Černé zrcadlo

Veľká Británia, (2011–2025), 32 h 45 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvorcovia:

Charlie Brooker

Rory Kinnear, Daniel Kaluuya, Julia Davis, Isabella Laughland, Colin Michael Carmichael, Jessica Brown Findlay, Lindsay Duncan, Rupert Everett (viac)

IAMAD

Jeden z mála seriálů, ve kterém jsou pozdější řady lepší než ty dřívější. A ten vánoční speciál je naprosto boží. Jednoznačně 5* ()

raininface

Nedá se nic dělat, ale když se u nějakého filmu nebo seriálu po většinu jejich stopáže nudím, tak nemůžu dát víc než dvě hvězdy. Kvalita nekvalita. ()

Maratonec

Nadčasová scifi z nedaleké budoucnosti, co díl to nezávislý originál. Je až s podivem, jak blízko některé nápady vyspělé techniky ťukají za vraty. Ze všech jednotlivých příběhů nejvíc upoutá první díl a pak zcela zdrtí celá třetí série - tím myslím v pozitivním slova smyslu! Kdybych měl vyzvednout naprostého krále těchto příběhů, mě osobně nejvíc dostala epizoda S03E04 San Junipero. ()

Lazy87

Po čtyřech epizodách musím říct, že to je zajímavý projekt. Co díl to jiné téma, tak se člověk ani nemůže nasrat na jednotlivé postavy, ale ani si je zamilovat. Na druhou stranu témata docela zajímavé. ()

phoebinka

Nektere dily horsi, ale celkove super pribehy. Uplne prvni dil a White Rabbit se mnou hodne otrasly a myslela jsem na ne jeste dlouho potom. Par dilu jsem mela trochu problem na zacatku pochopit. ()

Nag0 odpad!

Po prvej epizóde prvej série som priam znechutený. Na nešťastie to nie je sexom, sviňou ani priesečníkmi týchto dvoch nekonečných priamok, ale hereckými výkonmi, zápletkou a iracionalitou jednania jednotlivých postáv. Dám tomu celému ešte druhú šancu, no na poukázanie na zvrhlosť tohto technologického veku, by som si vedel predstaviť aj sofistikovanejší koncept. ()

karmalat

Naprosto nadstandardni zalezitost, v podstate neni slabych epizod.Nezbytne pro milovniky chytreho drsneho cerneho humoru. Vse uz bylo napsano, takze zbyva jenom se divat a doufat, ze tvurci budou pokracovat dal v nastavene latce.Jednoznacne 100%. ()

Rada.Shoa

Ten nej high-tech seriál který jsem kdy viděl... není co dodat.Britové tohle umí.Pecka a povedlo se opravdu dost kvalitně až na dva díly ze všech sérií. ()

Moretti

Chápu to ... Vím co tím tvůrci chtěli říct a celkem s tím i souhlasím ale je to kurevská nuda ... Fakt sem se musel nutit abych to vydržel do konce dílu ... Seriál mě musí chytit za koule ale to se tady nestalo ... ()

