Pí a jeho život

• Česko Pí a jeho život (viac)

Dospelý Pí Patel, ktorý sa rád označuje za katolíckeho hinduistu, rozpráva v Montreali mladému spisovateľovi svoj príbeh. Vyrástol v Indii, kde jeho rodičia vlastnili zoologickú záhradu. Pri sťahovaní do nového domova v Kanade v roku 1977 loď stroskotala a na záchrannom člne prežil iba 17-ročný Pí s niekoľkými zvieratmi, ktoré onedlho zožral bengálsky tiger Richard Parker. Stroskotanec Pí musel nájsť spôsob polužitia s nebezpečnou šelmou v malom záchrannom člne, aby veľmi rýchlo sám neprišiel o život. Oporu v najťažších chvíľach mu poskytovala jeho viera a spomienky na detstvo. Plavba trvala 227 dní. 17-ročný chlapec na svojej životnej výprave napokon rýchlo dospel v muža a prežil úžasný príbeh, v ktorom mu boli oporou hlboká viera, úcta k prírode, láska k životu a poznanie významu obyčajných vecí okolo seba. (TV JOJ)

Kivis

Nádherný příběh s luxusním vizuálním zpracováním. Nejsem úplně fanouškem filmů založených na vzpomínkách vypravěče s prostřihy do současnosti. Je to většinou scénáristická berlička, která jen narušuje tempo vyprávění. I Pí by dle mého odsípal ještě lépe bez tohoto prvku, jenže závěrečná pointa, která není vůbec laciná, linku se vzpomínajícím vypravěčem potřebuje. A tak jsem tentokrát ochotný nad tím bez rozpaků přimhouřit oči. Stejně tak i nad surikatím ostrovem, který mi už připadal "trochu moc", ale při závěrečné pointě dostal také svůj smysl. Bylo to jedno z nejkrásnějších trosečnických dobrodružství, jaké jsem viděl a ještě jednou klobouk dolů před vizuálními efekty i výkonem hlavního hereckého protagonisty. ()

Tezuka

Za originalitu s tenhle příběh o indickém trosečníkovi plný počet zaslouží, protože ocitnout se na záchranném člunu s tygrem, hyenou, orangutanem a zebrou a přežít přes 220 dní na otevřeném moři s takovou cháskou se v reálu asi moc nepoštěstí. Moc se mi líbily efekty jako nálet létajících ryb, ostrov plný surikat (v Pacifiku samozřejmě nereálné), skoky velryb v měsíčním svitu atd. Přišlo mi strašně epické vidět tygra lovit ryby nebo se cpát surikatou a taky se vám nepoštěstí vidět tygra usmrtit hyenu, jelikož normálně žijí na jiném kontinentu. I když zde byla zřejmá vizualizace, tak pozitiva alespoň pro mě převažují, např. oceňuji že se zde objevili skvělí herci ve vedlejších rolích jako Irrfan Khan a Gérard Depardieu. Obdržené 4 Oscary jen potvrzují, že jde o dílo, které byste si neměli nechat ujít. ()

Pokri

Dosť klišovité a patetické. Nebyť nádhernej vizuálnej stránky, tento film by nemal veľmi čo ponúknuť. Hodnotím ako šedý priemer. ()

Dr.dogous

výprava 5, herci 5, režie 4 scénář,4 celkem 18, tj 90%, uchvatné scénerie bouře, šelma, co se dostane z klece a o vzrůšo je postaráno. ()

Sidenius

po stránce vizuálních efektů, kamery a pro mě i hudby jednoznačně oskarová záležitost. Pro mě osobně ještě zamyšlení se po shlédnutí filmu nad otázkami lidského bytí. Film se celou dobu tváří jako Bollywood, i když je to hollywood :) Nicméně Ang Lee tomu vtiskl příjemný orientální nádech a na mě film působil zcela přirozeně. Grafická stránka filmu je strhující. ()

Accuphose odpad!

