Lloyd Hopkins je húževnatý policajný detektív, ktorý je na stope masovému vrahovi žien v Los Angeles. Dostáva sa do sveta, ktorý sa mu stáva prirodzeným prostredím - svet zločinu, drog, prostitúcie a podvodu - v ktorom nevinnosť zabíja. Ale je to aj svet lásky, tajných túžob, či romantických poetov... (oficiálny text distribútora)

Antek

James Ellroy si přímo libuje v morálně pochybných hrdinech svých románů. Jsou to často rasisté nebo poldové s kontakty na podsvětí. Jsou to ovšem hrdinové, kteří si skoro ve všech případech sáhnou na dno a jdou svou cestou jako buldoci. Jednoduše řečeno -- Ellroyvo vidění světa není černobílé. Výjimkou není ani Lloyd Hopkins (Woods už jako správný parchant vypadá) -- děvkař, ale také dobrý detektiv, který se dostává na stopu brutálního sériového vraha. Jak je u Ellroye zvykem, policejní pátraní je napínavé a poctivé (nečeká nás žádné: "celou dobu jsem byl za tebou a tvářil se jako tvůj kámoš"). Všechno funguje bezvadně až do skoro-béčkového finále, které ovšem napravuje stylově cynický konec. Ellroye jako spisovatele zbožňuju, Woods vždycky zahraje svůj (hodně vysoký) standard a atmosféra L.A. musí pokaždé dostat každého. Výborná kriminálka z nekorektních 80.let, které se už dneska netočí. ()

jujec

Navzdory vesměs pozitivnímu hodnocení musím konstatovat, že první 2 třetiny filmu jsou poměrně nudné, chování hlavního hrdiny je velmi podivné (je normální, aby se policajt vyspal se svědkyní či podezřelou hned na první schůzce?) a konec je naprosto nepravděpodobný.... ()

JohnSmith

Dodneška si pamatuju jak v závěru Woods vyjebal s vrahem, paráda. Sice je to trochu moc přitažený za vlasy a Woodsova postava dělá neskutečný chyby, ale je to parádní thriller. ()

zigíš

Ještě v osumdesátkách si James Woods přišel i na nějakou tu hlavní roli (Salvador, Videodrom). Ta léta mu slušela, Polda není výjimkou. A drsnou, nekorektní -dlužno dodat- stylovou ellroyovku plnou smrtelného střeliva a chlapáckého výraziva. Prostě Old school akcičku jak víno zrající. ()

cyberhawk

Nezajimavy film s drsnym poldou Jamesem Woodsem, ktery si to rozdava takrka s kazdou zenou, kterou potka. Po hodine jsem to vypnul, protoze jsem se nudil. Filmu, jako je tento, je z teto doby hodne, a i lepsich. ()

Šakalík

Tohle je kvalitka. Poprvé jsem to viděl asi tak před patnácti lety a vím, že jsem z toho surového pojetí filmu bez příkras byl docela vedle. James Woods v hlavní roli má totiž daleko k uhlazenému strážci zákona a jeho postava manévruje na hraně mezi totálním pohodářem a duševně nemocným psychopatem, kteréžto role střídá úplně volně. Jeho specifický obličej představuje velký potenciál k úsměvným mimikrám, a to především během rozhovorů s ukázkově prásklou feministkou Kathleen McCarthyovou, která bere vavříny za jednu z nejotravnější ženských postav v historii filmu. Samotný příběh si jede svým vymezeným koridorem bez zatáček až k závěrečnému střetu, který sice koule má, ale přesto mu chybí něco jako dojezd. Tady se vyprázdní brokovnice a nazdar. I když to je přesně dle gusta detektiva Hopkinse... ()

vitekpe

Docela dobra detektivka osmdesatkoveho strihu. Ke konci uz je to ale unavne, melo to byt cele o 25 minut kratsi, a bylo by to fajn... Plno povidacich scen je zbytecnych a nudi...3+ P.S.: perfektni je ale uvodni podtitulkovy telefonat, a pak zaverecna patnactivterinovka celeho filmu. To jsou dva super momenty, to uznavam. ()

petikacka

Tak na tenhle film mám hodně osobní vzpomínky...Řechtali jsme se v kině, když James Woods šel k domu podezřelého a i když tam byl chodníček, tak on si to šinul přímo přes trávu (taková blbost, ale hodně potěšila)...Na dnešní dobu hodně nekompromisní krimi, která si na nic nehraje a má přímý tah na branku...Hlavně je, ale politicky naprosto nekorektní a to už se dneska nevidí...Za mě 85% ()

