Hausu

• Japonsko HOUSE ハウス (viac)

Oshare se těší na prázdniny strávené se svým tatínkem, kterého skoro nevídá. Těší se do té chvíle, než zjistí, že s nimi má jet tátova nová přítelkyně Ryouko. Rozhodne se tedy, že místo toho pojede ke své tetě, což je sestra její již zesnulé maminky. Vezme sebou své kamarádky ze školy - Fantu, Kung Fu, Gari, Sweet, Mac a Melody. V domě tety se však po příjezdu děvčat začnou dít podivné věci, kterým nemohou zabránit. (medlint)

Raphaell

Skupina holek jede o letních prázdninách k tetě, která žije v odlehlém domě na nějakém ostrově, už z náznaků je jasné, že tohle léto nedopadne dobře. Byl by to však jen obyčejný horor, další japonská šílenost, ale díky formálnímu zpracování je tenhle snímek povýšen na umění. Pocta Hitchcockovi, němým i hongkongským kung-fu filmům zároveň. A k tomu skvěle vykreslená letní atmosféra. Díky idylické hudbě to místy vypadá jako idylické prázdniny party dívek. ()

Bruce_cz

Hodně velký úlet, který táhnou dobré nápady, ale celek je zoufale nudný :-( Taková blbinka, kterou těžko budu pouštět znovu, ale příliš nelituji času, který jsem ji věnoval. ()

Kamil111

Neskutečně zábavné, a přitom to těžko popsat. Psychedelické, popkulturní, retro, naivní, Švankmajer jak vyšitý, Žlutá ponorka, úchylně japonské. Koketoval jsem s pěti hvězdičkami kvůli silné, ujeté, ale přitom esteticky plně akceptovatelné autorské vizi. Děj není podstatný. Vůbec nechápu, že to už dávno není kultovní záležitost. ()

StaryMech

Postmoderna utržená ze řetězu, po formální stránce pozoruhodný příspěvek do kánonu filmového horroru; jak napsal jistý kritik, chybějící článek mezi Argentovým "Suspiria" a díly Takašiho Miika (a dalších). Děvčatům to náramně sluší (jak by ne, jsou to samé modelky), režisérova jedenáctiletá dcera, prý autorka nejednoho zdejšího nápadu, si zahrála ševcovou a autor příjemné hudby prodavače melounů. ()

Chung

Hausu je vcelku vlastně průměrný film, kterému ale hodně pomáhá neskutečný sedmdesátkový vizuál a některé naprosto geniální sekvence z druhé poloviny (zejména sežrání klavírem je opravdová lahůdka). Takhle nějak bych si představoval tvorbu Terryho Gilliama na LSD. Pokud máte rádi filmy, které vás praští do ksichtu svou ulítlostí, směle do toho. ()

Dzurr

Naprosto šílený, psychedelický bizár, pocházející ze země vycházejícího slunce. Po vizuální stránce se jedná o naprosto okouzlující zážitek. Místy mi některé momenty připomínaly scény od Švankmajera, či Lynche.Dále musím vyzdvihnout, hudební stránku, která je opravdu velice podařená. Co se týče příběhu, tak ten místy tápe, to však nepopírá skutečnost, že tento snímek je naprostý originál a podobných filmů je jak šafránu. Snímek hodnotím silnými 4* ()