Pokračovanie rodinnej komédie o početnej rodine športového trénera Toma Bakera, ktorý je otcom 12 synov a dcér, a to navzdory všetkým americkým rodinným štatistikám, podľa ktorých na jednu bežnú rodinu pripadá 1,87 dieťaťa. Tentoraz sa Tom Baker (Steve Martin) a jeho žena Kate (Bonnie Huntová) spolu s ich dvanástimi deťmi vyberú na nezabudnuteľnú letnú dovolenku. Ale vysnené prázdniny sa čoskoro menia na zúrivé súperenie s ambicióznou a príliš horlivou rodinou Tomovho večného rivala Jimmyho Murtaugha (Eugene Levy) a jeho snaživými ôsmimi deťmi... (TV JOJ)

P@\/EL

Dobrá komedie o rodině, která má rovnou dvanáct děcek. Film nabídne několik ne moc originálních, ale přesto docela vtipných scének a hlášek. Rovněž naschvály, které si rodiny navzájem dělaly vyzněly poměrně dost srandovně. Osobně moc nemám rád filmy, jež poukazují na důležitost americké rodiny, ale v tomhle případě mi to nějak zvlášť nevadilo. ()

reccal

Oproti jedničce ještě slabší odvar, nicméně souboj dvou konkurenčních rodin je zase příjemné oživení, kdyby.... kdyby to opět tolik netlačili na pilu. Díky tomu je plno situací i vtipů tak umělých, až do flákne do očí i vaši babičku zvyklou na Dallas a Tak jde čas. Nejtrapnější scéna? Zpívaní rodinné hymny u jezera, brrrr..... ()

novaktonda

Velmi vtipná komedie o soupeření otců, ale i o první lásce. Většinou bývá druhý díl jakéhokoliv filmu horší, ale Cheaper by the Dozen je výjimkou. Škoda, že autoři nevytvořili i třetí pokračování. Zkrátka je to komedie, u které se nasmějete a nijak vám neublíží. ()

sako44

Hodnocení bude velmi jednoduché. První díl jsem ohodnotil jednou hvězdičkou a protože druhý díl je splácaný ze stejného těsta trošku v jiné míse, tak hodnotím také jednou. ()

luki22b

První díl byla celkem příjemná komedie, ale jak už se u spousty filmů stává dvojka za nic nestojí a to je případ i tohoto filmu. Celý film je moc křečovitý a spousta "vtipů" neni vůbec vtipná ale spíš nudná až trapná. Hlavní filmovou zápletku jsme viděli třeba u filmu Machři a přijde mi skoro stejná kdy se rodina (v případě machrů rodiny ) vydá na dovolenou na chatu k jezeru kam dříve jezdívaly a potkají se tam se starými rivaly se kterými nakonec uspořádají "souboj". ()

ferda12

A tahle komedie sjíždí kvalitou dolu jak dítě na skluzavce. Už jsem se rozhodoval mezi 2 a 3 hvězdami. Nakonec jsem si řekl, že nemůžu být tak přísný, pro jednou! ()

Rathe

Jediný, co pro mě bylo zajímavé sledovat, je život tak velké rodiny, protože příběh stál za starou belu... A Steve Martin poklesl na kvalitě. ()