To bylo nádherný, celou dobu jsem to sledoval se zatajeným dechem... Ne ale vážně, tuhle blbost zařadím hned vedle Ad Astry jako největší srágoru, co jsem dokoukal. Fakt mě to nedojalo a ta indická angličtina mě tak drásala v mým mozku, že chtěl vyskočit ven. Ono je ve výsledku jedno, kde je pravda, ale koukat se na to nedalo a děsně mě to iritovalo. Absolutně nechápu vysoké hodnocení, ale už jsem si zvykl, že pro určitou nemalou skupinu uživatelů ČSFD, jsou tyhle filmy vrchol kinematografie, protože pořádnej film ještě neviděli. ()

parekkoty

Nemam rad filmy, ktere jsou natocene jenom k oblafnuti divaka a zautoceni na jeho city. A aby se tomu dalo jeste vic komercnosti, tak se prida 3D, ke kteremu ma absolutni odpor. Melo vyznam u Avatara, a mozna u Huga, protoze tam bylo udelano brilantne. ()

Norri

Je otázka, jestli dokonalý vizuál stačí na 5 hvĕzd. Tento film mĕ přesvĕdčil že ano. Z příbĕhu příliš chytrý nejsem. Historka pĕkná, ale pořád se v tom snažím najít nĕco víc. ()

Amithiell

Tenhle film hodně poukazuje na skutečnost, že život se nám může změnit z vteřiny na vteřinu... můžeme přijít o všechno nejdříve o přátele, které bylo tak těžké si vydobýt, o člověka do kterého jste se zamilovali a nakonec i o svoji rodinu jednoduše nezůstane vám nic ... ale to důležité je vstát, postavit se na vlastní nohy a přes všechnu bolest jít dál... dávám 5* tomuto snímku za vynikající efekty, za výborný námět, za výtvarnou stránku, za uchvatný příběh a především za smysl toho příběhu kterým nám Ang Lee chtěl něco věnovat ... ()

karmalat

Budu se opakovat, obrazově brilantní, ve 3D nádherné. Dabing mizerný, bohužel film je ve 3D pouze s dabingem. Myšlenkově mi to nepřineslo nic, takže slabý průměr. Celkově za 3 a půl hvězdy, ale nakonec jsem se přiklonil ke 3. Škoda nevyužité příležitosti. Asi kvůli přístupnosti a výdělkům je film slabší než mohl být. ()

Jameich

Netřeba dodávat, že film byl vizuálně zpracovaný zcela perfektně. Je mi trochu proti srsti to říkat, ale kdo to neviděl ve 3D přišel tak o 40% zážitku. Z českého dabingu sice opravdu bolí uši, ale musíme to překousnout. Děj a hlavně neustála chvála boha někoho mohla odradit a "znechutit", nicméně posledních pět minut filmu mi opravdu daly velký podnět k zamyšlení. Jeden z lepších filosofických filmů posledních let plný rozporu a hledání pravdy. ()

Mithal

Nábožensky přemýšlivé (co to vůbec náboženství je a proč by nemohl člověk věřit ve více náboženství), na českého člověka možná až moc. Začátek byl zbytečně roztahaný, avšak od potopení lodi dále film plynul příjemným tempem. SPOILER: Podle traileru jsem čekal další lidsko/zvířecí přátelství, o to příjemnějším překvapením byl ten skutečný nádech "trpíme se navzájem". Co ovšem stojí za vypíchnutí jsou vizuální efekty, které jsou zde dovedeny téměř k mistrovství. To samé platí i o 3D, po Avatarovi je to první film, u kterého má tato technologie opravdu smysl a nevypadá jako pěst na oko. Pevně doufám, že tento film získá alespoň nějakého oscara, opravdu si ho zaslouží. ()

MATG

Napriek veľmi pútavej a mnou obľúbenej tématike prežitia, čakal som trocha viac. Nejaký ostrejší konflikt, vyššia gradácia. Tak sa to udržiava v rovine ako keby sa jednalo skôr o nejakého bojového psa ako o tigra, aj ta hyena bola viac agresívnejšia. 3D spracovanie dosť úbohé kamera podľa môjho názoru slabá! A mimochodom v 2 časti keď prišla búrka a toho tigra metalo sem a tam v jednom momente sa zvalil na Píčina :) no za predpokladu, že taký dobre živený tiger ma aj cez 250kg si myslím, že aj pri polovici váhy by mal pol tela rozdrveného. Dosť momentov nedomyslených. Herecký výkon bravúrny na "nováčika" ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

29.04.2020

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

28.08.2013

Epické sci-fi Tomorrowland, jehož první klapka padla v pondělí ve Vancouveru, je dalším filmem Brada Birda, kterým se pokusí zopakovat famózní úspěch Mission: Impossible – Ghost Protocol, případně… (viac)