Poté, co jejich rodiče zemřeli při autonehodě, stěhují se sourozenci Loren a Abby ke svému strýčkovi, který se na floridském maloměstě snaží zprovoznit lunapark. Abby ale padne do oka psychopatickému vůdci místního gangu Dutrovi a oba sourozenci musí čelit vystupňované šikaně, kulminující krvavou lázní v lunaparku... (choze)

drankeryth

Moc tam toho neukazovali, ale to nevadi, pretoze dej filmu bol putavy a s hororom nemal nic spolocne. Je to skor thriller, ktory patri medzi to lepsie z oblasti tohoto zanru. Ako vidim, tak znova prelozili film do absolutne nezmyselneho prekladu. Jedine co ma preklad spolocne s filmom, bola ta strelba v tom lunaparku. Tam sa aj prejavila nejaka vacsia akcia, kde uz islo o vsetko. Tam banda neskrotenych teenagerov uz isla po krvi, ale to sa im aj tak vypomstilo a happy end sa kona, aj ked na konci filmu naznacili, ze asi nebude vsetkemu koniec. Vo filme si zahrali dvaja herci ktori boli mne znami a to konkretne Lori Loughlin, znamejsia skor zo serialu Plny dom a ten druhy bol James Spader, ktory tu stvarnil pekneho hajzlika. Rola mu fakt sadla ako uliata. Aj ostatni herci neboli na zahodenie a zahrali to dost presvedcivo. K dokonalemu thrilleru to ma este nejaky kus cesty pred sebou a preto mu len davam styri hviezdicky, co zas nie je zle podla mna. ()

MickeyStuma

80. léta a tak nějak obyčejný život obyčejných středoškoláků. Dva sourozenci se po tragické smrti svých rodičů přestěhují k příbuzným a vlivem toho také na novou školu. A tak, jak už to bývá, seznámení s novými spolužáky nebude zcela bez problémů. Sígři se samozřejmě najdou i zde, avšak tentokrát jsou schopni i toho nejhoršího. Český distribuční název filmu je dosti zavádějící, neboť v představách diváka naznačuje zcela něco jiného. ´Nová mládež´ v originále je daleko výstižnější. Z počátku příběh vypadá zcela jako obyčejný středoškolský film o mládeži se svými typickými problémy, ale asi z poloviny to začne gradovat do šílenosti, který žánr filmu přehazuje na zcela jinou kolej. Z dnešního pohledu tedy krapet podivnost a úžas nad tím, jak se to dějově nakonec vyvinulo a ve svém smyslu i krapet obyčejná filmová nostalgie. Takové filmy se v osmdesátkách zkrátka točili. Nic naplat, žádná pecka to není, ale jako odpočinkový filmík na nedělní dopoledne by postačit mohl. ()

Olík

Kdo pečlivě (a hádám, že vás budou zástupy:D) čte moje zdejší komentáře, dobře ví, že jednou z mých osobních úchylek jsou tzv. teenager osmdesátky. Další dílek do mé sbírky vypadnul z trochu hrubšího pytle. Standardní schéma, nová škola, nové lásky, nový přátelé, nový sokové….každopádně rebelskou romantiku nečekejte….to spíš takové malé pouťové exploitation. I když jednotlivé pasáže filmu působí každá jako z jiného žánru, atmosféra postupně houstne a závěrečná jízda na horské dráze už jede ve stylu: „dobrý den, já jsem Sean S. Cunningham, ten pán co režíroval prvního pátečního Jasona“. Jo, jo, mám rád čichnout si tenhle VHSkový odér. ()

John80

Súrodenci prídu o rodičov a nasťahujú sa k starým rodičom ,po nástupe do školy sestra padne do oka miestnym kumpáni,ktorý jej začnú robiť problémy ako aj jej rodine 3* ()

Psycho.R

Velmi mi to připomnělo o tři roky starší Třídu roku 1984. Očekával jsem spíš něco jako Obchoďák smrti, který je opravdu přehnaný, ale takhle to moc záživné nebylo. ()

beso74

Shannon Presby a Lori Loughlin ako sympatická súrodenecká dvojica ťažko a neustále skúšaná nepriazňou osudu? Tak to vcelku vyšlo. Príbeh transformácie z obete na pomstiteľa graduje pozvoľne, najprv sú tu náznaky šikanovania ako vylepšovanie fasády lunaparku či strýkovho auta, postupne sa však pritvrdzuje, nasleduje poprava štvornohých miláčikov a cvičné ostré streľby. Prostredie Santa’s Fun Landu sa pomaly ale isto stáva miestom životu nebezpečným, tŕňom zabodnutým v päte Eddieho Dutry (ľadový James Spader, ktorý vyzerá ako mladšia kópia Jakea Busea) a ten vie veľmi dobre, čo s takým tŕňom treba spraviť. Aspoň si to myslel, ale prichádzajúce vyvrcholenie ho rýchlo vyvedie z krutého omylu. Spočiatku nie príliš svižný thriller postupne naberie obrátky a záverečné dejstvo odohrávajúce sa v lunaparku dá úplne za pravdu slovenskému distribučnému názvu. Pre milovníkov kinematografie 80. rokov je film určite povinnosťou, pre ostatných spestrením. ()

