Film je tretím v poradí, na ktorom Alejandro González Iňárritu spolupracoval so scenáristom Guilleromom Arriagom. Rovnako, ako v predchádzajúcich spoločných dielach, aj tu sa náhodne prepletá niekoľko zdanlivo nesúvisiacich ľudských osudov. Americká dvojica Richard a Susan musí kvôli Susaninmu zdraviu predĺžiť pobyt v Maroku. Opatrovateľka Amelia sa bojí, že nestihne svadbu syna v Mexiku a rozhodne sa, že tam potajomky odíde aj s opatrovanými deťmi. V Japonsku rieši mladé hluchonemé dievča svoje psychické problémy...Film získal Cenu za réžiu na MFF v Cannes a viac ako 30 ďalších ocenení. (STV)

Mistickzz

Druhý najlepší film režiséra Iňárritu. Prepojenie príbehov amerického manželského páru, ktorý sa snaží nájsť si k sebe opäť cestu v Maroku, kde sa im pripletie do cesty tragédia a nechávajú doma deti so svojou opatrovateľkou, ktorá ich berie na svadbu do Mexika, kde však nastanú problémy, príbeh mladej hluchonemej japonky, ktorá potrebuje len zistiť, že patrí do spoločnosti a nájsť cestu ku svojmu otcovi, ktorý má záľubu v cestovani a na jednej ceste v Maroku daruje pušku, ktorá sa ocitne v rukách nezodpovedných domorodých chlapcov a tý omylom postrelia americkú turistku a spôsobia tak nemalé problémy. Všetky tieto príbehy sa cez seba prepletajú a spolu aj keď niekedy nepatrne súvisia. Do toho hrá vynikajúca hudba Gustáva Santaolalla. Brad Pitt a Cate Blanchet sú ťahadlom filmu a aj keď nemajú tak veľa priestoru tak hrajú skvele a Iňarritu má veľký dar nájsť si nehercov, ktorý zahrajú opravdu skvele. Výborná dráma. 84% ()

Nemik96

Naprosto skvělé drama s výbornými herci pěkně rozvětveným příběhem který na mě působil podobně silně jako například film CRASH za doprovodu výborného soundtracku ,který se ať už jste zrovna byli v Maroku nebo v Mexiku k dané situaci opravdu hodil.Dávam velmi silné 4**** opravdu dobře odvedená práce. ()

HiddenDragon

Vzdycky rad uvitam film, ktery se snazi o nejake poselstvi, ktery nuti k zamysleni. A Inarritu takove filmy toci. Navic se v Babel uz vytribil jeho filmarsky styl, a tak se mi ze serie "Amores Perros" a "21 gramu" tenhle libi nejvic. Opet tu mame tri pribehy jako v AP, ale stridani casovych rovin je velmi citlive a neni narocne na divakovo chapani jako v 21G. Hudba je podobna jako v predchozich filmech a mne se proste libi, ta kytara (nebo co to je) je proste bozi a naprosto se sem hodi. Maroko, Mexiko, Japonsko. Tri svety, kultury, vzdalene tisice kilometru a prece opet tak blizke...aneb jak jedna klukovska nerozvaznost muze zmenit osudy mnoha lidi, a jak ne vsechno co se jevi jako terorismus, musi byt opravdu umysl. Libi se mi nahled do naprosto odlisnych komunit, je to jak sledovat emocionalni verzi National Geographic, s osobnimi dramaty a velmi aktualnimi otazkami. U peti hvezdicek mam dva typy filmu....z jednoho se posadim na zadek, chci ho videt znova a znova....u druheho mi staci ho videt jednou treba za pet let, ale proste nemam mu co vytknout. A Babel patri do te druhe skupiny. Neni to film na pobaveni. Je to urcite rozjimani nad soucasnym svetem. A takovych filmu neni nikdy dost. ()

kikakrystof

Slabé čtyři hvězdy. Celkově byl film hodně dobrej, ale trochu mi kazí dojem příběh o mladé hluchoněmé Asiatce. Vůbec mě nebavil a ničím nezaujal. Ovšem příběh o chlapcích, kteří trochu blbli s puškou a omylem se dostali do maléru byl hodně zajímavý. Amores Perros jsem hodil čtyři hvězdy, ale za to opravdu hodně silný čtyři hvězdy, kdyby to na konci neztratilo tempo dal bych i pět hvězdiček a proto tady dávám hodně slabé čtyři hvězdičky. 60% ()

