Píše sa rok 480 pred Kristom. Perzský kráľ Xerxes (Rodrigo Santoro), v tom čase azda najmocnejší človek na svete, a jeho stotisíc po zuby ozbrojených mužov násilne vpadne na územie patriace voľnej aliancii viacerých gréckych samostatných mestských štátov ako Sparta, Atény či Korint, ktoré proti tejto desivej presile nemajú ani tú najmenšiu šancu! A tak sa mnohé z nich Xerxovi radšej bez boja vzdajú... Hrdí a nezlomní Sparťania to však urobiť odmietnu. Ich kráľ Leonidas (Gerard Butler) dokonca sám zabije vyslancov Perzskej ríše, bohorovne požadujúcich ich okamžitú kapituláciu, čím odštartuje mimoriadne krvavé obdobie, ktoré sa nezmazateľne zapísalo do (nielen) gréckych dejín ako Perzská vojna. A hoci veštba mocných eforov Leonidasovi radí, že sa Sparta má podriadiť vôli bohov a nejsť do vojny, hrdý a odvážny kráľ sa rozhodne vydať sa do nerovného boja bez súhlasu a poverenia mestskej rady a postaviť sa perzskej armáde na odpor len s troma stovkami verných bojovníkov v rozhodujúcej bitke v Rokline horúcich prameňov – v Termopylách... (TV Markíza)

Michalee

Naprosto delikátní bojové scény, grafika dost slušná :-) zápory: fantasmagorické postavy Xerxovy armády... škoda, že na konci nebylo filmově zobrazena, alespon krátce, ta poslední bitva ()

Kňour

Třístovka není ani tak moc o bitvě u Thermopyl, jako se spíš jedná o film velice symbolický. Sparťané, coby zástupci civilizovaného evroského světa svobody a peršané jako, no, prostě arabáši. To vše zabalené do výborného vizuálu a choreografie. Škoda konce, který mohl být mnohem epičtější. ()

milution

Film je naprostá pastva pro oči. Zpracování v kašmírových barvách mi vyloženě sedlo. Děj je na druhou stranu chudší, ale to se kompenzuje efektně vyvedenými bitvami. Vizuál je tedy výborný, zbytek trochu pokulhává. ()

Triathlet

Z historického hlediska se to moc vážně brát nedá, ale jako akční, strhující podívaná dobrý...Místo kvérů se zde válčí kopím a mečem, což je docela příjemná změna..A tolik namakaných chlapů v jednom filmu jsem snad ještě neviděl..This is Spartaaa!!! ()

majklfly

Pan Snyder vsadil na efekty a pár působivých slov a vyhrál.Bohužel jsem zatim nečetl komix., ale pokud je aspoň z půlky tak impozantní udělal jsem velkou chybu.Od filmu plném války a bojů ,bych čekal potoky a potoky krve.A přestože postavili hradbu z mrtvol krve nikde nepřetékalo.na čem jsi ale opravdu pochutnal ( nejen já ) byl souboj ve drůhé třetině v polovině zápasu pro spartu dva nula. Otec se synem v útoku a Baroš šel do Kytek.V poslední chvíli přišla přihrávka zprava.To nestihl zpracovat,evidentně někde zapomněl hlavu.Bez pochyby šlo o velmi zajímavý zápas.Krasných 90% a Slavie se může jít zahrabat. - Teď výrok mého spolusledovatele : "Překvapil mě tento zápas plný efektů a silných soubojů o branku (Řecko). Slávie vedla silné útoky ,ale Sparťané ze střídačky předvedli slušný výkon i v tak malém počtu.V druhé polovině zápasu,ale došlo ke zklamání.Baroš schytal kopačku zleva,a ztratil hlavu.Hledání zabral slušné dvě hodiny.Otec byl převezen do okresní psychiatrické léčebny ,ale koncem zápasu se vrátil aby pomstil svojí (synovu) ztrátu hlavy. Zápas velmi zajímavý,ale na papíře se prý Sparta předvedla líp.Ale jinak to byl velmi zajímavý výkon i přes prohru Sparty.Teď je na Ultra Sparta aby dokonali toto velké dílo v desítkách tisíc.(Konec filmu) Slušných 90% a Slávie jde do háje :)" ()

Brky77

keby som bol gay tak film urcite dostane 5*..ale nie som tak cisto za akciu 3*...plus plytky pribeh...scenar absolutne nulovy pre mna..:)...takze vysledok...efektna akcna oddychovka..v ktorej nehladajte nic hlbsie... ()

A.Dufresne

Vynikající film. To jsem opravdu nečekal, opravdu ne!!!! Od první minuty do poloviny filmu fakt úžasný, ale kvůli tomu, že potom to bylo zdlouhavé, tak dávám 4*. ()

Kató

Po zhlédnutí trailerů jsem se těšil a to tak, že velmi. Jako obvykle se to ukázalo jako chyba. Vše co jsem viděl v upoutávkách jsem viděl po celou, žel nekrátkou, dobu filmu. Škoda. ()

DannyMcG.

