Tragikomedie, jak si nelze dělat iluze,v jejímž středu stojí postava psycholožky Hany, která se snaží řešit nejrůznější životní situace svých klientů, mladých i starých, bohatých i chudých, i duchem, do jejichž spletitých osudů se zapojuje také její vlastní životní příběh. Ve výrazných epizodách, v útržkovitém zachycení jednotlivých emociálních příběhů lásky opětované i neopětované, žárlivé i posesivní, zvrácené i altruistické, - všech těch touhou po lásce řízených osudů, které na sebe narážejí a vzájemně se proplétají i s životním příběhem samotné psycholožky - všech, které trápí potíže spojené se zaměstnáním, kteří trpí pocitem strachu, že neobstojí, díky nejrůznějším tlakům, příliš velkou zodpovědností, konflikty s kolegy, nejistotou pracovního místa, depresemi z pocitu přetížení i jednotvárností a nudou. Autoři chtějí postihnout celý rejstřík současné problematiky tak, aby v jejich spletité kumulaci vynikla směšnost i hrůza žabomyší existence mnohých z nás. (oficiálny text distribútora)

bidja

Za mladého Krause a za zásluhy jinak vůbec nechápu koho tato provokace či snad stařecká demence režisérky ještě zajímá. Mě zajímala, na druhou stranu všechna čest dožít se skoro 80-ti let a dělat tohleto. ()

Gore

Přehlídka hysterických postaviček bez hlubšího smyslu. Kdyby to natočil debutant - řeknu si experiment, který nevyšel. Ale tohle je od zralý a zkušený autorky. A navíc tam nebyla ani jedna postava, se kterou bych se mohl identifikovat nebo ji alespoň držet palce. Těkavá kamera někdy film zajímavě ozvláštní, ale zde vůbec zcela nefunguje. ()

kowalski

Utržkovitě vyprávěné různé příběhy z psyhiatrické ordinace beznějaké pevné dějové linie. Zasmál jsem se tam pár lidem a hláškám a nejvíc asi fotografii Freuda na zdi v ordinaci. Pojetí alá dogma95 s ruční kamerou mi k tomuto filmu taky nesedí. ()

IBBY

...v tomhle případě boduje Chytilová ať se nám to líbí nebo ne...tak rozdílné hodnocení svědčí ne tak o kvalitě filmu ale kvalitě režiséra (což ovšem neznamená že ta je stabilní)...jedni tak druzí onak...jedni hledají TU Chytilovou v každém jejím filmu druzí lámou hůl nad každým jejím novým filmem...každopádně na sebe tato dáma nedá zapomenout...mimochodem...u mě za tři snad jen pro matku a syna K....jejich herectví mě baví... ()

zabro

Zajime postavy. Zajimave herecke vykony. Ale jako vzdy z nas muzu udelala pani Chytilova uplne idioty. Navic se me nelibila klepajici se, roztekana kamera. ()

DemonizeR

Tenhle film je tak hroznej až je dobrej. Opravdu má něco do sebe, ale docela mi trvalo, než sem si zvyknul na roztřesenou kameru a podobné jevy. Rodinné problémy, které film líčí, jsou ale v mnoha případech přehnané. Pro mě slabší průměr ()

farfalino

"Von mě šoustal rovnou pod Národním divadlem. Co když nás videl pan prezident. " Tak tohle mě úplně dostalo. Mix ze života lidí, kteří se obracejí se svejma problémama na člověka tomu určenému, jenomže...hopsa ona je taky jenom člověk. Docela jsem se pobavil jak u filmu tak u bonusu na dvd. ()

ihonzik

Nic moc, teda. Scénář mi přijde tak rozsekán jednotlivými pacienty a příběhy, že se boří sám do sebe. Dynamická kamera, která žene diváka dějem jak nadmutou kozu a nenechá ho chvilku odpočinout, výsledku také příliš nepřidá. Kladem je určitě hudba Davida Krause, Jana Janěková v hlavní roli a mě osobně potěšil tradiční David Vávra (který je tam ale bohužel asi 30 sekund). Jak už tady někdo zmínil, čiší z Hezkých chvilek až moc postoje režisérky Chytilové. Ale to už se od ní tak nějak čeká... ()

horovska

Změť pesimistických obrazů, zmatek a rozpolcené hledající figury, hysterie, příběhy vytržené z konceptu bez začátku a konce, emoce bez hlavy... zkrátka Chytilová, ale tady bez poezie, bez humoru, bez hlubších významů. ()

Fionor odpad!

Naprostý režijní, kameramanský i dějový paskvil - ztráta času parazitující na jméně neprávem přeceňované Chytilové. ()

bono22vox

Ono je to hodně zvláštní a nezvyklé. Možná proto to spousta lidí neskousne. Hezkých chvilek se v této nervní ordinaci nedočkáte, přesto stojí za podívání... ()

leÉrable

Když si odmyslím zmateně poletujécí kameru a s každým dalším výskytem méně zajímavé výstupy bláznů a rovzrácených párů, zbyde jen zoufale vyčpelý příběh o strastech a zoufalství dnešního života. Nehledě na to, že některé scény jsou až příliš jednoúčelové a lascivní (ano, taky jsem netušil, že to kdy řeknu) ()

Jacques1

Zdlouhavé a neustále dokola se opakující struktura-navštěva u psycholožky-vtipek-domací krize s neuvěřitelnou plejádou herců.Po hodině a pů jsem si připadal jako po třech hodinách. ()