Podivný prípad Benjamina Buttona

• Česko Podivuhodný případ Benjamina Buttona (viac)
USA, 2008, 166 min

Réžia:

David Fincher

Predloha:

F. Scott Fitzgerald (poviedka)

Scenár:

Eric Roth

Kamera:

Claudio Miranda

Brad Pitt, Cate Blanchett, Taraji P. Henson, Julia Ormond, Jason Flemyng, Mahershala Ali, Jared Harris, Elias Koteas, Phyllis Somerville, Tilda Swinton (viac)

Film vycházející z povídky F. Scotta Fitzgeralda vypráví o sympatickém padesátníkovi Benjaminu Buttonovi, který je se svým životem spokojený a navíc se nedávno zamiloval do třicátnice Daisy. Hlavní hrdina však místo stárnutí začíná mládnout, což se mu nejdřív líbí, ale postupem času obrátí. Protože prožívat svůj život v opačném směru a mládnout vedle své pozvolna stárnoucí lásky, to není úplně normální. (oficiálny text distribútora)

Razer

Ve srovnání s Forestem Gumpem u mě film prohrává. Skvělá Cate Blanchett, zajímavý scénář a velkolepá výprava. 80%. ()

Rehooo

Čekal jsem, že to nebude až tak dobrý film. Stopáž 166 minut, příběh o někom co mládne a nestárne... tohle už jsem viděl v Arabele ne? Opak se stal, ale pravdou. Zaujal mě jak zajímavě podaný příběh tak i jeho vyprávění. Půvabná Cate Blanchett mě okouzlila, nebál bych se říct, že dokonce více než hlavní aktér Brad Pitt. Těším se až si tento film pustím znovu a vychutnám si ho v celé své kráse. ()

Pfff

Žádná sláva,ale vzhledem k tomu,že jsem asi tak už od půlky filmu brečela,tak mě to asi podvědomě dojalo. Takže dávám 4*. ()

El-Barto

Už jsem vám říkal, že do mě sedmkrát uhodil blesk? Třeba když jsem se díval na tenhle film. David Fincher už nastálo patří mezi moje nejoblíbenější režiséry a jsem moc rád, že se mu podařilo natočit o trochu jinačí film než je např. Se7en, Hra nebo Klub rváčů. Brad Pitt a samozřejně i Cate Blanchett byli vynikající, zároveň mě mile potěšila přítomnost Jasona Flemynga. Jednoduše moc hezký film, na který se vždycky rád podívám, ale nemá tak propracovaný děj a nedokázal mě tolik strhnout na to, abych přidal i pátou hvězdu. ()

smerďakov

Do pytle .... tak rád bych dal vyšší hodnocení, jenomže já nemůžu. Tento podivuhodný příběh mě naprosto minul, nevtáhl mě, nerozbrečel, nerozesmál, nedojal a dokonce mě ani nenaštval. Něco bylo špatně. Moji oblíbení herci jistě hráli dobře, ale ke mě to nedošlo. Hudby jsem si ani nevšiml. Jako celek to na mě působilo odtažitě jednotvárně. ()

TomasKotlant

Film je přes svou velmi kvalitní technickou stránku příliš podobný Forrestu Gumpovi, ve druhé řadě mi připomněl Mr. Nobody a myšlenek, které by působili nově jsem moc nenašel. Maskéři a trikaři měli s Bradem Pittem nejspíš tolik práce, že proměna Daisy na mě působila poměrně nevěrohodně. Zejména v závěru se film nevyvaroval několika velmi nepěkných klišé. Po druhém zhlédnutí měním ze 3 na 4 hvězdičky a odvolávám, že v tom nejsou nové myšlenky. Jenom je potřeba je pečlivě hledat. *** Ve zkratce: Benjamin proti proudu času. Jo, sranda. ()

Spidergirl

Naprosto dokonalé dílo ! Přesto, že snímek je na můj vkus dost dlouhý, celých 160 minut jsem jen seděla, ani se nehnula a jen s obdivem sledovala ten dojemný a PODIVUHODNÝ příběh.. No jo i slza ukápla.. Pane Fincher, to se Vám opravdu povedlo ! a mí oblíbení Brad Pitt a Cate Blanchett, skvělý výběr ! ()