Rathe

Naprosto rozumím tomu, že 1. série má jen 3 díly, protože vymyslet tak originální a zajímavé příběhy, vychytávky z budoucnosti a problémy nemuselo být vůbec jednoduché. Musím říct, že 2. díl mě pak už trochu i nudil, protože to prostě bylo zbytečně zdlouhavé a trochu mi nesedlo obsazení do hlavních rolí, nebo jakým směrem ten konec dílu zavedli. Ale na druhou stranu je to spíš osobní pohled na to, a když to vezmu objektivněji a přijmu rozhodnutí, která byla udělena, rozumím tomu. Poslední díl byl naprosto nejlepší z celé série, protože to je opravdu něco, co může zničit lidskost v budoucnosti. Paranoia, kterou díl vytvořil (hlavně teda protagonista) byla geniální. 1. série 85% 2. série je hodně různorodá a objevují se zde díly z různých prostředí, takže se alespoň jedním dílem zavděčí každému divákovi. Mě osobně nejvíc bavil 2. díl Lovná Zvěř. A ačkoliv je ta myšlenka naprosto bizární (jako skoro všechny futuristické myšlenky autorů), tak je svým způsobem strašně geniálně propracovaná. Díl s politickou agitací mi přišel naprosto nezajímavý a otravný. Chápu, jakou myšlenku autor zamýšlel, ale díl mě absolutně nezaujal. Bíle Vánoce mohli být o dost kratší, protože mi přišlo, že to jen zbytečně natahovali. 2. série: 75% Když už si říkáte, s čím by asi tak mohli autoři přijít v 3. sérii, můžete se jako já dočkat absolutního převapení. Tahle série je naprostá dokonalost! Každý díl byl naprosto unikátní a z některých mi až běhal mráz po zádech, jak blízko reality vlastně jsou. Nosedive ukazuje, jak internetvoé aplikace už natolik zblbnuli lidi, že si pak říkáme, že to opravdu není daleko od skutečnosti. Nádherně poukazuje na to, jak na internetu se lidi snaží ukazovat perfektní život a ve skutečnosti je jejich život velmi nudný a jednotvárný. Jak lidská faleš dokáže měnit lidské chování. A výkon hlavní hrdinky byl zde neuvěřitelný. San Junipero nádherně ukazuje, jak futuristické vynálezy dokáží ovlivnit životy i těm nejstarším generacím. A feeling 80. let jsem si se vší chutí užíval. Hated In The Nation ukazuje další možnost, jak lehké je zmanipulovat lidi s využitím sociálních sítí, ale že nikdo nemá právo vzít někomu jinému život. Díl výborně ukazuje, že karma je svině a snad se zde i poprvé objevil poměrně pozitivní konec. 3. série 95% Už je taky na čase ocenit to, jaké obsazení do Black Mirror autoři vybírají. Miluju to, jak multikulturní se snaží budoucnost a veškeré díly udělat a že každý tam mluví svou angličtinou a neřeší se tam přízvuky. Taky moc obdivuji to, jak se autoři nebojí riskovat a zkouší pořád něco nového (třeba Metalhead, který byl celý v černobílém). Opět tu je spoustu skvělých dílů, jako například Crocodile, Arkangel nebo Hang the DJ. Přijde mi, že se tu objevilo i pár "dobrých konců", protože první 2 série měli většinou špatné konce. 4. série 90% ()

Mariooo

Seriál, na který bychom se měli podívat všichni. Místy až mrazí z toho, jak by to jednou mohlo být (nebo snad už je?)... Jsou díly, které považuji trochu za vlasy přitažené, ale jsou i epizody, ze kterých vstávají vlasy na hlavě. Zajímavě zpracované myšlenky, ze kterých by měl i Karel Čapek velkou radost, položené do děje budoucnosti. Ponaučíme se nebo se poženeme právě tímto směrem? ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál

17.09.2021

Streamovací služba Netflix v roce 2018 nabídla divákům svůj první interaktivní zážitek pomocí epizody Black Mirror s názvem Bandersnatch. V té si lidé mohli na obrazovce sami vybírat, jak má hlavní… (viac)

Tvůrci Cesty a Drive chystají spolupráci

Tvůrci Cesty a Drive chystají spolupráci

19.05.2019

Dva oceňovaní filmoví tvůrci John Hillcoat (Cesta, Triple 9) a Nicolas Winding Refn (Drive, Neon Demon) oznámili spolupráci, které by teď měl věnovat pozornost nejspíš každý hororový fanoušek. Natočí… (viac)

Netflix nabídne interaktivní zážitek

Netflix nabídne interaktivní zážitek

03.10.2018

V nové řadě netflixovského seriálu Černé zrcadlo se diváci dočkají speciální interaktivní epizody. Tzv. „choose-your-own-adventure“ typ vyprávění spočívá v tom, že tvůrci natočí několik… (viac)