Kapitán Robert Daly své posádce velí s moudrostí a odvahou. Nováček na palubě ale brzy odhalí, že na této vesmírné lodi není nic tak, jak se zdá. (Netflix)

rengers

Chápu tenhle díl asi trochu jinak než ostatní. Přišlo mi to jako poukázat na otázku vlivu virtuální reality se skutečností, jak každý z nás ve svém nitru skutečně přemýšlíme a v reálném životě jsou z nás jen herci. Příběh má skvělou logiku, ale zpracování slabé. ()

Dataminer

První polovina skvělá, ale epizodu pro mě zabil konec. -----Spoiler ----- Nejen tím jak to dopadne, ale především tím, jak k tomu došlo. Když pominu naprosto autorskou berličku v tom, že offline hra není zas až tak offline a tak se ve vesmíru hry objeví aktualizační vír v podobě červí díry, ještě by se dalo přivřít oko, jako že je to prvek naděje pro posádku. Ale to ostatní je, zvláště z pohledu onoho programátora dost nelogické. Těch věcí je celá řada, ale ta největší která se dere na mysl je, že když zjistil o co se posádka snaží, proč prostě jednoduše nepozastavil hru, neodpojil se a nezastavil aktualizaci z vnějšího světa? Tak by to udělalo i malé dítě natož tvůrce celé hry. Místo toho autoři udělají takovou blbost, že nejen že posádka se do víru dostane, nejen že to přežije, ale zároveň nastane taková blbost že firewall z ničeho nic objeví neznámí vesmír "offline" hry a odstřihne ho? Odstřihne ho, avšak ho zachová a to ještě bez ovládání, takže hráč se nemůže odpojit..... Že by autor samotné hry nepřemýšlel nad tím, aby se uživatel v případě jakýchkoliv problémů automaticky odpojil, např. při výpadku hry nedostatkem energie či kolapsu hw či sw, obyčejné zamrznutí hry (což je v podstatě případ který pro něj firewall nachystal), časové nastavení automatického odpojení atd. Prostě po technické stránce je ten konec až neskutečně hloupý, a to i při přivření obou očí. Raději ani nezmiňovat to, že firewall smazal daný mod, takže postavám se vrátila jejich těla a podoba, ale samotná vesmírná loď z daného modu zůstala?......ne, ne, ne. To už bylo fakt moc. Tento díl měl obří potenciál a autoři ho takto pohřbili. Sice většina dá velmi dobré hodnocení, ale to bude tím, že se neohlížejí na nelogičnostmi technické stránky věci. ()

dweller

Plot holes everywhere. Z DNA vygenerujeme digitálnu kópiu osobnosti aj so spomienkami. Seriously? Toto má byť inteligentné sci-fi? Veľké sklamanie. ()