Josef Tkaloun (Zdeněk Svěrák) je šesťdesiatpäťročný učiteľ češtiny na gymnáziu. Po tom, čo školu opustí, nevydrží len tak nečinne sedieť a stane sa rýchlym poslom na bicykli. Po krkolomnom páde sa však rozhodne nájsť si bezpečnejšie zamestnanie - vo výkup fliaš. Od svojho okienka má o všetkom prehľad, môže sa porozprávať s ľuďmi i zľahka zasiahnuť do ich osudov... (STV)

kubilov

Na první pohled jeden z mnoha filmů na téma útrapy na prahu podzimu života, ovšem skvěle sehraný Svěrákovský tandem Vratné lahve právě z této škatulky vytahují. Tragické scény střídající se s komickými i tragikomickými za doprovodu spousty zdánlivě nepodstatných vedlejších rolí (v pozadí dějová linie s Macháčkem a Vilhelmovou, Landovský, Budař, Táborský...), které jsou ale citlivě napsány a zahrány, až jim nakonec "nezbývá" nic jiného než působit příjemným dojmem. Snad jediné co mi kazilo sledování byly místy až nemístné Tkalounovy sexuální představy, které ale byly naštěstí krátké a vykompenzovaly je skvělé scény jako balónové finále nebo úžasná pasáž, kdy Svěrák pracuje v samoobsluze s vratnými lahvemi. Film, který potvrzuje, že nejlepší Svěrákovy filmy jsou se Svěrákem. ()

marek29

Tak jsem se konečně po 7 letech od premiéry tohoto filmu dostal k jeho projekci a musím říct, že takhle by to šlo! :) Místama jsem se smál nahlas a to jsem se díval sám. Prostě příjemnej humor, nenudil jsem se a Svěrák je prostě sympaťák - doporučuji a 5 hvězd nedávám jen proto, že ty si šetřím pro pecky na který bych šel z fleku rovnou znovu. Takhle to stačí na ozdobu české kinematografie a rozhodně pochvalu - film doporučuji na dlouhé zimní večery ve dvou :-p ()

zuzzuli

Krásný film určený podle mého názoru pro populaci 30+. Ale i přestože já do této skupiny zatím nespadám, mně se tento film moc líbil, vtipný, ze života... ()

boombang

Už to zdaleka není ono... ale za občasný humor tomu ty tři hvězdy ještě dám a budu se snažit na některé trapné věci zapomenout, třeba na ten příšerně natočený pád z kola nebo sebechválu v podobě Kolji v programu televize. ()

Guran

Moc pěkný český film se Svěrákem v hlavní roli. Jedna z těch lepších českých komediích a to si myslím, že jich moc není. ()

Petule3

Smutný film, když budete číst mezi řádky, je fakt moc smutný. Jak člověk dojde do bodu, kdy by chtěl, ale už nemůže. Kdy si uvědomí, co všechno chtěl zažít a prožít a neučinil tak ani ze čtvrtiny. Tento film krásně vystihuje písnička pana Uhlíře, kde zpívá: "Kdysi jsem sníval o Nilu, a pak se plavil po Vltavě" a spoustu dalšího. Až je z toho člověku ouvej. Herecké výkony jinak standardně dobré. Svěrákovský humor je rozpoznatelný, hlášky super: "Roberte, neřikej mi furt ty vole, to je hrozný jak ty mluvíš!" "Pane Tkaloun, dneska jich má 12, to neni možný, to by sem nemohla takhle normálně dojít!" A tisíc dalších. ()

freedom3112

Tento laskavý Svěrákův snímek je na mém repertoáru docela pravidelně.Bolestná sonda do duše stárnoucí dvojice navodí v mém malém bytě neidentifikovatelnou atmosféru.Jako když jsem se v dětství dívala v potemnělé ulici do osvětlených vánočních výloh a věděla,že nic z toho mě pod stromečkem nečeká.Ještě dnes cítím tu tíhu na prsou.Ta touha, ta beznadějná touha,tak ta mě pokaždé dostane. ()

Jehan

Kdo nikdy nežehlil možná nepochopí půvaby televise, ale kdo nikdy neučil nepochopí ani značnou část tohoto filmu. A kdo není starý/á a dlouho ženatý/vdaná, nepochopí ho zcela, pokud to sám nezažije. Možná byl tento film jakýmsi pracně hledaným mezigeneračním kompromisem otce a syna Svěráků, ale vůbec nedopadl špatně. ()

