Lucy je jedním z nejsilnějších příslušníků rasy „diclonius“, skupinky mutantů, jež se od lidí liší pouze růžovou barvou vlasů a očí a dvěma rohovitými výběžky na hlavě. Ty představují zdroj telekinetické síly dicloniů: vektorů, neviditelných a nadlidsky silných rukou, díky nimž jsou mutanti prakticky nepřemožitelní. Dicloniové chovají nepřekonatelnou nenávist k lidem a neváhají užít svých schopnosti k zabíjení, z toho důvodu je vláda drží ve speciálním vězeňském ústavu, kde jsou zkoumáni a postupně eliminováni. A právě odsud Lucy jedné noci unikne.

Bratranec Kouta a sestřenice Yuka se setkávají poprvé po osmi letech a jejich setkání je okamžitě pokřtěno neobvyklou událostí: na pláži nacházejí nahou dívku s růžovými vlasy, dvěma rohy a vážným zraněním hlavy, které způsobilo její ztrátu paměti, řeči a, řekněme, mírně infantilní chování. Kouta a Yuka se bezbranné Nyu, jak si dívku pracovně pojmenovali podle jediného zvuku, který vydává, ujmou, ovšem brzy zjišťují, že minulost Nyu je velice černá. Nebo by se slušelo říci spíše krvavá?

Japonský animovaný seriál „ELFEN LIED“, který obsahem pokrývá šedesát ze sto sedmi epizod stejnojmenné mangy, je znám a puritány kritizován hlavně pro velké množství nahoty, krve a extrémního fyzického i psychického násilí. Ovšem určitě to nejsou jediné důvody, proč bylo toto dílko, důsledně vyvracející názor, že anime je záležitostí určenou primárně dětskému publiku, svým americkým distributorem označeno za jeden z nejúspěšnějších titulů roku 2005. (kiddo)

KaKKashi

93% Po prvních třech minutách jsem byl rozhodnutý to dokoukat. Ještě ten den jsem to dokoukal, a asi na to nikdy nezapomenu. Měl jsem pocity jako po Pulp Fiction, nebo Kill bill, Brain dead. Nevěděl jsem ani co si o tom mam myslet. Po týdnu přemítání jsem uznal, že je to Bomba. Úchylná, krvavá bomba. Příběh je dost ohraný. Korporace Blabla vyvíjí mutantní zabijáky. BlaBla jeden uteče. Blablabla zabíjí všechny co ho honí. Je to pěkné mladé děvče. Potká kluka a holku. Blablabla. Hepyend bla bla. Ale provedení je natolik surové a neuvěřitelně přitežlivé, že bez další povídání dávám 5hvězd. Ať si to zkusí každý sám. Rád pošlu odkazy na videa. ()

Willynka

Seriál, který tak okatě zkouší cedit city, až jsem ho začla nenávidět. Naproti tomu chápu, že některým to může dělat dobře. Znám i horší kousky, proto za dvě. ()

IMHeS

BRUTALITA? Vynikající. NAHOTA? Zeptal bych se… není liž lidské tělo naprosto přirozenou věcí ? snad ano tak proč by mělo někomu vadit perfektně nakreslené poprsí mladé slečny?... řekl bych tedy, že nijak nepohorší!!! …. Ale co PŘÍBĚH? Naprosto perfektně skloubený děj kde všechno de sebe krásně zapadá a dozvíte se i mnoho o postavách což vás s nimi sblíží a budete si připadat jako byste je znali celý život. Prostě párádní dílko s originální zápletkou u kterého sem si i nejednou zaplakal. Jediné co bych vytkl je, že mohla vzniknout ještě druhá řada jelikož ne uplně všechno bylo dořešeno až do konce. Na druhou stranu mě to dlouho nenechalo klidným a neustále sem musel nad něčím z ELFEN LIED přemýšlet proto to na hodnocení podle mě neubírá. Všem tento seriál co nejvřeleji doporučuju!!! ()

sweetRozarie

Jedno z nejlepších anime, které jsem kdy viděla. Přiznávám, po pěti/šesti dílech jsem měla sto chutí skoncovat s jeho sledováním, ale jsem velice ráda, že jsem takto neučinila. O hodně bych přišla. V seriále se dovídáme vše zpětně, proto byl nejlepší děj až na konci, a právě tam jsem si uvědomila, že i ty počáteční, ač morbidní díly byly dost dobré. Varování: seriál silně útočí na emoce. ()

