Volajú ma Earl

• Česko Jmenuju se Earl (viac)
USA, (2005–2009), 35 h 18 min (Minutáž: 21–25 min)

Jason Lee, Ethan Suplee, Jaime Pressly, Eddie Steeples, Nadine Velazquez, Dale Dickey, Timothy Stack, Giovanni Ribisi, Beau Bridges, Nancy Lenehan, Gigi Goff (viac)

Ak vyhráte stotisíc dolárov a stratíte tiket, máte zlú karmu! Ako ju napraviť? Nič nie je stratené, musíte len rýchle odčiniť všetky svoje životné hriechy, spáchané do dnešného dna. To je teória, ktorou sa riadi aj nešťastník Jason Lee ako Earl Hickey, ktorý kamsi zapatrošil vzácny výherný tiket na sumu, ktorá by ho zaručene vytrhla z biedy. Podarí sa mu udobriť s vlastným osudom tak, aby mu osvietil cestu k ukrytému tiketu ešte do uzávierky vyplácania výhier súťaže? (oficiálny text distribútora)

rawen

My Name Is Earl je dobrý seriál, postupem času se ale (rozuměj v řádu desítek dílů) kvůli své základní pointě začíná nepříjemně opakovat a to je velká škoda. Mě to postihlo v polovině druhé série, kdy jsem najednou přestal mít chuť na pokračování. Moc fajn je hlavní postava a hlavně tak trochu to "prostředí", ve kterém se všechno odehrává - nápad s podvodníčkem a defacto klasickým americkým balíkem (v této souvislosti mě napadá Alabama Man ze South Parku :)), který se tak trošku po buddhovsku snaží odčinit své hříchy je parádní, víc jak dvě série bych z toho ale už netěžil. Takže tak, fajn zábava, nic zvláštního... 7/10 PS: zpětně se dívám, že jsem byl docela přísný, Earl je skvělý seriál, na dnešní dobu seriálové komediální produkce USA je to malý zázrak, baví mě to i na podruhé a zvyšuju hodnocení na 8/10 ()

BoPo

Príjemná oddychovka ako sa patrí. Skutočne podarený seriál a ako bonus na každom kroku nejaký ten lúzer. Jaime Pressly je skvelá. Hviezdou seriálu je však Ethan Suplee ako Randy. ()

Borrtex

Super seriál. Je to taková oddechová pohodička. Když je člověk unavený a příjde domů po celém dni, tak je skvělé si dát jídlo a k tomu si pustit tento seriál a pobavit se u toho:-) Seriál se mi líbí protože jako celek může i inspirovat k lepšímu chování, ale to jak zábavným způsobem je to podáno je ještě lepší. Líbí se mi vypracování postav, zvlástě mluvím o Randym a Krabákovi, jsou to takové dvě postavy které tomu dodávají to co se mi na tom líbí. Například Randy čas od času "vyplodí" nějakou absolutní hloupost, a to ten seriál krásně vyplňuje. 90% :-) ()

Tommassi3

Není karma jako karma a ani seriál o buranech vždy nemusí postrádat originální a velmi nosnou, byť nebezpečně dvousečnou, myšlenku či inteligentní humor.. Jmenuju se Earl rozhodně platí za další velmi dobrý projekt šílence Grega Garcii, který se zkrátka vyžívá v bizarních motivech i charakterech, a tak se nabízí otázka, zda by nebýt předčasného ukončení celé série, která učinila z Jasona Leeho hvězdu, došlo k tomu očekávanému rozmělnění děje stojícího na velmi jednoduchém leitmotivu.. Mě by ovšem hodně zajímalo, zda by se tvůrcům vůbec podařilo nalézt důstojné finále.. ()

st.ranger odpad!

