Zosnovateľom vrážd je v danom prípade Irena Čubírková, ktorej bol nápomocný v úlohe spolupáchateľa Václav Bernárt. Motívmi dvojnásobnej vraždy bola agresia, žiarlivosť, nevera a v neposlednom rade vidina finančného prilepšenia. Prvá z vrážd sa stala 10. októbra 1951, kedy bol usmrtený manžel Ireny Čubírkovej, Ján. Jedným motívom bola snaha vec zakamuflovať za nehodu z dôvodu možného vyplatenia manželovej životnej poistky. Po vyše 13 rokoch, 7. decembra 1964, Irena Čubírková vraždila opäť. Obeťou bol jej druh Ambróz Ščepka. Obe vraždy prebehli obzvlášť surovým spôsobom. Irena Čubírková bola za svoje zločiny odsúdená na trest smrti. Jej spolupáchateľ bol odsúdený na 15 rokov nepodmienečne. (Patrik200s)

FeriusParfax

Spoilery. Musím se zastydět, ale moje cynické srdíčko zaplesalo a párkrát jsem se nad tímto neuvěřitelným činem i zasmála. Hlavně u ženské praktičnosti ala – zakryju mu hlavu šátkem, ať není čurbes. Nebo že si popílkem a kousky kostí z manžela posype příjezdovou cestu (a pak na tom ještě hlavní detektiv uklouzne). To prostě nevymyslíš… Párkrát jsem se ale i zhrozila. Hlavně, když pošle svoje dítě pro tatínka k večeři vědíc, že na chodbě je tatínek zamordovanej a v kaluži krve. Ona to dítě prostě a sprostě použila jako svoje alibi. Musí se uznat, že druhá vražda byla dost nápaditější. Asi jí musel lézt na nervy o dost víc než její první muž. U všeho jejího počínání jen zůstával rozum stát. Myslím, že vraždy v afektu se ještě dají MOŽNÁ pochopit, ale tato paní měla prostě srdce z kamene a zcela s chladnou rozvahou zabila své dva muže. Hnus, velebnosti. Tvůrci seriálu opravdu dělají vše pro to, abyste se co nejlépe dokázali vžít do zmíněných situací. Při pojídání posledního knedlíku na obědě mi dokonce ukázali uříznutou hlavu jejího chlapa, což kvituji. Nebývá to vůbec zvykem. ()

MM_Ramone

V roku 2006 bol vyprodukovaný titul "Najväčšie kriminálne prípady Slovenska". Je to dokument, ktorý podáva svedectvo o najbrutálnejších zločinoch, čo sa odohrali v našej republike. Je to výborne spracovaná televízna rekonštrukcia beštiálnych kriminálnych činov. Táto dokumentárna séria obsahuje tridsať šesť častí. V poradí štvrtá epizóda nesie názov "Čubírková". Sústredí sa na príbeh vrahyne Ireny Čubírkovej, rodenej Srncovej, ktorá surovým spôsobom zabila svojich dvoch manželov. V októbri roku 1951 zavraždila svojho prvého muža Jána Čubírka. Vďaka nedbanlivej práci polície nebola z tejto vraždy obvinená, a tak o osem rokov neskôr sa znova odhodlala zbaviť svojho druhého manžela Ambróza Ščepku. V spánku ho ubila sekerou, usekla mu hlavu a telo spálila v peci. Tento krát však už bola z tohto zločinu usvedčená a odsúdená na trest smrti obesením. ***** ()

Wacoslav1

Tenhle případ je tak mediálně známý, že ho asi nemusím hlouběji představovat. Každopádně Čubírková chladná a vypočítavá mrcha a požírač chlapů kdy za manželství s ní hned dva zaplatili životem. Díky bohu, že v druhém případě to nevyšetřovali ti stejní fušeři jako u první vraždy narafičené jako nešťastná náhoda, ale i analfabetovi by muselo bejt jasný, že je to vražda, ale schopní kriminalisté kteří jí podruhé vraždu projít nenechali a pokud by k tomu náhodou došlo tak těch manželství se stejným koncem mohlo bejt i víc. Každopádně milost nedostala po právu. Jak jsem napsal chladná a vypočítavá mrcha a provaz dostala zaslouženě. Škoda, že se asi nikdy nedočkáme filmového zpracování o které si tenhle slavný případ vyloženě říká.100% ()

SOLOM.

Chlapi dávejte si pozor na svoje ženské!!! Třeba jim taky rupne v hlavě, nebo už předtím někoho zabila a dostane chuť vám ušmiknout tu vaší! Irena Čubírková – matka sedmi dětí a dvojnásobná chladná vražedkyně, která dostala trest smrti oběšením. Rozhodně sama nebyla žádná světice – podváděla svého chlapa a když jí načapal, rozhodla se ho zbavit i se svým milencem (moc nechápu tu naivitu milencovy manželky – která se k tomu taky připletla). První mord jí prošel, ale ona zabíjela znovu – tentokrát si našla ožralu a surovce – ty vole jezdit s ufiknutou hlavou ve vlaku a pohodit jí na hajzlíku…Moc u toho ale nepřemýšlela a nechala se lacino chytit – což je jen dobře a po zásluze byla potrestána! Dobové fotografie + hrané pasáže, abychom se do toho lépe vžili… ()