Černé zrcadlo

Veľká Británia, (2011–2025), 32 h 45 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvorcovia:

Charlie Brooker

Rory Kinnear, Daniel Kaluuya, Julia Davis, Isabella Laughland, Colin Michael Carmichael, Jessica Brown Findlay, Lindsay Duncan, Rupert Everett (viac)

Recenzie používateľa daetoxx k tomuto seriálu (11)

Národní hymna (2011) (S01E01)

Povinej předkrm. Pilot. To je samo o sobě velmi výstižné pro tento díl, který tě neuzemní, ale naopak navnadí na další bláznivé počiny tvůrců tohoto černého zrcadla, ve kterém se konečně začíná vybarvovat tvoje pravá tvář. Jsi prase! ()

Patnáct milionů meritů (2011) (S01E02)

Dost dobré. Dokážu si nějaký takový svět v případě nukleární pohromy představit. Chyběli mi tam ale odpovědi na základní otázky, třeba co se fyzického kontaktu týče. Kéž by bylo víc miliónů, mohlo to být delší a propracovanější. ()

Celá tvá minulost (2011) (S01E03)

Ještě že nic takového doopravdy nemáme, protože bych se stal zkoumáním svých vzpomínek podobně paranoidní jako tenhle týpek. Tak realistické a pravdivé. PS: Ten sex je top. ()

Lovná zvěř (2013) (S02E02)

SPOILERY! Zlatá, pro někoho pomyslná, boží spravedlnost. Tohle "oko za oko, zub za zub" je totiž ve výsledku celkem hnusný. Tak schválně, kdo všechno z těch co po ní hodili kamenem byl bez viny? Nikdo. Ano, tý "typky" jsem litoval. Přece jenom, tohle život té malé holčičce nevrátí, ale naopak ukojí spousty podobně deviálních lidí, kteří se následně podílejí na jejím utrpení. Jenže způsob jejího utrpení, který byl odrazem jejího činu, byl ve sví podstatě dost cool a proto jsem se i přes svůj morální alarm velmi dobře bavil. ()

Bílé Vánoce (2014) (S02E04)

Tohle by celkem v pořádku mohlo i do kina, pravděpodobně nejlepší a nepřekonatelná epizoda Black mirror. ()

Pád střemhlav (2016) (S03E01)

Skvělý shit o realističtější sociální síti a o sile rádoby společenského statusu. Jako obvykle skvěle zpracovaný příběh, no a ta Čeština.,,. :) ()

Sklapni a tancuj (2016) (S03E03)

Šílený. Především v tom, jak moc je to skutečné. ()

USS Callister (2017) (S04E01)

Velmi jsem se těšil. A velmi mě to potěšilo. ()

Arkangel (2017) (S04E02)

Moc to nepřekvapí. Už po osmi minutách jsem pronesl moto celé epizody: "Pořídila si to, protože se bála že ztratí dceru, bohužel jí kvůli tomu ztratí na vždy". To ale neznamená, že jsem se nebavil. ()

Krokodýl (2017) (S04E03)

Temno a sníh. Ke konci už je opravdu těžké soucítit s hlavní hrdinkou.jouk. Rozhodně to člověka udrží v napětí a ani nenudí, ale zkrátka z toho nemám úplně dobrý pocit. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál

17.09.2021

Streamovací služba Netflix v roce 2018 nabídla divákům svůj první interaktivní zážitek pomocí epizody Black Mirror s názvem Bandersnatch. V té si lidé mohli na obrazovce sami vybírat, jak má hlavní… (viac)

Tvůrci Cesty a Drive chystají spolupráci

Tvůrci Cesty a Drive chystají spolupráci

19.05.2019

Dva oceňovaní filmoví tvůrci John Hillcoat (Cesta, Triple 9) a Nicolas Winding Refn (Drive, Neon Demon) oznámili spolupráci, které by teď měl věnovat pozornost nejspíš každý hororový fanoušek. Natočí… (viac)

Netflix nabídne interaktivní zážitek

Netflix nabídne interaktivní zážitek

03.10.2018

V nové řadě netflixovského seriálu Černé zrcadlo se diváci dočkají speciální interaktivní epizody. Tzv. „choose-your-own-adventure“ typ vyprávění spočívá v tom, že tvůrci natočí několik… (viac)