Darth Vader

Mistrovské... možná až příliš dlouhé, jenže to nevadí, kolibřík opisuje osmičku číslici nekonečna a stejně tak nekonečné je mé nadšení z tohoto snímku! Jasných 100% ()

Kiedes

Asi si prochazím nějakým hodně vyměklým obdobím, třeba se na to budu muset podívat za pár let znova, ale jestli jsou filmy, který někoho můžou nějak emocionálně zasáhnout, tak mě zasáhl tenhle..a přímo. ()

Silencia90

Strašně mi to připomínalo Forresta Gumpa, a to z pohledu - jsou spolu-nejsou spolu-maj se rádi-ale nejsou spolu-pak zase jsou. To mi vadilo hodně u obou filmů. Celkově filmy s "přerušovaným chozením" nemám ráda. Ale pokud tohle přehlédnu, jde o velice zajímavý film. ()

frolish

Dobre natoceny a obsadeny film, ktory vsak plynie prilis pomaly a zdlhavo, co este umocnuje fakt, ze sa bez akychkolvek dejovych zvratov priamo posuva do jasneho konca. A ked som si uz po nejakej hodine a pol zvykol na to vlacne tempo, ponoril sa do atmsfery a zacal sa zzivat s postavami, prebudil ma "dojimavy" zaver, ktory na mna posobil ako lacna a priamociara citova vydieracka bez akejkolvek iskry. Sklamanie. Film, ktory by chcel byt vynimocny, ale ma od toho po viacerych strankach velmi daleko. Meno Fincher a kvalitne technicke spracovanie na to nestacia. ()

RedHot

Taková pohádka pro dospělé. Plná úsměvných klišé a srdceryvných scén, přesně tak, jak to má konzumní divák rád. Fincher potřebám masy rozumí a splňuje ji na výbornou. Cukrová vata. Fňuk. ()

Helldo

"Sedmkrát mě zasáhl blesk - jednou, když jsem jel na kole, jednou když jsem venčil psa, jednou když jsem jel autem a nic nedělal"....zjistíte že: "Vše kolem je stejné jen vy se měníte"...... Retrospektivně zpracovaný snímek líčící životní příběh člověka, jenž ve smrti nalezl život a v narození smrt. Bohatý a pestrý scénář, vizuálně dokonalé proměny postav, Cate Blanchett a nádherná hudba hrály u mě prim. Překvapivě mě více držela první polovina snímku nesoucí se v ohraném Forrestovském duchu. Zatímco v druhé půli se kouzlo empatie a hřejivého pocitu místy vytrácelo a přílišně evidentní snaha vyždímat z diváka, co jde a ztráta tempa v natáhnuté poslední třetně malinko pošpiňují jinak opojný dojem . 4½ ()

Eragon93

Po skončení filmu v kině se nikdo dlouho nezvedl...všichni přemýšleli nejspíš nad tím, jak vyjímečný tenhle filmek je.. :-) Herecké výkony bezchybičky. Ale nejzajímavější je na tom ta myšlenka... :-) Pod 5* jít opravdu nemůžu. ()

readan

Veľmi zaujímavý a veľmi silný film...zo začiatku sa tam preukazuje mnoho nehy a lásky, no neskôr sa mi to zdalo trochu nudné a príliš zdĺhavé....ku koncu sa to opäť obrátilo v tú lepšiu stránku a celkovo to na mne zanechalo dobrý dojem...po pravde...čím bol Benjamin mladší, tým viac sa mi to zdalo smutnejšie...so zaujímavým nápadom mladnutia namiesto starnutia som sa stretla prvýkrát a veľmi to obdivujem...skvelý film :) ()

