Volajú ma Earl

• Česko Jmenuju se Earl (viac)
USA, (2005–2009), 35 h 18 min (Minutáž: 21–25 min)

Jason Lee, Ethan Suplee, Jaime Pressly, Eddie Steeples, Nadine Velazquez, Dale Dickey, Timothy Stack, Giovanni Ribisi, Beau Bridges, Nancy Lenehan, Gigi Goff (viac)

Ak vyhráte stotisíc dolárov a stratíte tiket, máte zlú karmu! Ako ju napraviť? Nič nie je stratené, musíte len rýchle odčiniť všetky svoje životné hriechy, spáchané do dnešného dna. To je teória, ktorou sa riadi aj nešťastník Jason Lee ako Earl Hickey, ktorý kamsi zapatrošil vzácny výherný tiket na sumu, ktorá by ho zaručene vytrhla z biedy. Podarí sa mu udobriť s vlastným osudom tak, aby mu osvietil cestu k ukrytému tiketu ešte do uzávierky vyplácania výhier súťaže? (oficiálny text distribútora)

kubilov

Nízkorozpočtový a ryze americký seriál kdesi z motelu uprostřed ničím zajímavého města, plného spoustou zajímavých lidí. Oblíbená postava: Earl Hickey ()

Havala odpad!

Ne, tak na to fakt nemám, debilnější seriál jsme dlouho neviděl, už začínám být na tyto americké žvásty alergický, raděj si pustím v kuse všechny díly Harryho Pottera než toto... Nechápu co je na tom tak úžasného. ()

MatyTM

Netradiční, jedinečný Earl a jeho bratr Randy, který je naprosto skvělý. Bez něj by to stálo za nic. Vyrovnávání s karmou je velmi vážná věc, a přece o tom lze natáčet, tak vtipný a zajímyvý seriál. Earla cením i za to, že je svým spůsobem originální a žádný jiný seroš není založen an stejné bázi vtipu a scénář je naprosto rozdílný od jakéhokoli jiného seriálu. Jak jednoduché... ()

Ivoman

4 hvězdičky rozhodně ano, protože seriál má jediný výpadek a to v 3 sérii, kdy hlavní hrdina upadne do kómatu a s ním i celý seriál, naštěstí zbytek seriálu je nadupanej scénkama a hláškama, na který prostě nezapomenete a když ano, tak se s chutí podíváte znovu na celý seriál. ()

vipeerr

Earl Hickey je někdo koho jsem začal sledovat v roce 2007, a stal se mým rituálem u každé večeře. A pak znovu, a znovu. Neskutečně mi přirostl k srdci a celá myšlenka jeho listu a karmy je naprosto bravůrní. Ačkoliv se 3-4 série už veze v takovém horším tempu, stále to má v sobě neuvěřitelnou dávku humoru a místy Vás chytne i za srdce. Seriál končí docela cliffhangerem a že 4 série má být poslední se mi i několik let po ukončení prostě nechce věřit. V hloubi duše se modlím v pokračování, protože ťulpas Randy, "správňák Earl, mrcha Joy sexy Catalina, kámoš Crabman a další mi prostě hrozně chybí. Earlovi dávám 4* protože na můj milovaný TBBT nebo GOT to prostě nemá, ale jste li seriálový nadšenec nesmí Vám tohle uniknout. 85% . And don't forget, do bad things and bad things happen, do good things, and you know..good things happen. :) ()

Demonn

Pokud se potřebuju pobavit a trochu si oddechnout, pustim se Earla. Kompletně všechny postavy v seriálu jsou zábavný a nebyl díl, u kterýho bych se nebavil. Za všechny scény připomenu asi tu, ve které Earl a Randy okrádají hluchou ženu ve spánku. U toho jsem se málem počůral smíchy :). 91% ()

mrclTV

My Name Is Earl má tak dobrý nápad: úprimný ale aj absurdný humor a miestami aj posolstvo pre diváka, len škoda, že potenciál nie je naplno využitý. Zo začiatku som vybuchoval smiechom v každej časti, potom pár krát za diel a neskoršie som bol rád, keď som sa dobre zasmial aspoň raz za tých 20 minút. A taký postup ma čakal už v polovici prvej série. Hlavnú postavu si zamilujete, taký správny vidiecky povaľač-grázlik, ktorý sa dostal na správnu cestu a spolu so svojím spomaleným bratom, ktorý má občas svetlé fiolozofické momenty zachraňuje svoj malomestský svet zapadákova. Avšak niekedy neviem, čo si mám o seriáli myslieť, napríklad v jednej časti druhej série sa Earl "dozvie" o globálnom otepľovaní - celý čas som nevedel, či tá časť je paródia na prehnané reakcie greenpisákov a podobných indivíduí alebo sa ten diel mal brať vážne a bola to kritika priemerného amerického občana (okrem Kalifornie), ktorý ma tieto problémy u riti. Takéto časti boli viaceré, nevedel som či ide o agitku alebo poriadne cynickú paródiu (či dokonca sebaparódiu). A niektoré časti boli zas jednoducho vyslovene hlúpe. Seriál sa mi zdá ako hraná paralela na Simsponovcov, prostredie a humor je rovnaké (malomesto), dá sa povedať, že aj postavy (spomalený Randy ako Homer, Earl ako starostlivá Marge, Darnell ako zakríknutý génius Líza, či Joy ako Bart - tu mi to veľmi nesadlo, ale rovnako ako Bart aj Joy najviac hláškuje a je tá zábavná + ďalšie vedľajšie postavy - policajti, predavač v obchode, osadenstvo Krabej búdy ako u Očka), dokonca v tretej sérii si seriál robí podobnú srandu z väznice a jej hesiel na každý deň na vývesnej tabuli rovnako ako v Simsponovcoch z kostola. A Jaime Pressly vyhlasujem za Carreyho ženského sveta, tá aké dávala ksichty :D Seriál je ako húsenková dráha, v každej sérii je zopár vynikajúcich častí a naopak veľké množstvo nudných dielov na dve hviezdičky, jednoducho kvalita je veľmi nesúrodá a neustále behá hore-dolu. Z času na čas v ňom tiež hraje rôznorodá osvedečená hudobná klasika, ktorá mi vždy zlepší náladu. Sedemnásta časť tretej série je po dlhej dávke priemerných dielov skutočne vynikajúca. Nájde sa v nej z každého rožku trošku - kus šialenstva, kus dojemných momentov a hlavne kopec zábavy: Joy, make sure you get a flavour vodka. I like it when my throw-up tastes like cherry./Flavour vodka is for sissies and pregnant women.....Aj štrvtá séria začala vynikajúco ale postupne strácala paru. Škoda. PS: Škoda, že karma v reálnom svete tak dokonale nefunguje, niektorí dobráci robia celý život dobro a nemajú z toho nič, a niektorým hnusákom všetko celý život prechádza.... ()

