Les Kiriki, acrobates japonais

• USA Kiri-Kis
všetky plagáty
Komédia / Krátkometrážny
Francúzsko, 1907, 3 min

Skupina japonských akrobatů předvádí tělocvičné sestavy, které se zdánlivě pohybují na hraně fyzikálních zákonů. Snímek je trikový a navíc kolorovaný, což je vzhledem k jeho roku vzniku velmi neobvyklé. (zdeny99)

Jara.Cimrman.jr

Chcete si bez fyzické dřiny zacvičit nejnáročnější gymnastické sestavy, proti kterým je spartakiádní skladba vojáků ČSLA pouhou rozcvičkou? Už v tom nevidím žádný problém. Stačí jen správně umístit kameru, sehnat co nejvíce cvičenců a začít udivovat svět kousky výrazně za hranicemi fyzikálních zákonů - Japonci to uměli již v roce 1907. ()

Radko

Skupinka japonských akrobatov predvádza v ručne kolorovanom filme telocvičné zostavy, popierajúce akékoľvek fyzikálne zákony. ()

Véča

Tak nad těmito akobatickými kousky zůstává opravdu rozum stát,vrtá mi to hlavou už nějakou dobu,ale porád nic a když se na to podívám znovu,tak mě to ohromí znova. Chvíli mi připadalo,že akrobati lezi na podlaze a jsou zabíráni ze stropu,ale kvůli zakončení filmu si nejsem jistej. V každým případě docela zajímavé a pořád to člověka donutí přemýšlet jak je tohle možné. ()

Dan9K

Tohle mě ale opravdu zaujalo a zamotalo hlavu. Vysvětlení je ale, jak to tak bývá, hodně prosté a napsal ho již J_Fiu. Závěr, kdy odeběhnou účinkující ze scény, byl stoprocentně vyřešen střihem, záměnou podobného pozadí a přesunutím kamery ze stropu klasicky na zem... ()

Webb

Velice dobré, ale ve skutečnosti není možné (například když vidíme z boku šlapat na hlavu :-D) to takto provést a proto musí přijít na pomoc triky. ()

Flego

Zaujímavé predstavenie japonských akrobatov. Z tohto pohľadu je to dobrá show. Netreba sa zamýšľať nad trikmi, čierne plátno v pozadí všetko rieši. ()

J_Fiu

Japonští "akrobaté" zkoušejí různé pozice a sestavy, chvíli to vypadá, že jsou ve vzduchu, ale tak po půl minutě vám dojde, že leží na černé podlaze. Po filmové stránce nic zvláštního, ale hodnotím vcelku originální nápad. ()

galba

Ze zacatku sem si rikal WTF? pak mi doslo že leží, ale i tak je to obdivuhodný výkon, že sehráli tak perfektne ty pohyby na zemi. ()

Kmotr76

Na rok 1907 (i 2014) velmi zdařilé triky. Sice vám brzy dojde, jak to Chomón vymyslel, přesto jde o působivou podívanou, také díky koloraci. Ona i ta synchronizace na podlaze musela zabrat. ()

Natabar

Nejvíce mě bavila představa, jak ti naši prapředci museli žasnout a lámat si hlavy, jak to jen ti japončíci dokázali. A pak všude vykládali, jak byli v biografu a tam viděli film o tom, co umí lidi v Japonsku. :-D ()