Aere

Předně musím vyzdvihnout vysokou technickou kvalitu filmu, která je neoddiskutovatelná. Sledovat tento film je radost od začátku až do konce. V kinosále to musí být ještě větší zážitek. Na make-upu se také poměrně vyřádili, i když chvílemi herci působí až trochu plastikově, nicméně chápu, že takhle si pohrávat s věkem postav není žádná sranda. Hlavní herecké duo skvělé, zbytek herců drží kvalitu. Ale emocionálně mě film až tak nesebral. Fincherova studie pomíjivosti času byla sice určitě velmi zajímavá, ale asi jsem se nemohl oprostit od toho, že mě tenhle sci-fi prvek spíše iritoval, než nějak extrémně zvedal ze židle. Nemám nic proti dlouhým filmům, ale tady mi to celé přišlo tak nějak rozvleklé. Je m jasné, že atmosféra měla být komornější, ale někdy mi to zkrátka přišlo zbytečně protahované. Po celou dobu výstavby děje jsem čekal na nějaký zlom, na něco, co se mnou zahýbe, ale místo toho to tak nějak plynule, očekávaně skončilo. Zasazení do historických událostí bylo spíše na okrasu a kolikrát to bylo i poměrně zmatené a neurčité. De facto jediné, na co jsem se ke konci těšil, bylo, jak z Pitta udělají ještě mladšího a jak se obecně vypořádají s jeho mládnutím. Přidejte si k tomu pár hluchých a celkem zbytečných pasáží a spíše symbolický hudební doprovod a nezachrání to ani výborný Pitt. Neříkám, že Benjamin Button je špatný film, vůbec ne, je to kvalitní film a najde si určitě plno příznivců, ale něco tomu ještě schází. ()

Vrata88

Tom Hanks běhal, no a Brad Pitt zase mládne. To říkám proto, že když jsem se nad tím filmem po tom, co skončil zamyslel, tak mi přišlo, že jsou si tyhle dva kousky docela podobné. Tomův i Bradův příběh víceméně začíná během jejich mládí a potom mapuje zajímavé části jejich životů, oba si prožijí kousek války, pracují chvíli na lodi a v obou příbězích vystupuje takova osudová ženská. Celkově je P.P.B.B. víc brán jako vážné drama, občas se tam vyskytnou odlehčené scény (zásahy bleskem se hodně vyvedly) ale hlavně nastiňuje problémy jaké by lidé museli řešit, kdyby opravdu místo stárnutí mládli. Fincher dokázal, že je filmař, který dokáže natočit nenásilné drama o kterém budete po skončení ještě dlouho přemýšlet a které si určitě zapamatujete, protože dokáže chytnout za srdce. ()

chelsea17

Film Benjamina Button je u mě rozdělený jakoby na dvě poloviny. V první, kdy se narodí a začlenuje se mezi ostatní v domě, mě moc neuchvátil. Nezískalo si mě to, ale postupem času se to měnilo. Na place se zjevila Cate Blanchett. S Bradem k sobě výborně pasují, viděl jsem je i v jiných společných filmech. Námět o stárnutí je rozhodně zajímavý a těžko by se dal natočit tak dobře, jak to dokázal David Fincher. Druhá půlka filmu se mi moc líbila, Benjamin po boku Daisy a jejich společné soužítí bylo krásný. Jsem rád, že část v nemocnici nebyla moc dlouhá, protože mě vůbec nezaujala, i když to bylo řešený právě tím vyprávěním. Celkově to sice není na pět hvězd, ale i tak je to výborný film, na který pokud narazím, s chutí se podívám. Jubilejní tisící hodnocení, tak doufám, že v dalším jubileu objevím podobně dobrý filmový kousek, jako byl tento... Už jsem ti někdy říkal, že do mě sedmkrát uhodil blesk ? ()

KosiR_ksr

I napodruhé jsem tento mistrovský snímek hltal a užíval si skvělý příběh vystavěný na povídce velikána ztracené generace F. S. Fitzgeralda. Doteď nechápu, že jej tehdy Milionář z chatrče tak jednoznačně převálcoval získanými zlatými soškami při udílení Cen americké akademie (a to i přes nižší počet nominací!). Mé osobní preference jsou ovšem opačné. 90% ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010

Když se mluvilo o obsazení hlavního padoucha v Sherlocku Holmesovi 2, padala zvučná jména: od Brada Pitta přes Hugha Laurieho až po Daniela Day-Lewise. Roli nakonec získal Jared Harris. Kdo, k čertu,… (viac)