nameadel

Nemám ráda Iñárritua. Fakt hodně ne. Sice většině jeho filmům dávám 4*, ale stejně na něj pak plivu. NICMÉNĚ musím vynést Babel, protože kromě toho divného japonského příběhu se mi líbil strašně a říkám, že je to to nejlepší, co jsem od něj viděla. Mexicko-marockej příběh byl parádní, chůva sympatická, děti roztomilý. A ruku na srdce - Brad Pitt a Cate Blanchett by měli nádherný děti. ()

Vajonek

Tohle je jeden z těch filmů, kde je všechno, jak má být. Už 21 gramů mě zaujalo hodně a Babel to ještě překonal. Je úžasné, jak do sebe všechno hezky zapadá, v každém okamžiku jste svědky skvělých civilních hereckých výkonů, mistrného zvuku, hudby, střihu (např. přepínání mezi vnímáním okolního světa neslyšící dívkou a jedincem slyšícím, to je lahoda)... Máte pocit, že jste s jednotlivými postavami chvíli v Mexiku, chvíli v Maroku a pak zase v Japonsku a vše naplno prožíváte s nimi, cítíte úzkost a napětí, trnete, jestli to či ono některé z postav vyjde nebo dojde k neštěstí, zažíváte úlevu, když to dopadne dobře. Nevadí vám, že vlastně sledujete určité střípky ze života jednotlivých postav, o spoustě z nich se toho moc nedozvíte a dostanete jen určité náznaky, kterých je ale přesně akorát pro to, abyste se s postavami mohli sžít. A ty neotřelé bizarní scény (znovusblížení manželů při čůrání do mísy, otec a nahá dcera v objetí na balkoně obklopeni obřím anonymním městem), které by za jiných okolností možná byly k pousmání nebo byste nad nimi kroutili hlavou, tady ale byly přirozené, naprosto samozřejmé, silné. Tento snímek je prostě jeden velký zážitek. ()

Torimmer

Dva kluci ve větru, opouštění vesnice, dopis, u něhož se nedozvíme obsah, zprávy v nemocnici, události měnící perspektivu. Za doprovodu Bibo No Aozora a Endless Flight jde o snímek, který zatím pro mě nejvíc přiblížil lidi jako kolektiv, a jako souhrn osudů, a zachytil aspoň trochu něco těžce zachytitelného. Něco takového bych chtěl stvořit. ()

Tery16

Film Babel vypráví tři příběhy ze třech různých částí světa, které jsou vzájemně propojeny, některé méně, některé více. Mně osobně třeba ta Japonka dost štvala, připadala mi dost otravná. Zaprášeného Pitta jsem si zas docela užila, i když normálně ho zrovna moc nemusím. A americko-mexický příběh, ten podle mě dopadl nejneštastněji. Celkově je to silný drsný příběh, ovšem možná by neškodilo některým okamžikům věnovat trochu víc času, aby to mělo ještě větší hloubku. ()

Balu...

Dojemná nesourodost jednotlivých příběhů, vzájemně na sebe navazujících občas až moc násilně. Společné pro všechny tři drama bylo kouzlo radování se z maličkosti; kdy byl osud hrdinů ovlivněný na první pohled zásadními událostmi, které ale nakonec přes to nebyly tím, co probudilo moje city.. Na jednu stranu rád a spokojenej z vidění Babelu, na druhou v duchu stydící se za moment uvědomění si, že dávám přednost víc zoufání si na tím, co nemám, než abych se radoval právě z maličkostí.. To je ale spíš dojem než komentář.. ()

cold

Režisér zraje jako víno, opět parádní kousek, ale příští film by opravdu měl zkusit z trchu jiného soudku. V tomto žánru si myslím došel tímto filmem na pomyslný kopec a mám strach, že by příštími podobnými projekty jen pomalu rozjížděl lavinu, z které už se nedá jen tak vyskočit. 3x a dost je rozumné přísloví (nebo to není přísloví). Čistých 5 to není, ale film jsem si užíval sqvele. Jo, to je ta zhýčkanost... Emočně mě asi nejvíce zasáhl Tokijský příběh i když si neodpustím poznámku: Ty Japonci jsou vážně divný :-) ()

