Katku převáží sanitka do nemocnice, kde se jí ujímá doktor Jakub Hanzlík. Když se dívka konečně probere z bezvědomí, je psychicky zcela na dně a ani trochu ji netěší, že jí lékaři zachránili život. Ví, že má Mrkváče a svoji minulost v Černobylu stále v zádech a že jim neunikne. Je jen otázkou času, kdy se její otec dozví, jak si před rokem vydělávala na drogy. Michal s Petrem se pokusí o útěk ze statku v horách a na Michala už brzy čeká hořké prozření, až se dozví, jakou roli hrála Danica v jejich únosu a jaký byl důvod jejího rychlého odjezdu z Čech. Ani Zuzaně se nevyhne závěrečné bilancování jejího vztahu s Petrem a trpká chvíle, kdy musí překonat sama sebe, aby měla sílu splnit si svůj životní sen. (Česká televize)

bubun

Gajerová: "Já jsem se snažila! Hrozně jsem se snažila!" Jako v čem?! Navrátila nehájim, ten se choval často jako blbec, ale Gajerová a její postava se chovala příšerně už v první sérii. Stejně jako její manžel. Tuhle trojici pochopit, nebo se s ní jakkoli ztotožnit není moc možné. Jinak celkově k epizodě: jak se to všechno náramně vyřešilo! Zajímavé. Ale budiž, na druhou stranu oceňuji, že seriál má aspoň nějaký závěr, že to nevyzní do ztracena a není zde takový ten klasický otevřený konec, jako u spousty jiných seriálů.... Jo, a potěšilo mě, tedy pokud mě nešálil zrak, že ke konci epizody se mihne ve scéně s příjmacími zkouškami na medicínu i učitel z gymnázia Evropská, Pavel Novák. A třešnička na dortu, chyba ve filmu: ve 45 minutě za Bartoškou jdou ve dvou záběrech po sobě dvakrát ti stejní lidé dolů ze schodů. Je snadný si toho všimnout díky károvaným svetrům. ()