Pán času - Série 4 (2008) (séria)

Další doktor (S04E14)

(epizóda)
  • Veľká Británia The Next Doctor

O svátcích by nikdo neměl zůstat sám. Vánoční speciál kultovního britského sci-fi seriálu. Doktor se vydává užít trochu vánoční atmosféry do viktoriánského Londýna léta páně 1851. Brzy se však setká s někým, koho nečekal. Se sebou samým. S Kyberstíny, primitivními verzemi Kyberlidí, tu totiž bojuje jiný Doktor, a sice budoucí reinkarnace Doktora stávajícího. Tedy alespoň to tak vypadá. (Česká televize)

Petike

Taká vianočná oddychovka s Kybermužmi a svojráznymi jednorazovými spoločníkmi pre desiateho Doktora. Alebo je tu skôr Doktor spoločníkom pre dve nové jednorazové postavy ? Ťažko povedať. ;-) V každom prípade, ide o jeden z podarenejších vianočných špeciálov Daviesovej a Tennatovej éry, najmä ak vezmem v úvahu moju hlbokú nespokojnosť so špeciálom z predchádzajúceho roku. Hosťujúcich hercov musím pochváliť, hlavne David Morrisey v role Jacksona Lakea pomáha udržať celý špeciál v prevažne uvoľnenej, humornejšej rovine. A jeho vlastné kutilské ekvivalenty TARDIS a sonického skrutkovača nemajú chybu ! :-))) Zaujímavé komentáre: VitaG, DaViD´82 ()

NiennaTasart

Jen by mne zajímalo, jak se Doctor dostal dolů z toho TARDIS, když říkal, že s tím letí poprvý. Čekala jsem něco jako: "Tak, a teď mě dostaňte dolů." Jinak skvělá epizoda, zajímavý nápad, skvělá interakce mezi oběma "Doctory". ()

VitaG

Jako by se Davies poučil a napsal něco co má hlavu, patu, styl a je to koukatelné od začátku do konce. Člověk nevěděl co se může dít teď ale tohle bych nečekal. Doktor potká někoho kdo si myslí, že je on, teda ten dotyčný Doktorem není aleTennanta to zajímá tak nic neřiká. Ten druhý je obrovské plus tohoto speciálu - "What is sonic on it? It makes sound." Další klad je poprvé vánoční atmosféra, navíc viktoriánská Anglie, co si víc přát? Inu přál jsem si dobrou zápletku a záporáka. To jsem dostal - Cybermeni jsou záruka kvality a zápletka s druhým Doktorem hezky vyústí. Konec je sice taková přehnaná sranda ale já to beru. Konečně vánoční speciál! ()

TONYNKO

Docela fajn epizodické dobrodúžstvo. Zápletka s dalším Doctorom je zaujímavá ale je vyriešená velmi skoro a väčšina epizody je o Cybermanoch. Tí so svojím DELETE nikdy nebudú taký dobrí ako Dalekovia so svojím EXTERMINATE. Najviac ma dostal záverečný rozhovor Doctora s Jacksonom. 7/10 ()

Koskal

Velice příjemný speciál. Možná jen moje škoda, že jsem viděl Davida Morrisseye poprvé jako Guvernéra v TWD a lehce mi proto neseděl jako "Doktor", ale zahrál ho samozřejmě skvěle. ()