Spiker01

První řada byla až na jednu postavu víceméně feel good záležitostí, kdežto ta druhá citelně tlačí na pilu a místy je to skutečně jen depka. Ačkoliv je druhá sezóna výrazně slabší celkově, i tak se jedná o jeden z vůbec nejlepších seriálů novodobé historie ČT...75% ()

SuprSkill

Snad nejdepresivnější seriál, jaký byl kdy u nás natočen. První řada byla velice pěkná, ale druhá? Prakticky nikdo tam není ani chvíli šťastný a každý myslí jen na sebe a jdou přes mrtvoly. Erhartovi se potýkají s drogami (ačkoliv teď již s rekreačními jako je "éčko"), s krádežemi, lhaním, hrou na city a sobectvím (jak Katka, tak otec). Hasellbachovi jsou vyčůraní komplet celá rodinka. Možná jsou ještě větší záporáci než Vladimír z první série. Koneckonců sprostě okupují dům profesorky, která je neumí vyhodit (teď již nejen Zuzana, ale i tatíček a "čmeláci". Neustále využívají lidi kolem sebe (profesorka, Koreň, Palouš, Opelík,..) Podobně je na tom "Prochajda" s matkou, ze kterých češství čiší. Protože jak může mít někdo jiný nové auto, když oni ho nemají? Na dějovou linku Koreňů se absolutně nedá dívat, díky paní Cibulkové. Ta v každé scéně chytá hysterický záchvat s pláčem a po shlédnutí celé série, budete mít deprese i Vy. A to doslova. Proto radím Cibulkovou přetáčet. Vlastně i linka s Danicou a únosem je spíš depresivní, než zábavná/zajímavá. Opelíkovi jsou taky parádní depka. Poctivý dědek, který pije poctivý rum přijde o vnuka který zemře, syn s chotí opět odletí a ve finále přijde i o Speedy Johna. Jediní chvílemi zábavnými jsou Bondy a Mrkváč. Zvlášť z Mrkváče chtěl režisér udělat hlavní zápornou postavu seriálu. Což se nepovedlo, reálně bylo jeho chování nejracionálnější ze všech postav. (Vždyť mu Bondy spláchl do záchodu 30.000Kč a ještě ho zbil před celým Černobylem - to by naštvalo a ponížilo každého.) Nejvtipnější moment seriálu je potom u schránky Erhartů, kde Mrkváče nachytá otec Katky. Ten se Mrkváče ptá, odkud se znají, že ho někde už potkal. Mrkváč mlží, až otec Katky prohlásí: "Už vím, viděli jsme se v Černobylu!" Načež Mrkváč odpoví: "Černobyl? To je někde v Rusku ne? Tam já nejezdím." Pokud můžu radit, druhá řada nestojí za sledování. Skutečně Vám akorát způsobí depku, protože autorka se v druhé sérii snaží předat divákům, že vlastně ani nemá smysl žít. Což je pochopitelně nesmysl. ()

cinema_cz

Jeden z nejlepších českých seriálů posledních let má sice jen vlažnější rozjezd (1. díl 60 %), ale pak se dostává do velmi vysokého tempa. Scenáristka projevuje výjimečný cit nejen pro ženské postavy. Druhé sérii pomáhá i pečlivá režie a příjemně poetická kamera. 80 % (Jaroslav Sedláček, Ci 04/2008) ()

kocik1

Pokroucené, podivné postavy a vztahy, to je to, co mi na tomto seriálu vadí. Ono je to svým způsobem svižné a příjemné na koukání, ale scénář nedokáže propracovat charaktery jako uvěřitelné a z masa a kostí. Jsou to takové karikatury sebe sama. ()