Komedie podle románu a scénáře nejpopulárnějšího současného českého spisovatele Michala Viewegha navazuje na úspěch Románu pro ženy, který se stal nejúspěšnějším filmem loňského roku. Na dovolenou autobusem k Jadranu vyráží náhodná skupinka cestujících. Najdeme mezi nimi sympatickou Jolanu, její rodiče, jejichž partnerství léty dospělo k stereotypu, šarmantní stárnoucí dámy Helgu a Šarlotu, hvězdou zájezdu je Max, zpěvák a sexy idol, který si chce od erotických dobrodružství odpočinout s kamarády - gayi,. Průvodkyně Pamela, blondýna s růžovými brýlemi se rozhodla "vytvořit z nich správnou partu." Oni se však vidí poprvé v životě! Během cesty a pobytu u moře na všechny čeká řada komických, ale i absurdních situací, v nichž se lidé ukazují odhaleni, a to nejen do plavek. Přátelství, překvapivá setkání, letní milostná vzplanutí i divoké prázdninové vášně se odrážejí v příběhu plném humoru a jemné vieweghovské ironie. (oficiálny text distribútora)

catherinka

Čekala jsem nějakou blbost a byla jsem mile překvapena. Necelé dvě hodiny utekly jako voda a já jsem neměla pocit ztraceného času. Nejlepší na filmu je rozhodně Polívková, která mi mimochodem vůbec nepřipadá nehezká (a i kdyby, s jejím charisma je to stejně jedno). 4 Sofia: Viewegh nedává svým postavám typická jména proto, aby mu jeho kamarádi nevyčítali, že je vlastně karikuje (to mám přímo od zdroje, ale těžko říct, jak moc to myslel vážně :-)). ()

Rousse

Jak to jen pojmenovat? Že bych vymyslela novou diagnózu podle MKN-10: syndrom Viewegha? Krajní antipatie k tomuhle chlápkovi a jeho veledílům mi ve většině případů (existují vyjímky potvrzující pravidlo:-) přivodí nechuť a pocit nelibosti při sledování filmových podob těchto děl. A nejinak je tomu v tomhle případě - scény s Pamelou, Karlem, Karlem a jejich hlavním problémem spočívajícím v hnědých podšálcích apod. mi obracely vložky v botách. Dobrá Polívková, skvělý Klepl a kouzelná Štěpánková a Fialová. ()

G.W.Bush

Češi jezdí na dovolenou na last minute k moři (my na to máme), berou si s sebou řízeček a polívky z pytlíku (utrácet kuny ani jiné veverky se jim nechce), na všechno nadávají (teoreticky ví všechno líp), symbolicky kradou (levně prodám šest různých podšálků, kdyby měl někdo zájem) a já jsem se přitom ani nestačil nudit. ()

Obivan

Na to,že to je český film, tak se velice povedl. Film byl plný skvělých hlášek a zábavných scének. Řidiči Karel & Karel jsou prostě kouzelní! Při druhém shlédnutí se mi film líbil víc než poprvé, vřele doporučuji. ()

ranp

Výborná komedie.. o co všechno lidé přicházejí, když místo autobusem vyrážejí na dovolenou letadlem :-) Výborný základ zde položil svou knihou Michal Viewegh, který se tu hodně přiblížil kvalitě Báječných let pod psa. ()

Cejny

Taková průměrná komedie o dovolené v Chorvatsku, kteoru zajisté každý z nás zažil a také si tam prožil svá malá dobrodružství. ()

Ferinka

Vzhledem k tomu, že mě čeká dovolená, jejímž ántré bude cesta autobusem a nucený noční pobyt s kolektivem, který jsem si nevybrala, tak mám víceméně pochopení pro daný žánr. Účastníky ale stále vnímám jako parodii na post komunistické zájezdy, kdy se Češi neuměli chovat líp než dobytci a jejich působení v jihozápadních či jihovýchodních letoviscích bylo postrachem pro ostatní cizince. Dnes tomu snad bude jinak, nicméně počítám s autobusem provoněným řízky a s "účastníky" zvracejícími do pytlíků. K filmu: Vejdělek se trefil, pro mě je to jeho nejlepší film, dokázal do něj dostat dobré herce a taky ten "čmuch", který zná z vlastní zkušenosti kde kdo. Jinak spousta plytkosti a trapných fórů s modelkou-neherčkou v téměř hlavní roli. P.S. do Chorvatska se zájezdem mě nedostane nikdo ani párem volů, natož za ty prachy! ()

insurgentes

Standardní snůška vieweghovsky plochých figurek, mezi nimiž nepatrně vyniká jen postava průvodkyně Pamely, která patří mezi několik málo těch, které bych raději nejdřív zabil, a pak teprve opíchal. ()

Koda

Účastníci zájezdu je prostě klenot českých filmů. Slavné hlášky hlavně od Karla a Karla, známí herci, humor alias hnědé podšálky, průvodkyně a taková ta letní atmosféra celkově. ()

x2x3

Na autobusáky nikdo nemá :oD Jinak ale v celém filmu příliš duchaplné srandy není. Krom pár pěkných obnažených poprsí a slušných hereckých výkonů už mě nenapadá, co bych na tomto filmu vyzdvihnul. (tak hlavně nezapomeňte vrátit ty hnědé podšálky a berte to s rezervou ;o)) ()

hudryhudry

Velmi milý a příjemný film, který ničím moc nenadchne a ani neurazí. Hrdinové jsou vykresleni se zvýrazněnými povahovými vlastnosmi některých Čechů, což bylo jistě záměrem. Některé scény jsou možná nevkusné a většina filmu je trochu nerealistická, takhle by to asi ve skutečném životě nebylo, nicméně jsem se pobavil a musím uznat, že to je docela dobrý český film... ()

uzzi

Tak trochu o ničem a bez nápadu. Jediná perfektní scéna s podšálky a jinak hromada hlušiny. Viewegha nemám načteného, takže netuším nakolik to odpovídá jeho knize, ovšem že bych se po shlédnutí tohoto na jeho dílo vrhl... ? Ale on je to vlastně ideální film na ty dlouhé zájezdy, lidé si v těch autobusech pustí, většinu to pobaví, zbytek usne. To je asi tak všechno, co bych k tomu měl..:) ()

klúčik

Možno si pomyslíte, že som sa zbláznil, ale mne sa tento film celkom páčil. Páčil v tom smere, že som sa na niečom aj zasmial. Bral som to ako komédiu tak, som sa bavil. Podšálky už zľudoveli.... 55%. ()

velkyvezir

Poprvé jsem dal dvě hvězdičky, teď ten film vidím podruhé (Děkuji redakci Práva:-)) a dávám za čtyři. Žádné velké umění, ne všechny vtipy vyšly, jak asi byly myšleny, ale prostě tento film si čtyři hvězdy zaslouží za to zachycení dovolené, ve které se asi každý trošku pozná;-) ()