Komedie podle románu a scénáře nejpopulárnějšího současného českého spisovatele Michala Viewegha navazuje na úspěch Románu pro ženy, který se stal nejúspěšnějším filmem loňského roku. Na dovolenou autobusem k Jadranu vyráží náhodná skupinka cestujících. Najdeme mezi nimi sympatickou Jolanu, její rodiče, jejichž partnerství léty dospělo k stereotypu, šarmantní stárnoucí dámy Helgu a Šarlotu, hvězdou zájezdu je Max, zpěvák a sexy idol, který si chce od erotických dobrodružství odpočinout s kamarády - gayi,. Průvodkyně Pamela, blondýna s růžovými brýlemi se rozhodla "vytvořit z nich správnou partu." Oni se však vidí poprvé v životě! Během cesty a pobytu u moře na všechny čeká řada komických, ale i absurdních situací, v nichž se lidé ukazují odhaleni, a to nejen do plavek. Přátelství, překvapivá setkání, letní milostná vzplanutí i divoké prázdninové vášně se odrážejí v příběhu plném humoru a jemné vieweghovské ironie. (oficiálny text distribútora)

Compadre

Za sebe můžu upřímně říct, že kdybych na parkovišti před busem viděl takovuhle partu exotů, tak se otočim a jdu zpátky domů, protože tohle fakt nešlo. Dvě starý báby - jedna senilnější než druhá jedou na zájezd kvůli tomu, aby jedné fotografii ukázaly, kde se kdysi seznámila s jednou z těch babek...pak je tu rozhádanej pár vyvrženého vorvaně a nesympatické báby (ten je trochu srandovní - přiznávám), dva teplouši, muzikant Max - jedinej normální z celého toho bordelu...no, nebudu se tady rozepisovat o všech, to bych se u toho dřív poblil, musim jen dodat, že ve finále mi to přišlo, že účastníci zájezdu jsou vpodstatě obyčejní sexuální turisté, protože kdo si tam nezašukal, tak ten aspon chtěl (nebo si ho honil pod vodou). Většina vtipů mi přišla trapná až chvílema nechutná. Viewegh je pro mě blbec. ()

Brandon odpad!

Ne, já to musím napsat. Další česká pi.ovina. Největším vopruzem byla dementnost jednotlivých postav v čele s Kocurovou. Jenže ta ani nemusí hrát, z té stupidita přímo stříká (možná mám předsudky, ale nemůžu si pomoct). Potěšila mě jen Polívková, byla špica ;-) ()

JohnSmith

Vejdělek pěkně ukázal,jak se lidi od dob před a těsně po revoluci vůbec nezměnili.Při pohledu na rodinku,co si na pokoji vaří jídlo na plynovým vařiči jsem si vzpomněl na spolucestující na mou vlastní dovolenou do Španělska.Docela jsem se bavil a zjištění,že nejen moji rodičové se chovaj divně, pro mě bylo fakt příjemný ()

dANo

Keďže som už dávnejšie mal prečítanú knihu od Viewegha a mal som z nej skvelý pocit, tak sa mi moc do tejto filmovej verzie nechcelo... Ale nakoniec sa príležitosť našla a ja som si to pozrel. V prvom rade je priam nevyhnutné napísať, že kniha je niekoľkonásobne lepšia a zaujímavejšia ako tento film! Na druhej strane však musím povedať, že som čakal, že to bude ešte horšie a tak moje negatívne očakávania sa až tak nenaplnili a ja som sa miestami aj pri filme dobre bavil. Herecké výkony nie sú ničím výnimočné a ani technická stránka filmu, takže celkovo to nie je žiadna sláva. Priemerné hodnotenie si to však napriek tomu zaslúži. ()

sskrblik

Průměrná komedie dle knižní předlohy Michala Viewegha. Film zachraňuje pár světlých míst. Od knižní adaptace jsou zde poměrně velké rozdíly. ()

Danny F.