wosho

Další nezapomenutelný film tohoto talentovaného Mexicánce,který sice nemá na 21 gramů(Babelu chybí ona dějová souvislost a propojenost všech příběhů a jedna puška to rozhodně nezachrání),ale rozhodně si vaší pozornost plně zaslouží-jen kvůly neskutečným hereckým výkonům si na něj běžte do kina. ()

eagle-eye

Zpočátku jen tak na okraj, někteří jednotlivci zde píší o třech příbězích. Ať dělám co dělám a že jsem se na ZŠ snad naučil počítat dobře, mě to vychází na příběhy čtyři. Pravda, lokality příběhu jsou tři. To na co ostatní nahlíží jako na vykalkulovanost, já ve filmu vidím těžkou originalitu, co se příběhu týče, i co se audiovizuální stránky týče, i když moderní dokumentární styl nelze upřít, zbytek originální je. Až na jednu maličkost připomínající Pulp Fiction (začátek a konec filmu), ovšem opět vyloženo po svém. Film samotný je dokonalým obrazem rozdílností světů v jiných koutech světa, smýšlení lidí, beznaděj a neschopnost komunikace v jazykovém Babylonu. Herci ze sebe vydávají maximum, všichni bez výjimky, nebudu jmenovat všechny, nicméně nejvíce mě nadchly Rinko Kikuchi a Adriana Barraza, na Bernala mám zkrátka slabost, ten je skvělý vždy a Pitt od dob Dvanácti opic předvádí svůj druhý nejlepší výkon. Závěrem snad tolik, film jenž většinou nedostane žádné Oskary, bývá o několik tříd lepší, než samotný vítěz, nejinak tomu bylo i letos a v letech minulých. ()

Revolver

Alejandrova mozaika tentokrát není tak složitá jako u 21 gramů, ale je jednoznačně slabší co se týče jak režie, tak scénáře i hereckých výkonů. Ve většině pasáží se film velmi vleče, navíc díky čtyřem různým příběhům nezbývá prostor pro vykreslení charakterů a závěr podobně jako u 21 gramů celkový dojem ještě zhoršil. Zklamání. ()

joshula

Velmi zajímavě zapadající trojice příběhů. Snad jen to časování mezi příběhy bych poněkud pozměnil. Jinak není co vytknout. Vše šlape, tak jak má a o vzrušení se stará několik nečekaných momentů, které se nedají tušit. A právě tohle se v poslední době u mnoho filmů neděje. ()

tereza_p

K vlastnímu překvapení mě Babel zrovna moc nezaujal. Odnesla jsem si především pocit zbytečné zdlouhavosti, chvíle nudy a příběhy, které jsou typicky propojeny, ale tak předvídatelně, až to hezké není. ()

Shakeus

Příliš obyčejné. Příběh o klukovi, co vystřelil na autobus, byl pro mě zajímavý, zbytek nikoliv. Vše je vytvořeno jen na efekt, aby to naplnilo námět „střetu civilizací“, a je to dost vidět. Zážitek se nedostavil. Ale Piťák překvapil, nějaký čas umí už jen přehrávat anebo dělat frajera, tady se mi líbil. ()

Chicagský tribunál pomýšlí na oscarové nominace

Chicagský tribunál pomýšlí na oscarové nominace

27.10.2020

Už skoro dva týdny na Netflixu sklízí veliký úspěch nejnovější snímek Aarona Sorkina, Chicagský tribunál. Historické drama popisuje události z Chicaga roku 1968, kdy sedm organizátorů protestních… (viac)

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Nedávno jste u nás četli o nové hrané verzi Kiplingovy Knihy džunglí, kterou pro Disneye natočí ironmanovský Jon Favreau. Podle názvu se může zdát, že studio uvažuje i o jiném režisérovi. Pravda je… (viac)

Shia LaBeouf na odstřel?

Shia LaBeouf na odstřel?

14.08.2010

Vskutku podivuhodné spojení – Shia ve filmu australského drsňáka Johna Hillcoata, tvůrce Cesty a nelítostného kenguru-westernu Proposition? Ale ano. Prozatím nic není oficiální, ale údajně už spolu… (viac)