Podobně vypatlaná blbost jako Gilmorova děvčata. Užvaněná, plitká břečka o ničem, snaha o podřadný a dementní humor ve mě vyprovokuje akorát pochopení, proč byla tahle žumpa zrušena. ()

BigDeal

Prvá séria (85%) milo prekvapí svojou originalitou a "inými" postavami. Je síce pravda, že za týmto odlišným štýlom rozprávania sa vždy skrýva ponaučenie (často banálne), no nikdy neprekáža a tak ide celkovo o veľmi pohodové a úsmevné príbehy. Druhá séria (90%) už nie je len úsmevná, scenár je tak prepracovaný, že mnohokrát sa na niektorých hláškach budete smiať ešte na druhý deň. Všetky postavičky tvoria úžasnú partiu (pri tejto sérii som si konečne obľúbil Joy a tú jej nevymáchanú hubu, ktorá produkuje najlepšie hlášky). Navyše atmosféra oproti prvej sérii takisto nepoľavila, takže ide stále o rovnakú pohodu. Najlepšia epizóda vôbec- Cops. Tretia séria (80%) už nemá tak vtipné a prepracované príbehy (donekonečna to ísť nemohlo), no nemožno jej odoprieť veľkú dávku odvahy: Prvá polovica série sa totižto presunie do väzenia, kam sa dostane Earl pri svojej snahe konať dobré skutky a v druhej polovici je Earl v kóme, kde žije vo svojom televíznom svete, takže originalita tohoto seriálu asi nepozná hranice a ešte stále je na čo sa pozerať. Štvrtá séria (75%) sa vracia k úplným začiatkom a namiesto originality tretej série sa vracia neskutočne pohodová atmosféra prvých dvoch. Kvalitou je však táto séria kvôli zopár menej vydareným častiam o čosi nižšie, no stále je to na takej úrovni, že si človek každú novú časť užíva. Preto je len škoda, že bol seriál stopnutý, navyše po časti ktorá si pýtala pokračovanie. Celkovo (85%) ide o najpohodovejší seriál (plus je bez namixovaného smiechu), ktorý som mal možnosť vidieť a ku ktorému sa zakaždým rád vrátim. ()

Johny_fork

"Já nechci dopadnout jako vy, prohrát kámen nůžky s opicí." "Jen klid, dala šestkrát kámen a když sem prohlídnul její vzorec, tak nůžky." ()

ChArLeNe

I keď verím na karmu, sledovanie blbých a negatívnych ľudí mi nerobí dobre. To, čo malo byť vtipné, pre mňa bolo niekedy primitívne, a udalosti často predvídateľné. Iba som čakala, kedy mu niekto na tom zozname povie: screw you and your stupid list. Prišlo mi nerealistické, že všetci mu boli takí zhovievaví. A opakované hit&run, ešte prvé tri sa dali zožrať, ale ostatné iba kričali po nedostatku kreatívnosti, aj keď by vsádzali na-princíp opakovania zdôrazňuje pointu. No ale napokon, to predsa len také zlé nebolo (hlavne kvôli Cataline). Celkom fajn oddychovka. ()

Lyli

Buranský humor, jak má být. Někdy prostě stačí k pobavení poměrně málo, a já jsem vděčná za tenhle nápad, protože je grandiózní. Jediné, co zamrzelo, je konec…neuspokojivé. Ale co, i tak se ráda podívám znovu. ()

villon17

Neni to ten seriál typu, že by vám chyběl, když zrovna neběží, že by nemělo smysl pokračovat v koukání při jednom zmeškanym díle, je to neobyčejně obyčejná komedie s praštěnejma lidma, která vám ale zaručí srandu v každym díle. ()

F.man

Super nápad, ale nějak to na mě nefunguje... Teda ne že by mě to nebavilo, ale ostatní jsou s Earla evidentně hotoví více. Pravdou však je, že občas se objeví díl který mě pošle k zemi, ale většinou to je spíše průměr. P.S. Hodnocení je pouze po první sérii, uvidíme jak to půjde dále. Earl, I think its stuck... ()

PauloZ

Viděl jsem zatím teda pár dílů, ale o nic extra zábavného se vůči mé osobě nejedná. Lepší díl střídá slabší a tak pořád dokola. ()

Kryton

Predlouho mi byl tento serial skryvan. Az prisel cas a ke me se dovalil. Po peti dilech me pohltil a dokonale zprijemnil dobu koukani. Chytry, mily , vtipny a hlavne serial o lidech tak obycejnych az byste rekly , ze nekdo takovy znich urco vedle vas bydli anebo , ze nekoho podobneho znate. Napad s listem spatnych veci a napravovani ve me mirne vnukl myslenku podobneho razu. Jiz ted netrpelive ocekavam dalsi serii a Earlovy dalsi vyskrtavani listu. Musim se priznam , zacinal sem mu postupne i fandit :) "My name is Kryton " ()

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006