Spider-Man 3

• USA Spider-Man 3
USA, 2007, 139 min

V treťom pokračovaní dobrodružstva slávneho komiksového hrdinu sa „pavúčí muž“, pod ktorého maskou sa ukrýva plachý študent Peter Parker, zamilovaný do svojej spolužiačky Mary Jane (Kirsten Dunstová), púšťa do boja nielen s nebezpečnými zločincami, ale aj so svojim temným a agresívnym „druhým ja“. Jeho láska síce získala angažmán na Broadwayi v muzikálu Spomienky na Manhattan, ale kritika jej výkon zhodila. Peter však nemá čas utešovať ju. Musí do akcie a vďaka rôznym nedorozumeniam sa mu jeho dievča začne vzďaľovať. Niekdajší priateľ Harry, ktorý Petra neprávom viní zo smrti svojho otca, ho napadne, ale skončí v nemocnici s ťažkým zranením. Peter sa tiež dozvedá pravdu o vrahovi svojho strýka a začína ho stále viac ovládať temná sila, meniaca jeho červenomodrý kostým na čierny. Dokáže sa jej ubrániť a získať späť tú, ktorú tak veľmi miluje? (TV Markíza)

ifa

Ach jo? Ale jo, fakt to říkám a řeknu zase, ach jo, je to škoda.Vyjeté a dobře seřízené koleje předchozích dvou snímků byly podupány a zadupány hereckými výkony a ! taneční scénou !. Spidy, Spidy, uber trochu, nebo se ti přetrhne to tvoje vlákno a padneš na zadek. ()

Amroth666

Myslím, že tenhle díl ze sebe vymačkal úplně to nejvíc. Na kultovní jedničku to sice nemá, nápady už docela docházejí, ale přesto tam bylo pár hodně slušných filmových momentek. ()

Kwaichi

Spiderman sa v tejto trilógii vôbec nevyvíjal, skôr práve naopak. Čím ďalej, tým sa choval viac primitívne, viac násilnícky, nechal sa pochovať svojou slávou a pýchou. Škoda, keď sa pozrieme na to aký vydarený rozbeh mala táto séria a ako skončila... ()

snob

Sprostá imperialistická prasata z amerického Hollywoodu došla v učebnici přírodopisu ke kapitole pojednávající o pavoukovitých. Již potřetí. Po zhlédnutí Spidermana 3 jsem nucen konstatovat, že si ročník zopakují pro naprosté nepochopení i počtvrté. ()

C0r0ner

Maguire za tuhle roli obdržel druhý největší honorář v historii filmu (2016) a musím říct, že to byly peníze vyhozené z okna. Nudný příběh, napotřetí už ohrané prostředí, jedno klišé vedle druhého, málo napětí... Třetímu Spider-Manovi chybí všechno, co předchozí díly měly. Úplně zbytečný film. 50% ()

Fallen_One

Právě jsem se vrátil z hradu...pardon, kina. A co jsem viděl? Přeslazený doják s prvky patriotismu na entou, navíc hrozně překombinované, spousta keců o nesmrtelné lásce kde všichni z herců na konci brečí u vycházejícího slunce. Některé vážně míněné dialogy byly tak vážné, že se celé kino smálo. Přesto to mělo několik fajn nápadů a efektů, za které stojí za to dát trojku. Nebo ne? ()

asinus

Solidní guláš mi dokázal udělat tvůrčí tým Spidermana v hlavě během třetího filmu. Vzhledem k tomu, že jsem celou dobu nevěděl, jakou cestou se vlastně film bude ubírat, posléze, jakou cestou se před chvílí ubíral, musím si myslet, že to nevěděl ani režisér. Ten film je jeden velký zmAtek. Hlavní hrdina vůbec není hrdina. Síla záporného prvku ve filmu se bohužel s přidáváním zlosynů nenásobí ani nesčítá, naopak se mezi ně rozkládá a ve výsledku vypadá vše jako hra na efekt (narozdíl od Octopuse). Kdo ji vyhrál? Harry byl cool, ale to, jak se nechal zabít, bylo trochu amatérské a stokrát viděné. Venom byl hezký, ale nelíbí se mi, že prostě jen tak něco spadne z vesmíru a začne si dělat paseku, tedy, bylo by to v pohodě, ale kdyby se to nestalo tak jako mimochodem. Sandman je tedy vítěz, protože jeho pohnutky byly celou dobu nejhmatatelnější, jakkoliv bylo jeho chování chvílemi nelogické a také navzdory tomu, že jeho parametry v závěru byly trochu k smíchu. Dále bych rád zmínil, že pokud Danny Elfman tušil, jak bude film ve výsledku vypadat, vůbec se nedivím, že vznikly tvůrčí neshody s Raimim. Jeho hudební nápady scházely, ale možná by se jeho komornější genialita nedokázala v tomto filmu prosadit. Škoda. Tedy, škoda, že to Raimi nenatočil méně rozmáchlé a nenechal si po pravici Dannyho. ()