Gamekeeper77

Moc příjemná záležitost, kterou si nikdy nenechám ujít. Že film ze života spíš postarší generace nadchl mě, chápu, ale že jím byl nadšenej i můj pubertální syn, českými filmy obvykle opovrhující, tak to čumim. Možná to ještě není zas tak ztracená generace...anebo opravdu skvělej film. 86%. ()

ostravak30

Miluji filmy rodiny Svěrákových. Film se sice snaží zlehka obhajovat nevěru v určitém věku jako jistou hru, ale jinak je to komedie se vším všudy. Je to komedie, ale také film o životě, který čeká většinu z nás až dospějeme do toho věku. Zdeněk Svěrák je výborný - ostatně jako vždy, ale ostatní herci také. Film obsahuje skvělý scénář a ještě lepší hudbu, herecké obsazení i výkony. Především jsou ale filmy téhle dvojice pohlazení na duši. Jsou pohodové, o životě, zábavné. Jsou zkrátka jiné než většina českých filmů a proto výjimečné. Až jednou tihle dva přestanou točit, tak nám to bude velmi chybět. ()

Hawaj

Ušlo to. Jako že nějakej mesidž nám chtěl asi Svěrák sdělit, ale těď si na něj nějak nemůžu vzpomenout. Takže asi jen průměr. ()

Tominni

Přiznám se, že Vratné láhve se mi po vícero zhlédnutí líbí stále víc a víc. Celým filmem prostupuje melancholie stáří proložená specifickým laskavým humorem Zdeňka Svěráka. Odchod ze školy pak spouští hledání sebe sama, doplněných dalšími drobnými příběhy a postavy, kde bych nejvíce zmínil dvojici Macháček/Dyková. Krásně to vše do sebe zapadá a kdo ví, třeba za pár let změním hodnocení až na 5*, u tohoto smutnoveselého filmu se to stát může. ()

Mkartaylas56

Krásný film stvořený od srdce a s potřebnou péčí, který mě opravdu zahřál u srdce. Na jednu stranu má v sobě takový příjemný a promyšlený humor, čímž působí jako skvělá komedie, u které se s chutí zasmějete, ale v určitých chvílích vás dokáže svou přirozeností a životními moudry zcela dojmout a dohromady se tu tyto dva protipóly výborně kombinují, čímž dělají z Vratných lahví jeden z nejpříjemnějších českých filmů uplynulých dvou dekád. 80% P. S. Odkazy na divadlo Járy Cimrmana v úvodu filmu mě neskutečně pobavily! ()

Pitryx

No, není to legrace v jednom kuse, ale občas to zábavné je. Nudil jsem se jen při erotických představách hlavního hrdiny, ale jinak to celkem šlo. Ve filmu je sice dost okatých chyb, ale i to mu dodává takové zvláštní kouzlo. Za mne nadprůměr a jistě ještě někdy mrknu znovu.  70 % ()

LucLuc

Dostalo mě obsazení emigranta a signatáře charty 77 Pavla Landovského do role lampasáka Mluvky! vynikající casting :-) Jiří Macháček konečně v trošku serioznější poloze, standardně výborná Tatiana Vilhelmová, vynikající Dana Kolářová. Myslím, že si tvůrci klidně mohli pohrát více s odkazem na film Na samotě u lesa :-), ale chápu, že tentokrát už komediální žánr zcela ustoupil do pozadí. Obrazově je to prostě jednoznačně Jan Svěrák, a to hlavně v dobrém. Nenapadá mě žádný současný český režisér, který by dokázal obrazem navodit konkrétní atomsféru. ()

(fjw)

Pan Jan Svěrák opět nezklamal a natočil solidní laskavý filmeček. Až na ten pád z kola je dokonlý. Bavil jsem se královsky. Už při prvních záběŕech na Prahu (respektivě okolí Nuselského mostu) jsem si v duchu myslel, že to bude něco, co bude vyčnívat z řady novodobých českých filmů. Svěrák je hodně dobrý režisér, až moc dobrý na naše poměry. A je dobře, že neodešel natáčet do zahraniční, jinak by nás připravil o takové snímky:) ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

18.07.2018

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady 2018 navazuje na úspěch předchozího ročníku, který navštívilo přes třicet tisíc fanoušků nejen filmové hudby. Ti měli možnost… (viac)

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

12.01.2017

Na prvního Anděla Páně vyrazilo do kin 188 138 diváků, takže Jiří Strach rozhodně nečekal, že jeho pokračování rychle zaútočí na milion. Právě tahle cifra ale padla v šestém týdnu promítání, čímž se… (viac)

Polští orli

Polští orli

11.05.2016

Do sekce Ocenění přibyli Polští orli. Ocenění našich severních sousedů má za sebou teprve krátkou historii. Uděluje se od roku 1999 a momentálně oceňuje filmy a seriály v devatenácti kategoriích.… (viac)

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Ve věku 93 let zemřela herečka Věra Tichánková. Manželka herce Jana Skopečka a dlouholetá členka Divadla S. K. Neumanna v Praze (1951 - 1982) studovala vysokou školu chemicko-technologickou, následně… (viac)