Elfen Lied: Tōriame nite - Regenschauer

• Japonsko エルフェンリート: 通り雨にて - Regenschauer (viac)

Když Kouta a Yuka požádali Nanu, aby s nimi zůstala v jejich domě, ještě netušili, jak těžké pro ni bude přizpůsobit se novému životnímu stylu. Domácí práce jsou pro ni naprosto cizí a dost často napáchá více škody, než užitku. Nic to ale nemění na tom, že v domě žije společně s nelítostným zabijákem Lucy, a jejím druhým já Nyu, která má i svoji temnou minulost. Co vlastně způsobilo, že se Lucy kdysi podařilo uvěznit? (EMIA)

VanTom

Viděl jsem normálně zakomponované do seriálu jako 11. epizodu a vůbec mi nepřišlo, že jde o "samostatné" OVA (jenom tedy byla o něčem jiném, než na co lákalo "V příštím díle" na konci desítky :-)). Prohloubení kamarádství mezi Nanou a Nyuu a flashback na prvotní zajetí Lucy fanoušky asi potěší, pro ostatní zbytečné. ()

Honza135

„NEZABIJU TĚ. JEDNOU POCÍTÍŠ TO, CO TEĎ CÍTÍM JÁ. VŠECHNO, CO JSI MĚL RÁD, SE TI ZHROUTÍ PŘED OČIMA. O TO SE POSTARÁM…“ V OVAčku se podíváme do doby, kdy byl Naně poskytnut domov. Sice dělá, co může, ale domácí práce ji moc nejdou. V nich vyniká Nyuu, která si tím Nanu proti sobě poštve… » Co se mi líbilo: 1) Odhalení Lucininy minulosti. Ze seriálu jsme se podstatnou část dozvěděli, ale i mě vrtalo hlavou, jak se dostala do výzkumných laboratoří. Taktéž jsem dostal odpověď i na pár dalších drobností, jako bylo třeba její ignorace přítomnosti Kuramy během první kapitoly. » Co jsem nemusel: Nenalézám nic, co by mě nějak obtěžovalo. Dozvěděl jsem se něco nového a to mi ke spokojenosti stačí. » Shrnutí: Od bonusového dílu jsem toho moc nečekal. Příhody z každodenního života mě nenadchnuly, ale ani neurazily. Nějak jsem je už očekával. Když ale došlo na Lucy a její minulost, hned jsem zbystřil. Sice jsem nedostal nic pompézního, ale za shlédnutí to stálo. Shlédnuto v japonském znění s českými titulky v BD verzi ()

Starletka

Převážně zbytečný, oddechový dovětek k seriálu. Má smysl vidět jen kvůli jedné vážné scéně, která lehce dovysvětlí některé události. 5/10 ()

Pajky3

Jedna epizoda navíc, která vstupuje mezi díly 10 a 11. Nepřináší však nic objevného a proto si u mě zaslouží stejné hodnocení jako seriál jako celek. ()

• Děj této bonusové kapitoly se odehrává mezi 10. a 11. epizodou seriálu Elfen Lied (2004). (Honza135)