lakikaki

Príliš dlhé a predsa by to potrebovalo predĺžiť. Dôvod? Prvá polovica je fajn, ale v druhej sa toho deje tak veľa, že by sa patrilo film predĺžiť, aby dianie na plátne nepôsobilo tak chaoticky; ale tri hodiny a niečo, to by bolo fakt na nevydržanie. Tak trochu nechápem Raimiho, už vopred bolo predsa všetkým jasné, že bude aj štvorka a predsa sa snažil do trojky vtesnať všetko, čo sa len dalo, len aby sa to objavilo aj vo filme... Našťastie však film nie je až tak zlý, ako by človek po toľkých negatívnych recenziách a komentároch čakal. Digitálne efekty sú naozaj vynikajúce, podobne sú na tom akčné scény a páčila sa mi tiež hudba (aj napriek tomu, že to už nie je Elfman :) ). Tieto veci však dostatočne nevyvážia nie príliš vydarený scenár a niektoré vyslovene trápne scény (scény s Parkerom v civile počas nosenia čierneho obleku sú jednými z najtrápnejších vecí, aké som kedy videl vo filme). Moje konečné hodnotenie je tak 3 a pol hviezdičky, bližšie je to ale ku trom. Možno to zmení pozretie si na DVD, kde si vychutnám originálny dabing (nie ten hlúpy český), tiché okolie (bez 5-ročných detí všade naokolo, ktoré majú potrebu komentovať každú jednu sekundu filmu a dopĺňať zvukové efekty počas akčných scén) a najmä bez debilných prestrihov a nezmyselného a zbytočného znižovania a zvyšovania hlasitosti počas premietania (Trebišovské kino je prvotriedna ex-komunistická diera!). ()

Wormboy

Zas pokles oproti dvojke. Tredi Spidey je zbytocne roztahany, moralizovanie nema hranic, triky su sice slusne, avsak aj tak to cele pri Transformeroch vyzera ako chudobny pribuzny. Raimi by sa mal trosku ukludnit a prestat celu latku Spidermana brat tak vazne, lebo takymto stylom dlho nevydrzi. 2,5/5* ()

Gaaron

Ohó, tak tohle bylo po dvojce nečekané a o to příjemnější překvapení! V době vzniku bych možná i šel s hodnocením o dost výš, bohužel má Raimi smůlu, že dnes už víme, že i komiksové filmy se dají točit kvalitně a smysluplně. A jeho Spidey svět je od základů postavený špatně a proto to nikdy ke hvězdám nedotáhne. Nicméně zde konečně funguje všechno, co ve dvojce fungovat mělo a až bizarním způsobem selhalo - chování postav dává smysl, psychologie je poměrně uspokojivá, Peterův boj sám se sebou uvěřitelný a jeho EMO výstup kouzelný, i když by si za ten účes zasloužil přes držku. Navíc se dá většinou koukat i na akční scény, a že ty ve Spidey-trilogii opravdu, ale opravdu nemám rád (ta kamera! zničit! poslat před soud!). Prostě parádní akčňák na večer, s pravdami sice povrchními, ale přesto si říkajícími aspoň o chvilkové zamyšlení. Nic víc už jsem nečekal. ()

Sammya

Nějak jde mimo mě, jak jsem si dřív mohla myslet, že tohle je nejlepší film ze série. To jsem asi ještě byla mladá a blbá. Takhle, on to v podstatě není špatný film, ale v porovnání s úžasnou kvalitou předchozích dvou filmů to je hodně vidět, jak je to podělané. Mínusy: Peter ve své "drsné fázi" vypadá jako Bill z Tokio Hotel a chová se jako kretén, vtipy (vlastně většina scénáře) jsou otřesné, až trapné, bitva mezi Spidermanem a Goblinem v uličce má strašné efekty a vypadá prvoplánově a kýčovitě, otravná Bryce Dallas Howard jako ještě otravnější Gwen, málo Eddieho, málo Venoma, většinu filmu chybělo původní a mnou milované hudební ústřední téma a na konci, když tam konečně bylo, tak to byly nejlepší scény i díky tomu, Sandman mi připomínal film Mumie, i těmi zvuky, co vydával a hudbou k tomu - dle mě totálně nepovedený záporák, Harryho osud. Plusy: Přítomnosti Eddieho Brocka, Harry už má normální vlasy a Mary Jane má už míň vyblitou barvu, černý obleček dělá Maguierovo tělo sexy. To je tak vše. 4* nechávám za to, že konec je opravdu výbornej, hudební téma jak má být a slzavé údolí se též dostavilo kvůli tomu, co mi udělali s Harrym :( A přece jen je to film te série, kterou mám ráda. ()

