Pán času - Série 1 (2005) (séria)

Vánoční invaze (S01E14)

(epizóda)
  • Veľká Británia The Christmas Invasion

Přežije lidstvo svátky klidu a míru? Vánoční speciál kultovního britského sci-fi seriálu. Doktor dokázal přelstít smrt a zregeneroval do zcela nové podoby. Tento proces ale není bez komplikací. Doktorovo tělo, přetížené energií z časového víru, upadá do bezvědomí. TARDIS přistává v Londýně o Vánocích 2006. Právě ve chvíli, kdy se má lidstvo opět tváří v tvář setkat s mimozemšťany. Ti ale nepřicházejí v míru. Stihne se Doktor postavit na nohy včas? A může mu Rose věřit, i když vypadá úplně jinak? (oficiálny text distribútora)

JADIM

Nultá epizóda 2. série Doctora Who je "iba" ďalšia záchrana sveta a boj doktora s mimozemšťanmi, čo sme tu už mali niekoľko krát. Mám radšej mysterióznejšie diely, kde sa rieši individuálny problém, ale samozrejme je to stále ten klasický, mimozemšťanmi podceňovaný Doktor, ktorý zmenil podobu a ja túto zmenu vítam. 7,5/10 (Videné 8.12.2020, CZ dabing) ()

matolas

Prvá epizóda Tennantovho Doktora nebola práve plná akcie. Celý “build up” až k onému finále je dosť pomalý a občas začne aj nudiť. No po čajovej vzpruhe sa konečne epizóda rozbehne a Tennant ukáže, kam chce svojou interpretáciou Doktora smerovať. Na konci sa neviete dočkať ďalších dobrodružstiev a skúmania Doktorovho charakteru. ()

Milano33

Prvý vianočný špeciál, v ktorom David Tennant spravil fantastický prvý dojem! Akonáhle vstúpil na javisko, ihneď mu patrilo celé pódium a strhol na seba veškerú pozornosť. Tento Doctor má úplne všetko, má charizmu, má štýl, je vtipný a sarkastický, a ten jeho sexy škótsky akcent skrátka milujem. David Tennant podával fenomenálny herecký výkon a stvárnil Doctora vážne svojsky a jedinečne. Už chápem, prečo je David najlepším Doctorom vôbec, v momente, keď nastúpil na scénu, len srší energiou a životom. Je odviazaný, je nahláškovaný a jeho výrečnosť a rétorika ma naprosto uchvátila. A tá Davidova práca s mimikou, prevažne kvôli tým grimasám, je úžasná. Všetko toto bravúrne vypovedá o jeho hereckej všestrannosti a schopnosti nielen postavu komicky zveličiť, ale aj psychologicky zvnútorniť. ()

Yardie

Vánoční speciál bych zařadil k takovému průměru, co bylo v první sérii možné vidět. Děj celkem zajímavý, rovněž tak prostředí. Předvedl se nám poprvé v plné síle nový Pán času, který na mě působil hned od začátku lépe než původní, na kterého jsem si zvykal delší dobu. Triky stále na nepříliš dobré úrovni. Jinak to nějak extrémně nevybočuje z celé řady, nic neutkví v paměti, až tedy na vážný závěr, který jsem nečekal a dodal tomu trošku toho dramatu, což bylo fajn. Fantazie tvůrců jede stále na plné obrátky. Takových 70%, od speciálu bych čekal něco víc. Howgh! ()

Petike

Celkom príjemný úvod do rodiacich sa dobrodružstiev desiateho Doktora, hoci je pravda, že prvotnú časť deja prevažne predrichme. :-)) Obľúbená scéna: Tennantov Doktor názorne predvádza, ako sa z obyčajnej vianočnej mandarínky môže stať smrtiaca zbraň. ;-) Určite jeden z lepších vianočných špeciálov Daviesovej éry, no je z neho ešte cítiť určitú novosť a neskúsenosť produkčného a scenáristického tímu v závere prvého roku po obnovenej premiére seriálu. ()

