Doktori sa púšťajú na svoje najväčšie dobrodružstvo v špeciálnej epizóde na počesť 50. výročia seriálu. V roku 2013 sa v londýnskej Národnej galérii prebúdza niečo príšerné. V roku 1562 sa v alžbetinskom Anglicku chystá vražedné sprisahanie a niekde vo vesmíre sa schyľuje k zničujúcemu záveru starovekej bitky. Keď Doktora začne prenasledovať jeho nebezpečná minulosť, v stávke je celá realita... (The M)

jirin_cz

Dvěma slovy výborná pecka. Hurt, Tennnat a Smith vedle sebe jsou parádní. Skvěle zakomponováno všech 13 doktorů, potěšil tam i už oznámený Cappaldi. A na konci Tom Baker. Trochu slabší zápletka se Zygony, a škoda, že si Ecllestone nenašel asi minutu na regeneraci. Ale jinak opravdu paráda. Doufám, že tu budu v 75 letech psát při přílěžitosti 100. výročí :-) ()

minima

V podstatě vynikající oslava doktorového 50. výročí. Skvělé skloubení Smithova Doktora s toho od Tennanta a Hurta (na tak málo prostoru je to výborná verze), výborná role pro Billie, krásné odkazy na předchozí generace. Navzdory mírné rozháranosti to kupodivu funguje jako celek (komediální vložky fungují ve spojení s těmi dramatickými). Ale... Po několika hodinách od vidění se přikláním na stranu těch, jimž vyvrcholení úplně nesedlo. Moffatova práce se mi líbila kdysi ze začátku, kdy dělal pouze jednotlivé epizody, ty pak patřily k nejlepším v seriálu. Svojí vlastní verzí univerza se ale tak trochu odklání od funkčnosti k efektivitě. Jsem zvědavá na další vývoj, to ne, že ne, ale chtělo by to patrně trochu zpomalit a zaměřit se na to, co nechal po cestě za bordel... 8/10 ()

BardDeLune

Při ohlášení návratu Tennanta a Billie jsem byla nadšeně skeptická ale filmaři chopili jedinečnou šanci pevně do rokou a vytvořili z ní výbornou filmovou zkušenost ze které budou nadšeni hlavně fanoušci. Všechna ta camea a melancholické návraty, brýle a fez a jiné libůstky z dob minulých. Doctor navíc dostal nový "úkol" který dle mého jej zase postrčí na jinou úroveň. Výborné. ()

Vocoun

Fantazie. Jednoduše fantazie. Takhle nějak má vypadat pocta a výročí jednoho kultu. Jasně, sice to trochu obrací naruby celou podstatu a časové události, ale od toho jsou přeci Páni času :) Vzít 50 letou historii a vmáčknout ji do jednoho filmu je skoro nemožné. Ale tady se to takřka bezvýhradně povedlo. S použitím posledních dvou sympatických doktorů, pár okamžiků starších a alespoň obrazově ukázaných naprosto všech. Tomuhle filmu v rámci oboru prostě nechybělo nic. Mělo to vtip, mělo to fantastické mrazící i pompézní momenty a taky to mělo to co málo který speciál a po vodách Marsu jsem si myslel, že už žádný - cestu do hlubin doktorovi duše, jeho rozpory, pochybnosti, temné stránky. Brilantní oslava doctora jako postavy, jako vojáka, jako hrdiny. Samozřejmě mě potěšil poslední návrat Tennanta, skvělý Hurt. Vzájemné špičkování doktorů bylo taky skvělé, vidina starších tardis, naznačení nového Doctora. Co víc říct, hodinu a čtvrt jsem nemohl odlepit oči od počítače ( až jsem si poprvé řekl, že trochu delší stopáž bych přivítal). A taky čím dál tím víc obdivuju tu zvučnou hudbu v důležitých momentéch, skvělé. 5* 95% ()

