Faunov labyrint

• Česko Faunův labyrint (viac)

Píše se rok 1944 a dvanáctiletá Ofélie jede se svou těhotnou matkou za otčímem, frankistickým důstojníkem, který kdesi v horách na severu Španělska potlačuje zbytky republikánského povstání. Život ve vojenské posádce ale nenabízí Ofélii pouze realitu poznamenanou boji s povstalci, všeobecným nedostatkem jídla a velmi chladným vztahem s otčímem – v nedalekém starodávném labyrintu potká dívka jednou v noci starého fauna, který ji prozradí, že je ztracenou princeznou kdysi mocné pohádkové říše a současně poslední nadějí na její záchranu. Než se ale opět setká se svým královským otcem, musí splnit několik úkolů. Fascinující podívaná a silný příběh o tom, že ve světě dětské fantazie se za život, čest a odvahu platí stejná cena jako ve světě dospělých. (oficiálny text distribútora)

shioo

Předem se přiznávám, že hodnocení se vztahuje na reálnou část příběhu. Tu část fantasy jsem bohužel (nebo bohudík) probrečela smíchy. Ze začátku to dává jakýsi smysl a mysterióznost lokace je zcela na místě, ale v počin, který se to po několika minutách zvrhlo mě velice zklamal. Faun působil nechutně úchylně a s pohádkovostí se snad nikdy nesetkal, víly, které se měnily z ohavných pakobylek či strašilek se ještě daly unést, ale monstrum, které si vkládá oči do dlaní? To vážně? To je prostě nemohl mít v hlavě? I kdyby jen jedno? No prostě obrázek toho jak si následně tento veryscary tvor přiloží ruce k obličeji (potomek Lorda Voldemorta a E.T.?) mě donutil poprskat svými slinami televizní obrazovku a následně aplikovat toto gesto jakožto nový pozdrav s kamarádkou, která se mnou ke sledování nechala přemluvit. Lidé okolo nás se teď tváří divně, ale nám to nevadí.. vždy totiž máme po ruce křídu, kterou si malujeme dveře do jiných světů. ()

DePompon

Nebe a dudy. Odporúčam pozerať v originálnom znení. Ivana Baquero zrejme zahrala svoju životnú rolu a vďaka nej má film nezabudnuteľnú, mrazivo-rozprávkovú atmosféru. Páči sa mi, že Faun pôsobí, akoby bol z mäsa a kostí. Čo sa týka efektov, som tak trochu konzervatívna. Rovnako všetky tie ostatné prepracované detaily, ako malé víly alebo strašidelný chlapík s očami na dlani. Všetka ta úžasná detská fantázia v kontraste s chladnou realitou republikánskeho povstania a krutého otčima dôstojníka sa skĺbili do pozoruhodného predstavenia pre staršie deti, no najmä pre dospelých. Aby sa nezabudlo, tak isto krásna hudba. ()

CorvusBlek

Nádherný film s působivou atmosférou, poprvé jsem ho viděl v originálním znění, podruhé s dabingem a po chvíli to naštvaně vypnul. Jak může dabing tak totálně zmršit film?! ()

BenchPress

Faunův labyrint je velmi těžké hodnotit. Už od prvních záběrů je vidět, že je to mistrně natočeno, ale pro mě je to hrozně náročný správně ohodnotit. Nejsem příliš fanoušek fantasy, ale tady to bylo neskutečně originálně pojato, že se mi to fakt líbilo. Sice to není klasický film na pět hvězdiček, ale za ten námět, provedení a originalitu musím dát 5/5. Velmi náročný film na psychiku. Vůbec bych nečekal, že se toto natočí v Evropě. 5/5. ()

svjb

K tomuhle filmu se určitě ještě budu vracet. Co si u filmů za poslední období pamatuju, tak asi nejvíc jsem nad ním přemýšlel, dokonce jsem i upravoval počet hvězd. Nejdřív to bylo za tři, jak se sakra tyhle filmové styly dají smíchat dohromady? Jaktože to bylo chvíli tak pohádkové a najednou tak kruté? Co to bylo? A pak se mi najednou začaly vynořovat další souvislosti, které jsem v prvním šoku nedal. Jemná symbolika, chci to ještě vidět. A obávám se, že to pak zvednu na pět. ()

mArtinko5MB

Bolo to harmonické, obstojne to hralo na city v reálnom svete s prvkami fanzátie. Do nebies by som však film až tak nevynášal. 96. miesto v top 300 obľúbených ( v čase písania komentára) je podľa mňa až až. 75% ()

muti

pekna rozpravka, tak trochu tajomna a temna verzia Alice in Wonderland. vedel by som si predstavit kludne aj rozsirenu verziu, potencial bol obrovsky. tirky s kriedou by sa dali uplne vygradovat, odomknut vraha deti z alternativnej reality atd. kazdopadne odporucam. ()

