Komedie podle románu a scénáře nejpopulárnějšího současného českého spisovatele Michala Viewegha navazuje na úspěch Románu pro ženy, který se stal nejúspěšnějším filmem loňského roku. Na dovolenou autobusem k Jadranu vyráží náhodná skupinka cestujících. Najdeme mezi nimi sympatickou Jolanu, její rodiče, jejichž partnerství léty dospělo k stereotypu, šarmantní stárnoucí dámy Helgu a Šarlotu, hvězdou zájezdu je Max, zpěvák a sexy idol, který si chce od erotických dobrodružství odpočinout s kamarády - gayi,. Průvodkyně Pamela, blondýna s růžovými brýlemi se rozhodla "vytvořit z nich správnou partu." Oni se však vidí poprvé v životě! Během cesty a pobytu u moře na všechny čeká řada komických, ale i absurdních situací, v nichž se lidé ukazují odhaleni, a to nejen do plavek. Přátelství, překvapivá setkání, letní milostná vzplanutí i divoké prázdninové vášně se odrážejí v příběhu plném humoru a jemné vieweghovské ironie. (oficiálny text distribútora)

darwin

Viewegha nesnáším, ale tenhle film se celkem dal zkousnout, i když se stále jedná o podprůměr s plytkým dějem a hroznými hereckými výkony. Jediný plus za Karla a Karla. ()

Frankie

Další z dlouhé řady nezajímavých a už možná i otravných produktů české kinematografie. Musím se příznat, že sem se po shlédnutí filmu obával pohledu na hodnocení na čsfd, a sem rád, že můj strach byl uplně lichý. Násilný, křečovitý humor, spousta situací, u kterých průměrně zběhlý divák dokáže vydedukovat jaké budou mít vyústění, šrobované dialogy a tak by se dalo pokračovat dále. Dlouhé, nudné a typicky česky "malé". ()

bari68

Toto môžem.Poctivá česká komédia podľa bestselleru Michala Viewegha plná láskavého humoru,vtipných gagov a v neposlednom rade výborného soundtracku Davida Krausa.Plejáda známych hercov na čele s Holubovou, Kleplom ... ,tiež príjemne prekvapila Anna Polívková.Pohľad na Chorvátsku pláž a filmového diania kolem nej bol pre mňa dobrým oddychom. ()

rozbris

No mohlo to být lepší, trošku mi připadají některé situace jak naučené ze scénáře, chybí tam trošku toho hereckého umu:-) Ale komedie to je dobrá a takové situace nás potkávají taky takže jsme se v některých situacích mohli vidět. ()

bruceman7 odpad!

Za účinkování ve filmu založeném na pohlavním humoru a na neuvěřitelně dementních situacích, které jsou řešeny ještě tupějšími postavami, bych se skutečně styděl. A nezachrání a to ani ty mladý pěkný cecky, pardon - slečny. ()

dudyvan

Účastníci zájezdu nenudí ,ale že bych se na ten film měl podívat znovu ?Určitě ne pár vtipných hlášek to nezachrání je to absolutně průměrný film,který za to nestojí. Dávám 50% ()

Wally

Špatný film to není...ale od komedie bych čekal, že mne rozesměje, tady jsem se maximálně pousmál nad roztomilostí...a od daného hereckého obsazení bych taky čekal víc...ale to asi není jejich chyba. ()

Dánek

Upřímně jsem čekal víc, moc se mi to nelíbilo. Neskutečně m štvala ta důchodkyně jak chodila s tou fotkou mrtvýho manžela, rádoby celebritataky nic moc. Žádná postava mi nepřišla vyloženě fajn, občas jsem se zasmál, ale třeba oproti Románu pro ženy to byla vyloženě slabota. 55% ()

