Skutočný príbeh jednej početnej americkej rodiny sa začína v roku 1921, kedy sa presťahujú do nového domu v Montclair, v New Jersey. Rodine vládne pevnou rukou konzervatívny otec Frank (Clifton Webb), čo najviac vadí najstaršej dcére Ann (Jeanne Crain), ktorá sa nemôže obliekať ako chce a aj na rande môže ísť len v sprievode svojho otca. Frankova svojráznosť sa najviac ukáže, keď si z hromadného vyoperovania mandlí svojich detí spraví projekt, ktorý si natočí na kameru. Ale nie je to s ním vždy také hrozné, hlavne vďaka jeho milujúcej manželke Lillian (Myrna Loy), takže celá rodinka s dvanástimi deťmi si žije celkom šťastne, až kým nepríde k nečakanej tragédii. (Dale)

kaylin

Takový celkem fajn rodinný film o tom, jak mají manželé až příliš mnoho dětí - celkem dvanáct - což se podepisuje na jejich chování a také na jejich vztahu k dětem. Asi je známější verze se Stevem Martinem, ale ani tahle původní není vůbec špatná, je to taková fajn rodinná groteska, která stojí hlavně na otci rodiny. ()

Hollohlaway

Takové mile úsměvně zajímavé. Dvanáct dětí a excentrický tatík Clifton Webb vytvoří celkem dost humorných situací. Bohužel Myrna Loy kvůli které jsem to sledoval, tu oproti němu nemá moc prostoru a hraje pouze milou chápavě sympatickou matku. ()

HVM

Starosvětský rodinný film o nonkonformním manželském páru a jeho dvanácti potomcích. Oproti podobným snímkům se děj nerozpadá na různá dobrodružství jednotlivých dětí, ale soustředí se na postavu excentrického otce (Clifton Webb, pořád řízek jako v Lauře) a jeho osobitý přístup k výchově. Na samém konci se sice docela zásadně změní žánr, ovšem díky tomu má film nějaký přesah a není tak jen pouhým souborem milých scén. Za stále neskutečně okouzlující Myrnu Loy lehce nadhodnotím a zaokrouhlím nahoru. 7/10 ()