Turby

Co k tomu říct. Zajímavý fantasy horor s dvěmy ještě zajímavějšími příběhovými linkami, které se navzájem protínají. Trochu mě mrzelo, že fantasy složka dost převyšuje tu hororovou, ale to je z názvu filmu celkem partrné. Zasadil jsem do trochu peprnějších fantasy takže pěkné 4*. ()

route60

Může být film odehrávající se v nejhorším konfliktu lidstva plný krásné fantazie a ještě k tomu pastvou pro oči? odpověď zní ano, dvanáctiletá Ofélie přijíždí se svou matkou za otčímem a jediný únik od všeho zla je její fantazie, někteří namítnou že pro děti tento dosti drsný příběh určitě není opak je pravdou, Guillermo del Toro ukázal že je výborný režisér ale i scénárista. ()

maxcold

Pár minut pohádka, pár minut válečné drama, pár vteřin horor. Nemám rád škatulkování, ale až tak velká míra všehochuti nikam podle mého nevede. Teď na chvíli zapomeneme na nadpřirozeno a budeme se věnovat válce, pak zapomene na tu válku, protože se v pokoji objevil záhadný tvor. Na mě to prostě nefunguje. Dvě hvězdy a kousek. ()

petrsponar

jako malý jsem tento film nesnášel,ale ted když mi je 15 a podíval jsem se znova změnil jsem názor krásně natočeno opravdu Guillermo del Toro umííí!! ()

swinevenca

Hm hm hm hm hm hm hm. Vidím na zemi mrtvou holčičku a říkám si: "Že on ji chybí doktor?!" A taky jo. Úvodní melodie i výjev daly tušit, že film nebude nic pro slečinky, přesto si jedna taková musela poradit s odevzdanou matkou, prototypovým fašistickým otčímem trvale nasíraným konspiračně chybujícími partyzány a třemi úkoly od oholeného Stromovouse. Reálná a fantasy linie jsou de facto samostatné příběhy, které se po několikerém oťukání pořádně střetnou až v závěrečné ruletě, ve které vyhraje každý, někdo na chvíli, někdo napořád. Je zvláštní, že to kombo poměrně průměrné pohádky a jednoduché surové guerilly dokáže pobavit dítě v nás, zvednout žaludek slabším povahám, drásat nervy i tahat za srdíčko. Ne, není to zvláštní, je to kumšt. ()

dudo24

Dosť sa mi to páčilo. Mylne som išiel do toho s tým, že je to rozprávka. Takže ma celkom prekvapila drsnosť filmu aj veľa stopáže bez fantasy prvkov a celkové spojenie dvoch úplne odlišných dejových línií. Napodiv to fungovalo. Aj keď viem si predstaviť verziu, kde by sa dej točil hlavne okolo hlavnej hrdinky v čarovnom svete a realita dospelých by bola iba v pozadí. Veľmi dobre zahratá hlavná postava mladou Ivanou Baquero. Skvelý hlavý soundtrack v podobe uspávanky. ()

ZHODNOTITEL

Silně emoční film s poutavými kostýmy, maskami a lokalitami. del Torovi filmy mě ale moc neberou. Navíc, čím jsem starší a starší, tak se mi ten film líbí míň a míň. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

22.10.2018

Oscarový režisér Guillermo del Toro (Tvář vody, Purpurový vrch) si zdá se konečně splní svůj dlouholetý sen a natočí stop-motion animovanou verzi Pinocchia. Domov mu přitom neposkytne nikdo jiný než… (viac)

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Pětadvacátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest letos nabízí velmi kvalitní dramaturgii a zajímavé hosty. Tím jistě nevyhledávanějším bude francouzská herečka Catherine Deneuve… (viac)

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

Šípová Růženka vs. Angelina Jolie

13.03.2012

Ještě nemáte dost zmodernizovaných verzí klasických pohádek? Pak vězte, že Raimiho Ozem, třemi Sněhurkami či dvěma Kráskami a zvířaty mánie nekončí. Walt Disney Pictures plánují nejen novou Popelku … (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz