Krajina prílivu

• Česko Krajina přílivu (viac)

Príbeh o malom dievčati, ktorého rodičia berú drogy a keď matka zomrie na predávkovanie, vydá sa s otcom do Texasu. A práve tam sa začnú diať divné veci. Podobne ako v Alenke v ríši divov je film založený predovšetkým na fantázii hlavnej hrdinky, predstavy ktorej pôsobia bizarne a znepokojivo. Podobne ako Alenka aj ona pretvára okolie vo svet kúzel. (oficiálny text distribútora)

j.svoboda

Tatínek odjel na dlouhou dovolenou, musíme se postarat sami o sebe a do života se nám pletou mrtví lidé. Úplně jako ze života. Nemyslel jsem si, že je vůbec možné natočit natočit poetický a makabrózní film, který je, pokud jde o morbiditu, ještě o dvě podlaží nad Švankmajerovou Alenkou. Ale ono to jde. A dá se na to koukat, opakovaně. ()

Sadova302b50

Ale jo, mě se to líbilo, možná je trochu přehnaná stopáž, ale nápadů je tu dost, byť se některé opakují, a za kšandy nahoru táhne snímek Jodelle Ferlandová, která předvedla naprosto skvělý výkon. 79% ()

wopizura

Krajina přílivu je hnusná! Od začátku do konce je to šílený hnusný a nechutný film. Je to koukání opravdu jen pro velmi otrlé povahy. Zároveň je ale i nádherná a poetická a taky vtipná… Jak taky jinak, když je to Terry Gilliam, který na tomto díle mistrně předvedl, kam až je schopen diváka zatáhnout. ()