Morzael

Všichni nadávají na třetího Raimiho Spider-Mana, že byl nejhorší. Já jsem jiného názoru. Já jsem přesvědčen, že je úplně stejně špatný jako všechny ty předchozí filmy, jen zde je to nejvíce patrné. Příkladem režisérova/scénáristova (ne)umění může být třeba legendární Peterova transformace na emouše, který žije v rytmu boogie, zazděný Venom, nebo další várky otravně ubrečeného životního dramatu Petera Parkera, ještě otravnějšího v podání Tobeyho Maguira (už jste si mysleli, že ho nezmíním, co). Díky bohu, že Raimi se k dalším pavoučím příběhům už nedostal. ()

Juto

Stále inteligentný, stále vzrušujúci a stále nabitý akciami. Je len škoda poznamenať, že po sľubovaní veľkosti je všetko, čo Spider-Man 3 prináša, spokojnosť. 6/10 ()

Biggy

Když jsem odcházel z kina, byl jsem překvapen "smutným" koncem, ale zároveň ohromen výkonem Tobeyho. Film mi dodal dojmu, že je to spíše něco mezi romantikou a fantasy. Zpracování Sandmana bylo vynikající, ačkoliv by neměl podle komixu mít až tak rozpínavou roli. Venom, škoda že byl až na konci, protože si zaslouží větší místo ve filmu, popravdě celý film byl tak trochu oproti předloze vedle. Samozřejmě bych ale doporučil se na film kouknout a udělat si vlastní názor, protože Raimi se aspoň snažil. Akční scény jsou točeny ala styl kolem roku 2000, tedy zmatené a graficky moc nepropracované. Na to že je to jeden z nejdražších filmů 4/5. ()

Davosh

Tak jsem si konečně udělal Spiderman maraton a podíval se na všechny díly během 3 dnů. A 100% jsem si potvrdil to, co jsem si myslel předtím - hype je svině. Spiderman 3 je totiž pro mě narozdíl od většiny na skoro stejné úrovni jako dvojka a všechno, co vadí ostatním na trojce se objevovalo už v předešlých dílech. Na celým filmu mi vadilo jen pár drobností jako ten konec se Sandmanem, kde už všechno došlo příliš daleko a hlavně ta násilně narvaná americká vlajka a tleskající lidi. Spíš mě mrzí, že si Raimi už těžko bude vybojovávat pozici jakou měl před uvedením trojky do kin a dneska by mu někteří lidi nesvěřili ani ň. ()

emo

Neviem si predstaviť ako môže filmový fanúšik resp. komentátor, ktorý má aspoň trochu súdnosti čakať od tretieho pokračovania zázraky... Myslím si, že počet spideyho oponentov sa neúmerne zvýšil predovšetkým na nátlak štúdia. Raimi si bol vedomý, že film nemá šancu vypiplať do takej miery, ako sa mu to podarilo s dvojkou a tak pridal kopec blbiniek a komických scén, aby dal jasne najavo, že to nesmieme brať celkom vážne, lebo lepšie sa to jednoducho nedalo... A tak natočil relatívne slaboduchý popcorn, ktorý aj tak s prehľadom valcuje nepavúčiu konkurenciu v ktorom sa dočkáme veľkolepých akčných scén a Sony zase veľkolepých tržieb v pokladniach kín... Keď budú Piráti 3 a Shrek 3 aspoň na takejto úrovni, môžeme byť všetci spokojní :))) ()

O´Hara

Film Spider-man 3 se své úlohy, pokračování v řadě Spider-man, ujal velmi sebejistě a opět přichystal obrovské množství zvláštních efektů a filmových zvratů. Já, jelikož jsem se na tento film nedíval s očekáváním, že trojka předčí jedničku a dvojku, jsem si přišel na své - smutné scény, bojové grimasy a herci samotní mé vjemy dozajista uspokojily... ()

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka

02.03.2016

Režisér kultovní "trilogie Evil Dead" momentálně tráví čas u návratu svého krvavého dítka, seriálu Ash vs Evil Dead. Fanoušci za něj Sama Raimiho opět milují a pomalu mu odpouštějí třetího Spider… (viac)

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

Joseph Gordon-Levitt je Sandman

19.12.2013

Nepleťte si jej s „přesýpacím“ záporákem ze Spider-Mana 3. Tenhle Sandman je vládce snů a pochází z komiksové série napsané kultovním fantasy spisovatelem Neilem Gaimanem (autorem Hvězdného prachu).… (viac)

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Americká kina se po zimní mizérii konečně teší solidní návštěvnosti. Hned několik filmů si vedlo tak dobře, že studia okamžitě nařídila pokračování. Především se daří Cestě na tajuplný ostrov 2,… (viac)

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

Zdřímněte si u televize s Neilem Gaimanem

04.09.2010

Sandman je komiksový fenomén. Samozřejmě nemyslíme přesýpacího recidivistu ze Spider-Mana 3. Sandman, kterého stvořil fantasy spisovatel a komiksový scénárista Neil Gaiman (foto), je Pánem snů,… (viac)