Gastovski

Nekompromisní kriminálka s excelentním J. Woodsem, který v roli policisty hláškuje jak o život. Původní snaha viděl film v originále selhala, tudíž nezbývalo nic jiného, než si film pustit v češtině. Těžko říct, jestli bych dal plné hodnocení i v originálním znění, ale ten český dabing (Woodse dabuje L. Županič), je tak strašný až je výborný. ()

spriteboy

Kdybych POLDU hodnotil objektivně, rozhodoval bych se mezi 3-4 hvězdičkami. Je to taková průměrná kriminálka, kde, až na sexuální apetit vyšetřovatele, není nic vyjímečného. Ale - díky závěrečné scéně v tělocvičně, která film v závěru velmi vylepšila a díky skvělému Jamesi Woodovi, nemůžu jinak, než dát 4 hvězdičky... ()

helloween93

Pomalejší tempo, drsný polda Woods a nečekaný konec - takhle by šel tenhle film charakterizovat. Rutinní záležitost s osmdesátkovou atmosférou, kterou zachraňuje především posledních 20 minut. Shlédnuto na MGM. 3* ()

kkarx

Béčko o policajtovi, který se snaží dopadnout sériového vraha. Mám pro tenhle typ filmů ze staré školy slabost. Drsnej James Woods s metodami poldy, kterej jde i za hranu zákona, aby vyřešil případ, dobře napsané dialogy a skvělá atmosféra špinavejch koutů Los Angeles. ()

Odpadlik

Poměrně temný film o drsném poldovi a sadistickém vrahovy žen. James Woods je mi ovšem ze všech filmů co jsem viděl v téhle roli asi nejsympatičtější, mj.snad proto, že si z ničeho nic nedělá. ()

druhaveta

Klasické ellroyovské téma posedlosti policejní prací (i když samozřejmě v L. A. Přísně tajné i Černé Dahlie je zpracované líp): Woods hraje svého tvrďáka jako pokročilého závisláka, pro kterého je další dávka detektivního pátrání důležitější než všechno ostatní, a spolehlivě ho vygraduje až do skvěle fuckerského finále. ()

Rodin

Hustá atmosféra, výborný James Woods, spousta drsných hlášek, mnohdy opravdu vtipných, celý film ve vražedném duchu, ať už se skutečně umírá, nebo ne... Ani dnes se v Emerice netočí mnoho tak podařených nástupců drsné školy. Osobní dojem? 85%. ()

curfew77

Skvělý oldschoolový krimi masakr, který si jistě pamětníci stejně jako já vybaví ještě otitulkovaný z československých kin přelomu 80. a 90. let minulého století. Podle mě životní Woodsova role. Ano, kdysi si ještě thrillery nemusely vypomáhat pěti zvraty v poslední půlhodině, a vrazi mohli být jednoduše sexuální maniaci, aniž by zabíjeli podle biblických přikázání či sedmi hříchů. Seržant Hopkins seká průser za průserem, klátí jednu svědkyni za druhou, atmosféra by se dala krájet a samotný závěr filmu (poslední ultra cool hláška a opravdu čistočistý konec) je z rodu těch, které už se bohužel netočí. Film obstojí z dnešního pohledu po všech stránkách, snad vyjma pár režisérských manýr (ruka mrtvoly spadne přesně v okamžiku, kdy se Hopkins plíží kolem) a možná i (ne)kvality použitého materiálu. A zatímco na sklonku totality byl Polda opravdu tvrdě nepřístupný (od 18 a v televizi zásadně s hvězdičkou), dneska si na STV 1 v klidu vyslouží jen ikonku 15+. Otázka zní: je to dobře nebo špatně? :) 90 %. ()

JanoCizmar

"MÁM PRO TEBE DOBROU A ŠPATNOU ZPRÁVU. DOBRÁ ZPRÁVA JE, ŽE MÁŠ PRAVDU, JSEM POLDA A MUSÍM TĚ ZATKNOUT. TA ŠPATNÁ JE, ŽE JSEM BYL SUSPENDOVÁN!" ()

johnsnow

je síce pravda, že hoci to má zaujímavú detektívnu linku tak je kurevsky natiahnutá a dosť scén je zbytočných a nikam dej neposúvajú. Ale záverečná akčná scéna s vrahom je fajn, len škoda, že krátka. Ale nebyť tu charizmatického Woodsa bola by to väčšia nuda. ()