Filmový propletenec zoufalství, homosexuality, vtíravosti, žárlivosti, touhy a sentimentu s minimem hlášek, občasným humorem a ke konci pomalu upadajícím tempem příběhu. 50% ()

zdenny

Celkem příjemná česká oddechová komedie o tom, jací jsme nebo spíš o tom, jací jsme byli v devadesátých letech krátce po revoluci. Pravdou je, že s odstupem času může člověk vypozorovat, jak porevoluční Čech dospívá, jak se mění – jeho zájmy, charakter, sebevědomí, myšlení atd. atd. Myslím si, a pevně věřím, že ještě tak dvě desetiletí a český člověk se vymaní z pokřiveného komunistického charakteru. ()

Právnička

Připadá mi, že jediný problém (možná i kouzlo) českých filmů v poslední době je, že si člověk po pár měsících po shlédnutí ani nevybaví děj. Ona ho většina totiž ani nemá. Někdy to filmu uškodí a někdy pomůže. Účastnící zájezdu jsou dalším takovým dílkem, kde vlastně "ani o nic nešlo", ale svůj účel to splnilo. Dvě hodinky vkusného a svěžího humoru v čele s úžasnou Annou Polívkovou stojí (až na pár ne moc scénáristicky vydařených chvil) opravdu za to. 75% ()

cross

Víceméně průměrný filmový zážitek s příjemným dovolenkově letním nádechem. Pár slušně vtipných scén, několik dobře obsazených i zahraných vedlejších rolí, velmi podařená hudba a skvělá Anička Polívková je bohužel v příkrém kontrastu s nepříliš podařeným a následně nedotaženým scénářem. Dané téma šlo určitě zpracovat mnohonásobně lépe, ale bohužel, už jsem si jaksi zvykl, že jak se do něčeho vloží TV Nova, výsledek je většinou rozpačitý... Příjemný film, že kterého určitě nebudete nadšení, ale zároveň budete mít jasno v tom, že to přece jen mohlo dopadnout i mnohem, mnohem hůř... S přivřením všech šesti očí za ***;) ()

Guzo

zas tak často se nestává, aby poměrně nový film "zlidověl", ale účastníkům se to podle mě povedlo na výbornou. Místama sice pokulhávají (viz tancující scéna s Květou Fialovou), ale jinak se jedná o skvělou komedii s úžasnými postavami a ještě lepšími hláškami. "Ano, oba naši řidiči se jmenují Karel.." :-D ()

JoseBenes

Sympatická Jolana a Karel. Vlastně dva Karlové, co jim na hlavu nikdo srát nebude! Za zmínku už toho potom moc nestojí. Hrozně mě vytáčela ta linie se dvěma teenagerkami, jestli tohle má být typická česká holka v mladých letech, tak fuj, jedu balit do zahraničí, Jolana sice vedle nich vypadala jako ošlivé káčátko, ale upřednostnil bych ji před těmihle nafintěnými fiflenami, které si myslí, že jsou středem světa. Tím jsem totiž já a moje ego :-). Moc příjemný film na léto a jak tu někdo správně poznamenal, jde o účinný lék na depresi. ()

Kurikmoon

Rozhodne film, pri ktorom sa pobavíte. Účastníci tohto zájazdu sú všakovakej vzorky. A mňa nečakane najviac dostal: "Pán Karel, a... pán Karel..." ()

Kosmik 1

Koukat se na to dá docela dobře. Už jen proto, že prostředí, kde se film odehrává, je nám důvěrně známé (alespoň většině z nás). Hlášek tu až zas tolik není, ale člověk se sem tam zasměje a některé hlášky určitě nezůstanou zapomenuty. Naproti tomu mě nudily některé dialogy. Ale co, pro nás chlapy tu alespoň po celou dobu filmu bylo něco, na co se dalo dívat, no ne? :-) ()

ghatos

Na české poměry vydařená komedie s uhlazeným dovolenkovým nádechem. 63%. PS: Petr Andrejtschitsch forever, parádní herecký výkon :) . ()