ramnogh

Natočit díl seriálu, který má nějakým způsobem završit dosavadních 50 let, naplnit očekávání fanoušků různých inkarnací doktorů a ovlivnit následující dění seriálu je téměř nereálný a zcela jedinečný počin, kterému Moffat čelil. Přes náročnost tohoto úkolu si myslím že se to povedlo na jedničku a skutečný fanoušek jak nové tak i klasické éry by měl být nadšen. The day of the doctor je jak tímto výročním speciálem 50ti let, tak třetí částí quadrologie (...of the doctor), které svým dějem silně ovlivní celý seriál v následujících sérií. Dalším velkým pozitivem dílu jsou dialogy a scény s hlavními doktory, kteří zde hráli, jelikož jsou zkrátka úžasné, zábavné a velmi uvěřitelné. Obzvlášť pojetí časové války a "Doctor No More" zapomenuté neznámé inkarnace, kterou hrál naopak velmi známý herec John Hurt byl úžasný nápad, který sloučil klasickou éru s novou. To vše v zamotaném a zcela epickém provedení, tleskám. ()

smatana.sk

Steven Moffat je scenáristický rutinér, ktorý v posledných rokoch už len vŕši dobrodružné atribúty, jeho postavy zaujímajú pózy a vyslovujú rádoby-hlášky. Po zhliadnutí tohoto opusu som si rýchlo išiel opraviť chuť na filmy o cestovaní v čase Dvanástimi opicami. Ten kontrast bol obrovský. Terry Gilliam dokázal s kusmi igelitu a pár starými obrazovkami vyčarovať príbeh, ktorý mal hlavu aj pätu a šťavu. Nie ako táto umelohmotná zlátanina. Že jej predchádzali stovky seriálových epizód, ju vôbec neospravedlňuje. ()

Vojtas12

Téměř půl roku jsem čekal, jestli Steve dokáže napravit chyby, kterých se dopustil při psaní sedmé sezóny. Ve chvíli, kdy skončila éra Amy a Roryho, se s kvalitou jednotlivých dílů a celého storyarcu šlo velice dolů. Ne že by za to mohla Jenna-Louise Coleman alias Clara, ale epizody byly v podstatě o ničem a odhalení v poslední epizodě (kterou jako jedinou psal Moffat osobně) mě nijak nepřekvapilo. Velká škoda, 5. a 6. série byly Moffatovou mistrovskou prací. Na 7. sérii se jaksi odmlčel, ale teď nám napsal multidoctorovský speciál, což už samo o sobě zní skvěle. A jak to vypadá v reálu? Fantasticky! Všech 13 Doctorů, 3 sonické šroubováky, epická bitva na Gallifrey, spousta timey-wimey a přístroj, který dělá DING! Za mě je to vedle "Blink", "The Empty Child" a v podstatě celé 6. série jeden z nejlepších dílů všech dob. ()

VanBradley89

Neodolal jsem. I přesto, že si seriál dávkuji po malých dávkách a díky ČT 2 jsem teprve ve finále čtvrté řady. Musel jsem to viděl. Bál jsem se, že se budu ztrácet, ale naštěstí ne Já vlastně nevím co pořádně napsat. Byl jsem fakt spokojen. Skvělý díl, který dávkuje přesně to na co jsem zvyklý. Plus skvělé popichování ústřední trojice. Hodně silné čtyři a jednou časem, až budu mít víc nakoukáno tak připíchnu i tu pátou :) ()

TinoArts

Moffat si síce jednotlivé dieliky lega upravuje tak, aby mu do seba zapadali, a v jeho príbehoch niekedy vychádza, že 2+2 je 5, no aj napriek tomu ma prekvapil, ako sa mu toto podarilo dať dokopy, a musím skonštatovať, že Moffat je psychopat. 90% ()

Aiwcz

50 let je 50 let, výročí je výročí a Výroční speciál? Ten může být jen jeden! Za tu dobu by byla většina seriálů úplně vyčerpaná. Doctor ne. Britský humor je protkán scénářem, režie povedená a všichni tři Doctoři...prostě dokonalost. U žádného tak epického filmu jsem se tolik nenasmál. ()

Tomko87

Od kedy som sa rozlúčil s Tennantom a Rose, nevedel som sa dočkať tohto špeciálu. V zásade ma nesklamal. Vidieť mojich dvoch najoblúbenejších doktorov doktorov po hromade bolo pre mňa úžastné. Ak k tomu pripočítam ešte parádneho Hurta, tak skrátka dovidenia. Len jediná vec mi tam vadila. Až žalostne nevyužitá Billie Piper. ()