Setanta

Je to gore. Je to akce. Je to porno (s přihlédnutím k dětským postavičkám v celku perverzní). Je to humor. Je to emoční žďímačka největšího stupně. Když se zamyslím nad dějem seriálu, musím přiznat, že je poněkud hloupý a zbytečný. Při sledování mi to ale nepřišlo. První díl mě nechytnul, ale další mě pohltily a já je hltal a jeden každý mě provedl extrémy nezastavitelný smích až absolutní smutek. Dokonale to reprezentuje polarizace hlavní postavy - roztomiloučká Nyu, kterou miluju, a strašlivá Lucy, kterou nenávidím už od okamžiku, co v úvodu odkrouhla onu roztomiloučkou a naprosto nevinnou sekretářku. Seriál může být pro někoho prázdná (gore) telenovala. Pro mě je to příběh o dobru a zlu, které se skrývají v každém člověku, o nezbytnosti přátelství a lásky i o bolesti zrady, o nebezpečí nesnášenlivosti k jinakosti i o zbytečné bolesti, kterou trpí jedni od druhých pro chyby třetích. ()

Phlame

Překvapivě mnohovrstevnaté anime. Spoustě lidí se nelíbí brutalita tohoto seriálu. Já bych to nenazval brutálností, jako spíše surovostí. Krvavé scény slouží jen jako vycpávka pro slušný příběh s propracovanými postavami. Jasně, lidem vybuchují hlavy a těla se lomí v půli, ale co je právě surové a co se mi zároveň moc líbí není příběh jako celek, nýbrž příběhy jednotlivých postav. Nejlepší postava je zjevně Lucy, její pomalá chůze, děsivý pohled a zvučný hlas (chválím dabing) je kombinací, jež nahání husí kůži (o poznání horší je na tom její roztomilé alter ego, ale ten kontrast beru), sledovat její příběh mě vážně bavilo. Nebo třeba Nana (pozn. Nana je vězněm číslo 7, nana znamená japonsky číslovku sedm), která je stejně mírumilovná, jako je Lucy smrtonosná. Mayu, která byla jako dítě znásilňována nevlastním otcem, za což ji dávala vinu její vlastní matka a vyhodila ji z domu... Proto je ten seriál surový, ne brutální, ale surový. Je drsný, nic není přikrašlováno, má optimistické chvilky, ale jeho síla spočívá ve chvilkách pesimistických. Pak je tu ten perfektní soundtrack na míru (Lilium), chorály navozují tu správnou, tajemnou atmosféru... a našla by se spousta dalších kladů, ale už to nebudu prodlužovat. Mé nové oblíbené anime. Jen škoda toho počtu epizod, chtělo by to ještě alespoň jednu sérii. //98%. Perfektní.// ()

Sakikura

Citová vydíračka, kde se každou chvíli pomyslně vyhýbáte létajícím částím těla , skáčete mezi krvavými kalužemi a nakonec zjistíte, že je vám líto spíše té postavy, která tohle všechno napáchala. Nebýt trochu hlubší myšlenky, kterou se anime zabývá označila bych ho spíše za všední vyvražďovačku, kde nám oblečená-neoblečená běhá hlavní hrdinka s těžkou mozkovou poruchou. Hned za ní uvidíme běžet dalšího hrdinu, který je vždy připraven zasáhnout poměrně četnou snůžkou srdceryvných výroků, ale to je tak asi vše. A samozřejmě hned za ním dobíhá jeho otravná přítelkyně-sestřenice, kterou bych klidně šoupla na přední příčky nejotravnějších anime postav vůbec. Na druhou stranu si na rozdíl od postav nemůžu dělat srandu z celkového děje anime, který mi přišel slušný. Reálně působící životní příběhy z prostředí krutého světa, kde si nemůžete být jisti ani sami sebou, natož rodiči, přáteli či dokonce celou společností. Silné téma, ale celkem nesympatické postavy s výjimkou Mayu a jejího psa. ()

homer91

Velice zajímavé anime s titulkem 18+. Anime celkově mam opravdu rád, sleduji Naruta a Bleach, ale tohle je úplně jiná kategorie. K online sledování jsem se dostal náhodou a musim říci, že mě těch 13 dílů "přikovalo" k sedačce a já si z tohoto seriálu udělal jeden veliký film. Je tam mix naprosto všeho - romantika, erotika, brutalita, fantasy - a pokud alespoň trochu máte rádi anime žánr, myslím že v tomto snímku rozhodně najdete právě ten kousek toho, co vás baví. ()

blade23mc

Akce! Krev! Krev! Akce a zase krev + trochu skoro hentaie. No čaplo mě to a zkouknul jsem všechny díly během odpoledne. Krví se nešetřilo, schopnosti mutantů byly působivé. Do celé té akce i nějaký ten dobrý děj, nějaká rádoby romance a trocha erotiky. Až na intro, který jsem snad nikdy nedokoukal ani při jednom díle to byl docela anime nářez.. 75% ()

