ()

Honey007

Skvělý a originální motiv, vynikající herecké obsazení a výkony, ale chtělo to více odvahy u střihu, protože těch 159 minut je prostě už moc dlouhých! Příběh se v závěru rozplyzne v útržkovité epizodní příběhy, které naprosto postrádají dynamiku první "poloviny" filmu. zajímavý životní osud, který přináší spoustu zvratů, šťastných chvil i těžkých rozhodnutí se mění v předvídatelnou nudu, u které lehce usnete. Ale nutno říct, že je to mistrná filmařská práce a docela dlouho (asi tak 90 min) jsem si film opravdu užívala. 60% ()

raiha

Dojemný příběh lidskosti a cesty člověka časem - trošku z jiného úhlu pohledu. Nebýt typicky amerických věčně pěkných (až přelíčených) herců a prostředí, které podle kontextu asi mělo být trochu drsnější, měl by snímek i na víc. První třetina filmu člověka posadí na zadek a připoutá k židli s pocity rozjímání nad životem a smrtí a nad tím, jak těžké musí pro člověka být narodit se jiný. Zbylé dvě třetiny jsou na můj vkus až příliš zdlouhavé a zasloužily by více té střihačské práce, neboť člověk ví, kam celá zápletka směřuje a některé scény vůbec nejsou třeba. Ale to je věc názoru. Rozhodně se na film ráda podívám znovu. ()

zuzulend

Úžasně natočený,netradiční film.Děj byl zajímavý.Celý film byl sice takový pochmurný a smutný,ale to k tomuto filmu prostě patřilo a ještě dodalo na dokonalosti.Prostě nádherný,romantický a hlavně dramatický film,kterému nemám co vytknout.Zase vznikl jeden netradiční a velmi kvalitní snímek. ()

KristKrist

Od filmu jsem čekala hodně,možná až příliš a to možná způsobilo,že mě film ve všech momentech nebavil.Snímek to byl totiž zdlouhavý,to je možná jediné co bych mu vytkla ,protože jinak měl skvělou atmosféru,líbilo se mi,jakým stylem bylo podané vypravování příběhu. Takže čtyři hvězdičky ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Když se mluvilo o obsazení hlavního padoucha v Sherlocku Holmesovi 2, padala zvučná jména: od Brada Pitta přes Hugha Laurieho až po Daniela Day-Lewise. Roli nakonec získal Jared Harris. Kdo, k čertu,… (viac)