CaladanChmur

Velmi milý seriál ,který si mě získal tím, že se nikdy neuchýlil k tomu, aby si to kdokoliv "záporně se chovající" v tom kterém dílu, odskákal. Naopak, pokaždé se podařilo v podstatě všechno a všechny přetočit do příjemné podoby. Určitě v tom seriálu najdou prdohledači hodně nelogičností a důvodů proč je tento seriál maximálně průměrný, ale za sebe musím říct, že to byl po delší době seriál, který jsem si opravdu velmi rád odkoukal. A co se týká dabingu....velmi se povedl. Zejména Joy a Randy měli hlasy a intonaci, která k nim přirozeně patřila. Hodnotím to jako celek, který mě opravdu často rozesmíval a zároveň i nezřídka příjemně pohladil. 5* ()

Nathaniell

"Karma. Musíte ji milovat." :-) Co k tomu dodat? To by nebyli američani, aby to nepojali po svém, trochu nepřehnali a hlavně neurychlili. Makat karma jejich tempem, tak mi spadne cihla na nohu, sotva pošlu trapnou smsku. :-D :-D Jenže tak to podle mě ve filmech a seriálech je: Dobré myšlenky není od věci trochu přehnat a zveličit, protože tak na ně lépe poukážete. A to se v tomhle seriálu podle mě povedlo na výbornou. SPOILERY: Kvalita pak klesala, když byly ty díly o Poldech, kde ukazovali Earla páchat jednu hovadinu za druhou. Nějak jsem nepochopil význam. A to jeho kóma bylo taky dosti zdlouhavé. Takže dávám 4*. Doufám, že jednou přijde nějaké hodnotné pokračování, nebo film, který to uzavře. ()

mangui

Škoda třetí série, protože ta byla z hodně jiného soudku a zdaleka nedosahovala kvalit prvních dvou. Naštěstí čtrvrtá se již vrátila do starých dobrých kolejí ()

patsandor

Jak uz jsem uvedl jinde: Sitcomy mi nikdy neprilostly k srdci i Pratele jsem sledoval jen obcas a po ocku. Ale v posledni dobe se mi dva zazraly az pod kuzi How I Met Your Mother a My Name Is Earl. My Name Is Earl si cenim o neco vic, taky proto, ze je tocen v realu. Libi se mi, ze to neni klasicka studiovka. Napad o LOOSEROVI, ktery veri na karmu se supr. Spis mi to pripomina anglicke serialy. Od Monty Phyton FC nejlepsi komedialni vec v TV. ()

Saljack

Tohle je můj nejoblíbenější seriál. Čím více dílů tím více zábavnější. Ze začátku jsem si myslel že to bude blbost ale pak se rozjede a nepustí. Díly cops jsou naprosto k popukání. Nyní ho možná začne vysílat čt tak uvidíme jak si poradí s dabingem. Jinak tohle fakt musíte vidět. ()

Bratr

Seriál mě nedostal hned. Po prvním díle jsem byl víceméně zklamaný, nicméně oblíbená dvojice Lee a Suplee z oblíbených taškařic mého oblíbeného Kevina mě navnadila na druhé pokračování a po jeho shlédnutí jsem si seriál nakonec oblíbil. Dál už to šlo ráznaráz, jedna zápletka divočejší než druhá vynesla na mém žebříčku "Earla" hodně vysoko. Kdybych chtěl hlasovat v nějaké anketě o ten nejvíc nejnářezovější seriálový pár, rozhodně bych neváhal a bezrozmyslu bych zaškrtnul Krabáka s Joy - jejich spojení je neuvěřitelné! ()

Rastman

Dva typičtí američtí rednecks. Na první pohled nic zajímavého, to už tu bylo tisíckrát. Opak je však pravdou. Zajímavý námět a občas velice bizarní řešení hříchů z minulosti (některé ty hřích jsou stejně vtipné, jako jejich náprava), neotřelý humor založený na "obyčejnosti" hlavních hrdinů a výborné herecké výkony hlavních protagonistů. Tak to je My Name Is Earl. Vřele doporučuji do party lidí, protože se u toho skvěle pobavíte. "Chtěl říct své ženě, že jí miluje, ale nechtěl zkazit svatební den." ()

swoulen

Randy je naprosto úžasnej, tahle postava mě baví víc než samotnej Earl. Misky štestí a smůly jsou tak nějak rovnoměrně vyváženy a nejde dopředu předvídat, jak se daná situace vyvrbí...kuuul. ()

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006