Velmi pěkně zpracovaný film, který se dá težko ohodnotit. Na jednu stranu komiksově zpracované záběry, dobrá kamera i režie a velmi kvalitní bojové scény...ALE! Sám film byl natočen zřejmě jen kvůli nim. Příběh a jakýsi podtext to má, ale ta fantastická stvoření jsou minimálně přehnaná. Pominu-li šlachovitého obra, legie nesmrtelných co vypadají jako mrtví a divokého nosorožce, pořád je tam jakási příšeras "bordelem na ksichtě", co seká hlavy klepetovitýma rukama. Příště bych tolik nepřeháněl:-)Stejně tak ten ohnivý pojev spartské královny v senátu, v radě či co to vlastně bylo...minimálně by ji vypískali..Jinak opravdu dobrý film ()

MartinP

Tento film hodnotím jedině ***** !Snyder je můj oblíbenec, příběh o Spartě znám již od mala a tak jsem byl zvědavý jaké to bude. No, naštěstí jsem četl komiksovou předlohu a tak jsem na tento film nešel s tím, že to bude historický velkofilm, ale efektně natočená bitva u Thermopyl. A Snyder jen potvrdil, že je pro mě mistr svého řemesla. Bavil jsem se v kině, bavil jsem se u DVD, bavím se do teď, když si to sem tam po nějaké době pustím..prostě:"This is Spartaaaaaaaa" ()

Fraktální

Duležitý jestli na to koukáte z mozkem v režimu ON nebo OFF.. pro hrdninskomytologycké historické eposy z antiky mám prostě slabost... takže 4!!! i když musím uznat že by spíš zasloužil 3 ALE NECHE SE MI:-) ()

m-Jan

Já jsem tak zklamaný... po skvělém Snyderově zombie opusu taková hrozně namachrovaná coool záležitost. Parta vysekaných týpků hrajících si na partu ve zpomalených záběrech odházejí všechny kaskadéry z komparzu a vše se děje na Bluescreenu což musí poznat i slepý. Zkoušel jsem to třikrát vydržet a nejde to. Neberu mu ale kvality... pro určitou skupinu lidí pro které je guru kupř. M. Bay, R.Emerich, W. Pettersen nebo o něco kvalitnější R. Scott je toto špičkou ledovce. Já ale očekávám více 15% ()

Ros_tik

Příběh zajímavý, ale nijak oslňující ovšem za vizuální efekty dávám pět hvězd. Koukalo se na to velice dobře, konec to mělo velice pěkný, tedy proč nechválit. ()

messenger

Film je ztvárněním slavného komiksu od Franka Millera, je to skoro podrobně okopírované až na pár scén které, si Zack Snyder přidal. Tento komiks mám projetý už několikrát a opravdu mě překvapilo jeho zfilmování, moc jsem se na film těšil a proto jsem jel na premiéru do kina a z kina jsem si odnesl dech beroucí zážitek. Film jsem si pořídil i na blu-ray a musel jsem mu dát plný počet, protože přesně tohle je to, co si komiksoví fanda přeje - přesné zfilmování jeho oblíbeného komiksu. Film byl natočen kompletně v ateliérech a za rekordní dobu. Bonus na dvd velmi dobrý, popisujicí trénink nabouchaných řeckých vojáků, kteří ničí svoje protivníky v neproniknutelných falangách. Pro mě opravdu pastva pro oči a pochvala Zacku Snyderovi. ()

Masso

A přidávám ještě jednu*, protože tenhle filmek si to vážně zaslouží, jakožto dle mého názoru vedle Burtonova Batmana jedno z nejlepších zpracování komixu ve filmu. ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (viac)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (viac)

Sin City míří do televize

Sin City míří do televize

01.06.2017

Drsná comicsovka Sin City - město hříchu vydláždila v roce 2005 cestu ke Třístovce a k Watchmenům. Fanoušci ihned volali po dvojce, Robert Rodriguez s ní ale otálel dlouhých 9 let a nakonec vydělala… (viac)

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (viac)