V politickém thrilleru Národní hymna řeší fiktivní předseda britské vlády Michael Callow obrovské dilema. Princezna Susannah, největší miláček z královské rodiny, byla unesena! Aby se mohla bezpečně vrátit domů, musí si to předseda vlády rozdat s prasetem před kamerou národní televizní stanice. Callow tento požadavek samozřejmě okamžitě odmítne a snaží se únosce chytit na vlastní pěst. Nakonec požádá, aby perverzní video nebylo zveřejněno, ovšem nakonec se vše dostane na YouTube a přesto, že bylo k dispozici pouhých devět minut, vidělo ho nepředstavitelné množství lidí. Britská média se rozhodnou, že příběh nebudou zveřejňovat, ovšem pikantní zpráva mezitím prosákne do zahraničí a zanedlouho o únosu a podivné formě výkupného ví celý svět... (HBO Europe)

Alvin

Námět tak zvrácený, že i zmiňovaný Lars von Trier, mistr provokace, si musel po shlédnutí rvát vlasy a volat "proč jen to nenapadlo mě!" Pointa je neméně zvrácená. ()

vzdyo111

Spousta skvělých drobností, neuvěřitelný spád a první polovina dílu jsou vážně výjimečné. Na druhou stranu, uvěřitelnost zápletky podráží nesmyslně se stupňující tlak (i z oficiálních kruhů) na premiéra, aby k onomu prasečímu aktu přistoupil. Zpětně je znát, jak se scenáristé snažili spoustu okolností nastavit tak, aby to dávalo smyslu, ale je to až příliš tlačené. Poselství epizody pak vyznívá poněkud hystericky. 70%. ()

RavenSpector

Výborně sestříhané drama. Uvěřitelná situace a dokonale lidské charaktery a jejich reakce a chování. Hezká sonda do života dnešní povrchní a bezpáteřní společnosti. Pro někoho možná lehce šokující, ale přesně takto dneska lidi přemýšlejí a právě takové kokotiny je želbohu napadají. ()

Geckucz_csfd

Black mirror Ep1/série 1 Líbilo Velice zajímaví díl a hlavně svérázný bylo v tom něco co najdete vážně hodně málo hlavně u seriálů Nelíbilo Kamera na mě se až moc nehýbala. ()

Aki

Tváří se to hrozně deep a jak moc to reflektuje stav společnosti, ale upřímně je to docela o ničem. Zajímavá premisa, které absolutně chybí... cokoliv víc. Za 45 minut nepřijde jediný zvrat, komplikace a pak... bum najednou konec. Očekávaná pointa nepřišla, prostě se spustily titulky. Z tohohle nemusela být třičtvrtě hodiny dlouhá epizoda, mohlo to být patnáctiminutové video na YouTube. ()

collector

Myslím si, že táto epizóda bola poňatá veľmi dobre no je podľa mňa veľká škoda, že téma ktorej sa venovala prvá časť tak skvelého seriálu ako je Black Mirror bola pre mňa nezaujímavá. Napriek tomu, že je to podľa mňa zatiaľ jedna z najslabších častí , z tých ktorých som videl bola aj táto časť natoľko dobrá aby som s pozeraním tohto seriálu neskončil a pokračoval. Jednoznačne to po zhliadnutí takmer troch sérií neľutujem. ()

martinh8

Stačí pár minut, aby si video začalo na internetu žít svým vlastním životem a šířit se jako mor. To je bohužel krutá realita. Nejsem si úplně jistý, jestli by se podobný problém řešil stejným způsobem i v reálném životě. Vím, že bylo vše vyhnáno do extrému, ale „nikdy neříkejme nikdy“. ()

Gelaos

Povedený pilot seriálu. Námět je sice vyhnaný do extrému a v reálu by to tak asi nebylo, ale účel to plní náramně. Provokativní upozornění na senzacechtivou společnost a média, na politiky jednající pokrytecky dle motta "hlas lidu = hlas boží", na amorální lačnění po "zábavě" i na jednoduchost, s níž dnes lze někomu pomocí internetu sestřelit kariéru. ()

Tomulka

Tak to bylo opravdu šílené nastavení zrcadla. Veřejné mínění by asi bylo poněkud jiné kdyby si každý člověk uvědomil, že se může do situace premiéra dostat. A co se týče toho týmu premiéra. Doufám, že ve skutečnosti tam jsou schopnější lidé. ()

Mountain

"Národní hymna" je slibný začátek "Černého zrcadla", s realistickým a odpudivým příběhem terorismu. Film je napínavý a snaha najít odpověď v krátkém čase je stále působivá. Příběh ukazuje sílu internetu a také neetickou a destruktivní, avšak pravdivou, stranu tisku, která může v určitých situacích vše zmařit. Závěr je velmi ironický. 4/5. ()

daetoxx

Povinej předkrm. Pilot. To je samo o sobě velmi výstižné pro tento díl, který tě neuzemní, ale naopak navnadí na další bláznivé počiny tvůrců tohoto černého zrcadla, ve kterém se konečně začíná vybarvovat tvoje pravá tvář. Jsi prase! ()

Pelidor

Jo ,tak tohle beru! To se mi líbí. Tady jsem byl zároveň šokovanej a vysmátej a vystrašenej a znechucenej.Je tam prostě všechno. Ještě chybí ,aby nějaký umělec unesl třeba stařičkého mocnáře a požadoval po premierovi kopulaci s Vodňanským kuřetem v Otázkách Václava Moravce. ()