Veliteľ pobrežnej stráže Frank Beardsley (Dennis Quaid), vdovec s ôsmimi deťmi, drží kormidlo svojej početnej rodiny pevne v rukách. Frankov usporiadaný život však zmení kurz po tom, ako sa ožení so svojou dávnou láskou zo školských čias, výtvarníčkou Helen Northovou (Rene Russo), voľnomyšlienkárskou módnou návrhárkou, ktorá vychováva štyri vlastné a šesť adoptovaných detí. Pre diametrálne odlišné rodiny Franka a Helen za začína nekonečný životný súboj o existenciu pod jednou strechou. Kým Frankove deti sú upravené, disciplinované a poslušné, Helenine sú neskrotné a spurné. Zhodnú sa len v jednom, že nechcú žiť s tými druhými. Čo môže byť horšie, keď sa osemnásť detí spojí proti spoločnému nepriateľovi – rodičom? Pre Helen a Franka sa začína nočná mora. Deti prijmú spoločný plán - budú nové manželstvo rodičov sabotovať! Nasleduje otvorený domáci boj, v ktorom žiadne finty nie sú vopred vylúčené a komické chvíle otriasajú celým domom. Ale prinesú aj niekoľko milých prekvapení, ktoré všetkých zahrejú pri srdci. (TV JOJ)

ThomasL

Jak tohle asi mohlo dopadnout? Jedna rodina vycvičená admirálem vojenské flotily a druhá matkou, co má všechno na háku? Kór když se dají dohromady? Jeden by řekl, že katastrofou, což sice z většiny příběhu vyplývá, ale co se týče mě jako diváka, tak mě ty neustálé roztržky mezi oběma rodinnými klany docela pobavily. Velké plus u mě za jednoho z nejrozkošnějších domácích mazlíčků, co jsem zatím na plátně viděl, a tím mám na mysli to prasátko. ()

HappySmile

Komedie, která je variací na seriál Krok za krokem. Podobná také filmu Dvanáct do tuctu. Klasická zápletka - děti, které se vzájemně nenávidí, protože se nechtějí dělit o svého rodiče. Takže proti sobě zprvu bojují, pak se snaží naštvat rodiče, rozeštvou je a nakonec se snaží vše napravit, protože se vlastně mají rádi. Banální zápletka, od které nemůžete čekat žádné velké herecké výkony, ani nic převratného. Přesto dobrý oddechový rodinný film. ()

Murphy123

Jsem náročný divák, přesto nemusí se jednat o perfektní film aby nesplnil svůj učel...znáte ten pocit?...večer unavení z celého dne se člověk sklátí do gauče, hlava hučí od celoděnního přemýšlení, dá nohy na stůl...a potřebuje...právě takovýto film....nenáročný, přesto vtipný, odpočinkový...proč být tak kritický...) ()

Skuby47

Vtipná, hravá komedie, plná humorných situací, které vyplývají ze společného soužití dvou početných, rozdílně vedených rodin. Námět není originální, byl zpracován v řadě filmů a seriálů - např. v americkém - Krok za krokem nebo v českém - Horákovi. Pokud se chcete odreagovat od stresu a problémů s výchovou vlastních dětí, tak doporučuji shlédnutí. Bavila jsem se, člověka potěší, že někde jsou na tom ještě mnohem hůř, i když je to jen ve filmu. ()

ki_ki_na

Ať si říká, kdo chce, co chce, já jsem se příjemně bavila a rozhodně nelituju večera prosezeného u tohoto filmu. Příjemní herci (Dennis Quaid je v té uniformě pěkně sexy) a pohodová atmosféra si dokázali udržet po celou dobu trvání mojí pozornost, nasmála jsem se taky poměrně dost a pokud jde o to prase u stolu, berte to s rezervou, amerikáni jsou amerikáni:-D ()

• Nicholas Roget-King (Aldo) se původně ucházel o roli Ethana. Také Slade Pearce (Mick) původně usiloval o jinou roli, než kterou získal. (HappySmile)
  • Kapela hrající na párty je křesťanská alternativní rocková skupina Hawk Nelson. (HappySmile)
  • Danielle Panabaker (Phoebe) se původně ucházela o roli Chrisriny. (HappySmile)