Sériovým vrahom bol v tomto prípade Jozef Slovák. Jeho činnosť prebiehala v rokoch 1990 až 1991. V českom meste Benešov boli v auguste roku 1990 nájdené pozostatky Moniky O. V rovnakom období boli nájdené pozostatky Vladislavy M. na bratislavskom Kamzíku. Dôvodom úmrtia bolo uškrtenie. 26. júna roku 1991 bola z dôvodu pomsty v bratislavskej mestskej časti Záhorská bystrica zavraždená Diana L. V auguste roku 1991 boli nájdené pozostatky Anny K. v bratislavskej Železnej studničke. Dôvodom úmrtia bolo opäť uškrtenie. Motívy vrážd boli sexuálne, respektíve finančné. V jednom prípade šlo o pomstu. Jozef Slovák bol za viacnásobnú vraždu odsúdený na doživotie. (Patrik200s)

Wacoslav1

Jo jo po amnestii tady nebylo zrovna bezpečno a tenhle nadprůměrně inteligentní a šaramantní sériový vrah který rozhodně nebyl žádným politickým vězněm, ale už před tím regulérně seděl za vraždu a z kriminálu neměl být nikdy předčasně propuštěn je toho důkazem. Důsledkem toho vyhasli další životy a kdoví kdyby mezi ním a jednou z jeho obětí nebyla přímá spojitost na základě čehož se na něj vyšetřovatelé zaměřili jestli by těch vražd tenhle falešný major Richard Forman pohybující se nejen pod touto uměle vytvořenou identitou  a prokazující se falešnými průkazy nezvládnul i víc. Každopádně na doživotí zaslouženě a určitě další nářez díl.95% ()

SOLOM.

Bezcitná bestie – sériový vrah - nadprůměrné intelektové schopnosti, agresivita, výbušnost a zvýšený egocentrismus – tím vším se může „chlubit“ Jozef Slovák. Díky presidentské amnestii mohl vesele vraždit, pak se defakto sám přiznal ke čtyřem vraždám mladých dívek a vyšetřovatele dovedl na místo, kde našli jejich mrtvoly (u dvou z nich). Důvod proč je zabil, nikdy neřekl, za to s velkou radostí ukazoval a popisoval, jak to provedl…Nutno podotknout, že naivita a důvěřivost samotných dívek mu to hodně ale hodně usnadnila… ()

Sany33

Príbeh: Ďalšia časť kriminálneho cyklu je venovaná Jozefovi Slovákovi, ktorý sa v 90. rokoch preslávil ako sériový vrah mladých dievčat v okolí hlavného mesta. Ak neberieme do úvahy Ondreja Riga jedná sa o najväčšieho psychopata, ktorý sa po Havlových amnestiách dostal na slobodu. Prevedenie: Najviac ma šokovalo to, ako spolupracoval s políciou a vyslovene si to užíval. Keď už nemal ďalšie karty v rukáve stal sa nezaujímavým, tak strieľal iba slepé náboje. Ale dovtedy to bola všetko iba hra z jeho strany. Pekne o tom píše Dominik Dán v knihe - Mucholapka. Odporúčam si ju prečítať a možno pochopíte lepšie správanie tohto indivídua, ktoré nemalo dostať druhú šancu v podobe amnestie. 92% ()

FeriusParfax

„Nikto nevie, prečo museli jeho rukou zomrieť 4 mladé ženy.“ Tak to se snad neví u žádných podobných bláznů… Zdál se mi, jako všichni ostatní. Dělalo mu to zkrátka dobře. Očividně to musí být vždy extrémně intenzivní zážitek, když si i po tolika letech podobní „lidé“ pamatují, s jakou razancí a kam vedli údery, kam je schovali, co u toho dělali a cítili. Všichni jsou jako přes kopírák… Jednalo se o trošku slabší díl, ale i tak opět zajímavý a podávaný s naprostou faktickou chladností. Líbí se mi, že vypravěč zkrátka jen popisuje události a nijak se citově neangažuje. Škoda životů. Ani k tomu nemuselo dojít, kdyby nebylo nesmyslných amnestií, které jen podkopávají právní systém a tvrdou práci lidí. ()