RyonMathrin

Tento seriál mi byl doporučen. Překvapila mne vyjímečná brutalita, ovšem napínavost mne přinutila shlédnout všechny díly téměř najednou. Emotivnost a spád ve mně zanechaly hlubokou stopu, nicméně po shlédnutí všech dílů jsem byl celkovým dojmem poněkud zklamán. Proto jen ***. ()

Rojcman

Super seriál. Ve dvou dnech jsem shlídnul všech 13 + 1 bonusovej díl. Po skončení mi bylo smutno, protože jsem se asi do Lucy (Nyu) zamiloval. ()

AcHeRoN

Ja som fajsmeker Anime ale toto bolo prilis schyzofrenicke. Tvorcovia sa nevedeli rozhodnut do akej roviny serial polozit a vybrali to menej vhodne riesenie. Drasticke Gore a jemne eroticke sceny sa striedali s prilis sentimentalnymi castami ktore boli casto krat uplne zbytocne a prehnane sentimentalne, a asi stvrtina z nich bola infantilna. Toto je krasny priklad ako sa da lahko pokazit vyborny napad. Stacilo troska uprav, alebo sa na zaciatku dohodnut na miere sentimentu, popripade sa tie gore sceny mohli striedat s vtipmi, recesiou, popr. ciernym humorom (take poznam a funguje to vyborne). Cielova skupina v ziadnom pripade neboli deti tak nechapem mieru sentimentu!!! Jednoducho to mali tvorcovia polozit trosku do inej roviny... Skoda, snad nabuduce. Bez tych prehnane sentimentalnych scen je to urcite za 5*, ale odvahu a chut tvorcov prist s niecim inym ocenujem takze je to za 4*. ()

Woyczek

K seriálu jsem se dostal přes žebříček nejsmutnějších anime. Narozdíl od filmu mají seriály výhodu, že se s jejich postavami můžou dívaci více sžít. A pokud se vám to podaří právě u Elfen Lied, tak celý seriál zatne svůj spár hoodně hluboko. Při některých scénách mi přecházel mráz po zádech (třeba u scény se psem) a když anime skončilo, tak jsem prostě několik hodin nemohl dělat nic jiného než jen přemýšlet o tom co jsem viděl. ()

Andy.222

Úžasné dílko s poutavým příběhem, skvělou kresbou a úvodní písnička k obsahu sedí dokonale. Jediné co bych vyčetl, že létající údy a vyhřezlá střeva už byly opravdu až příliš reálně vykreslené, trocha zmírnění by tomu nejspíš příliš neuškodila, ale to je asi jediné co bych vyčetl. Ps. Ano, Nyu je k pomilování, ale spíše jako ten roztomilý pejsek než jako osoba_ _ _ Po přečtení původní mangy musím dodat pár věcí: Za prvé, anime je mnohem optimističtější a má štastnější konec než předloha. Za druhé, postavy opravdu byly poměrně dobře propracované a to včetně Bandoua, akorát ne u všech se to povedlo převést do seriálu. Za třetí: Ano, i já se do Lucy nakonec zamiloval :D ()

filutaBLACK

Neúvěřitelná kombinace kawai animace s brutálním násilím, lechtivými echii scénami, která hned v úvodní desetiminutovce dokazuje že kreslené nerovná se pro děti. Viděl jsem v US dabingu, kde se mi Nyu líbí více než v japonštině. Poslední díl velmi emotivní, manga prý dále pokračuje, chtělo by to season 2 ()

Capy

Tak tady skutečně nevím kde začít. Po prvních pěti minutách sledování, jsem si řekl, že to nejspíš znechucením vypnu, a bude následovat smazání z disku i paměti. Avšak jsem si řekl, že budu ještě chvíli sledovat. Tohoto rozhodnutí rozhodně nelituji, protože to byla skvělá volba. Projevená důvěra mě za to odměnila velkou škálou pocitů, od smutku, znechucení, radosti, netrpělivostí a dalších. Elfen Lied je složitý příběh, ti kteří jej zahrnuli jen těžkou kritikou a odsoudili po prvním díle, jsou nejspíš jen odkojenci naivity. Netvrdím, že příběhová linie, je klenotem, ale množství skrytých myšlenek, které jsou v příběhu obsaženy je fascinujicí. Osobně jsem odkoukal celý příběh na jeden tah, a u posledního dílu jsem si tak něják přál happy end, který jsem dle mých očekávání nedostal. Každopádně jsem spokojen a rád, že jsem mohl Elfen Lied shlédnout. PS: Lilium si občas furt musím pobroukávat. ()