Zagros

Michal Viewegh býval dobrý spisovatel, většinu jeho tvorby jsem i četl. Tohle mi ale přišlo takové „nevieweghovské“, což není ani dobře, ani špatně. Jen mě původně vůbec nedošlo, že to je od něj. Režisér Jiří Vejdělek se své role také zhostil velmi dobře a rozjel tak svoji úspěšnou režisérskou kariéru. Jako prvotina to bylo nadmíru úspěšné. K samotnému filmu… Účastníci zájezdu jsou doslova přehlídka stereotypů z našich českých dovolených a typických charakterů, které na podobné dovolené jezdí. Ač nemám podobné zvýrazňování stereotypů rád, tady se to povedlo. Postavy jsou napsány, obsazeny i zahrány na komedii velmi dobře. Jejich dialogy a jednotlivé scény jsou povětšinou vtipné a celkovou mozaiku situací a vtipů se podařilo dát dohromady slušně. Některé dialogy se navíc staly snad i kultovními. Vyčítat nedostatky nechci. Přeci jen je to lehká letní komedie, která u mě splnila své zadání a pobavila mě. K mým nejoblíbenějším filmům sice Účastníci zájezdu nepatří, ale jednou za delší čas je vidět můžu. Nedávno se tak stalo a opět jsem se pobavil. ()

cold

Celkem milé překvapení. Kniha se mi líbila moc, jen jsem měl trochu strach, jak se s tím Viewegh vypořádá jako scénarista. U Románu pro ženy mě celkem zklamal, ale Účastníci se mu celkem povedly. Kniha je kniha, ale jednotlivé charaktery panoptika na zahraniční dovolené jsou zachyceny dost přesvědčivě ---- I když že by se na dovolené setkal takový sociologický průřez společnosti ... nebudeme to zbytečně rozpitvávat a raději si to užijte jako super oddychovku. Příjemnou zábavu, nudit se skutečně nebudete ()

eagle-eye

Co říci, zkrátka Viewegh - autor především oblíbený u žen, proč asi? Asi proto, že vykresluje muže jako slabochy, jeho postavy jsou ploché a nenutí k hlubšímu psychologickému studování, nenutí nikoho přemýšlet, co je důvodem chování postav, představuje své hrdiny rádoby intelektuálně, ovšem výsledek je velice průměrný. Čili pro mě balancuje na hranici pokusu o vtip, v kombinaci s tvorbou dramatacikou, obojí pak pro mě osobně, představuje naprostou nesourodost těchto žánrů. Podle toho pak vypadají i jeho filmy. A to je případ bohužel i účastníků zájezdu, byť film samotný je mi sympatický ztvárněním ála Fellini. Herecké výkony jsou velice toporné, kromě snad dua Holubová - Klepl, další duo Karel a Karel (Krobot, Liška), si jistě své příznivce také najde, především mezi autobusáky samotnými...:-) Uf! ()

Hopper

Klasická, nenáročná oddychovka, nič iné. Pozrieť, pobaviť sa a takmer zabudnúť. Nemyslím to nijako urážlivo, koniec koncov, takýchto filmov je na mraky. Niektoré momenty sú celkom podarené, niekde to škrípe viacej. Čo poteší je pohľad na podarené ženské telá, Polívková sa nezaprie, šoféri sú náležite "trhlí" a postavičky čiernobielo bizarné. Samozrejme, bez happy endu by to asi nemohlo skončiť. ()

Balu...

Taková zábavnější, odlehčenější reedice Slunce sena & erotiky s trochou trapnosti, absurdna a převážně inteligentních postřehů o lidských vstazích, které málokomu nepřipadly důvěrně známé. Účastníci jsou jeden vedle druhého unikum a přitom tak tvoří zcela uvěřitelnou karikaturu rádoby "vysněné dovolené". Moc se mi líbily komplexy neřešící Anča Polívkovic a infantilně tupá Jitka Kocurová =) ()

Teg

Od filmu jsem nečekal nic, ale po spláchnutí žízně několika plechovkami piva a v dobré společnosti, se film stal nezapomenutelným zážitkem :). Raději se na to znovu už dívat nebudu, protože bych musel nejmíň dvě hvězdičky ubrat. ()