Davanity

Jeden z mých nejolíbenějších speciálu. Nejdřív jsem si říkala jak přežiju doctorovu regeneraci z devítky na desítku, ale Tennanta jsem si naprosto zamilovala. Vůbec mi nevadilo, že půlku nebo třičtvrtinu dílu prospal, kdykoliv se probral perlil nelze ohodnotit méně než 5ti hvězdičkami. ()

Stanmi

Znovuzrozený Doktor (David Tennant) se společně s Rose (Billie Piper) vrací na Zemi akorát v čase předvánočním. Doktor sice není úplně ve formě, ale příliš času na odpočinek nedostane, protože lidstvo čelí mimozemské invazi a Doktorovy schopnosti budou opět potřeba… No jo zrovna, když jsem si zvykl (a oblíbil) Doktora v podání Christophera Ecclestonea, tak nám tvůrci naservírovali Davida Tennanta, který ale už od prvních sekund svým osobitým herectvím dokazuje, že byl pro roli Doktora tou správnou volbou. Navíc vyfasoval hned Vánoční speciál, který je speciální především v tom, že se odehrává o Vánocích a má delší stopáž. Na všechno je tedy více času, takže především v první polovině si Doktora ani moc neužijeme, ale zase je víc času na Rose a také na její mámu Jackie (Camille Coduri) a kámoše Mickeyho (Noel Clarke), kteří si užijí trochu toho předvánočního shonu (a také vraždícího vánočního stromku). Ne, že by to byla nuda, ale příběh se pořádně rozjede až s příchodem ne zrovna přátelských mimozemšťanů (kteří umí vzbudit respekt) a také další známe postavy a to Harriet Jones (opět skvělá Penelope Wilton), naší staré dobré poslankyně za Severní Flydale (která nám krapet povýšila). A na samotné finále dorazí už i zregenerovaný Doktor a užije si (nepříliš dobře nasnímaný) šermířský souboj a společně s námi diváky se dočká také vcelku překvapivého rozuzlení celého příběhu. Vánoční invaze tak splnila svůj účel, představila nám nového Doktora, nabídla solidní příběh s několika zajímavými nápady a navnadila na druhou sérii, takže kampak se vydáme Doktore? ()

VitaG

Tohle je těžké. První vánoční speciál zklamal. Tennant se objeví usne, něco řekne a zase usne. Zápletka je béčková a vánoční tematika je tam jen tak aby to "vánoční" v názvu nebylo úplně k ničemu a celé to působí lacině jako by to RTD. napsal na kus papíru pět minut před začátkem natáčení. Mohlo by to stát na Rose ale scénář jí tak úplně nepomáhá a tak se musí Billie Piper snažit co to dá. No a někdo jako Tennantův Doctor si zaslouží víc než to všechno prospat a nakonec všechno zachránit v nic moc mečovém souboji. No ale speciál nese poselství do 2. řady a nasazuje nejsilnější Daviesovu zbraň - Desítku. Nemůžu to hodnotit tak špatně když to znamená začátek jedné fantastické éry. ()

Priest

První speciál a první představení Tennanta. Za mě vyšlo obojí. A't už myšlenka ovládání lidí díky jejich krevní skupině, pokus Rose o zastavení invaze a nebo Doktorova bojová ruka. Vše krásně zapadá a přináší předzvěst, že Vánoce už nebudou v Londýně nikdy obyčejné. ()

Korra

Přece jen trochu slabší vánoční speciál, ale vraždící vánoční stromečky jsou neodolatelně anticool zabijáci. Spolu s Roseinou matkou jsme si zapřemýšleli, co všechno má ještě Doktor dvakrát kromě srdce, David se trochu vyspal, zachránil Zemi a nový doktor je na světě. ()

TONYNKO

Vianočný motív je tu ozaj len do počtu. Samotný dej s inváziou je však dobrý a docela napínavý ale aj v prvej serii boli aj lepšie časti. Ale ked nastúpi na scénu Tennant v pyžame a začne tam hláškami dávať dole emzákov, je hned videť že máme pred sebou Doktora o tri triedy vyššie než jeho predchodca. Velmi sa teším na 2.sériu. 9/10 ()

stuj

Představení nového doktora. A povedené. Jakmile se totiž probere, dá se na to hned koukat. Jenomže vzhůru je jen slabou část filmu, takže většina příběhu je jen šedivý průměr. ()