GameboyNES

možná kdybych to viděl v 80tkách , tak bych dal z nostalgie aspoň 4. Ale koukal jsem na to prvně v 2020. Film se neskutečně vleče a pořádný brutál je až posledních 12. minut. Což je pro mě jaxy málo. Mladej Spajdr byl slizkej jak slimák v lubrikantu a nejspíš byl předobrazem pro Draca Malfoja :) chichty chicht. 40% ()

johnsnow

Námet dobrý, prevedenie až tak nie, navyše aj záverečné zúčtovanie je dosť mdlé, ale hrdinka je sexi, záporáci sú správne drbnutý a občasná krvavosť tiež nie je na škodu. ()

J.Mayen

James Spader v záporné roli grázla Durka, který si nevybíravým způsobem domlouvá rande s dívkou, která spolu s bratrem v nedávné době přišli o rodiče a přestěhovali se na Floridu ke strýci, kterému pomáhají s rekonstrukcí zábavního parku. Mix slasheru/buranského hororu nebo lehce něco mezi, začátek spíš takové pošťuchování spolužáků,které se zvrtne v celkem zajímavé jatka v poslední 20ti minutovce, mile mě překvapilo pár známých tváří jako např.John Philbin z Návratu žijící smrti a další, odpočinková podívaná, nenáročná, proč ne. ()

montel

Sourozenci Loren (Shannon Presby) a Abby (Lori Loughlin) se poté co jim při autonehodě zemřou oba rodiče stěhují za strýčkem a tetou na Floridu. Zde začnou opět chodit do školy a ve volném čase randí nebo pomáhají strýčkovi s otevřením zábavního parku. Vše se změní, když Abby odmítne pozvání na ples od vůdce místního gangu Eddiho Dutry (James Spader). Celý gang začne terorizovat oba sourozence i jejich okolí a spor se brzy změní v krvavé jatka...Lunapark smrti je řesně moje krevní skupina. Je to spíše thriller než horor. Mladý James Spader v roli vůdce gangu hrál docela sebejistě, navíc mužské oko jistě potěší krásná Lori Loughlin. Škoda že hraje převážně v TV filmech. Podívejte se na to a zjistíte, proč jsou 80. léta tak skvělá. 70% ()

tommco

Zlá, prežúvajúca, vlasatá mládež vyčíňa v mestečku a terorizuje súrodenecký pár, ktorý sa sem práve prisťahoval k strýkovi prevádzkujúcemu lunapark. A je z toho veľmi slušný osemdesiatkový thriller, ktorý určite nenudí ani dnes. 3,5 hviezdy. ()

klobasa

Vcelku ucházející.Polovina se toho tváří skoro jak teen film, ale se závěrem přejde vzájemný oťukávání mezi sourozenci a místní bandou v celkem ucházející thriler. Jako jednohubka dostačující. ()

baronGrga

The New Kids jede podle osvědčené šablony. Představí správňáky v klasických dušínovských situacích a naopak školním tatrmanům nechá toliko prostor k tomu, aby ukázali, jak umí šikanovat, chlípně plazit jazyk, stínat slepici či střílet brokovnicí. Díky přesvědčivému ztvárnění hlavního hanebníka Jamesem Spaderem však film v určitých momentech přechází z lehce úsměvného thrilleru do obstojného hororu, který, kdyby se udržel na stejné laťce po celou dobu, by klidně mohl dosáhnout na čtyřhvězdové hodnocení. Takhle si u mě The New Kids vykoledovali pěkných, lehce nadprůměrných 60%. PS: nenechte se z*m*á*s*t a opravdu od toho nečekejte předchůdce Eden Lake, to je naprosto jiná liga (dějově i kvalitou). ()

70s80s90s

Particka psychoteenagerov terorizuje dvoch surodencov a adoptivnych rodicov. Na cele gangu je este soplavy James Spader. Ak ste si mysleli, ze bol najvacsia karieristicka ku*va vo Vlkovi s Jackom Nicholsonom, tak ste sa mylili..v tomto rannom snimku exceluje na plnej ciare dusevnej nechutnosti od tvorcu filmu Piatok trinasteho. ()

dalia

Hodně zvláštní film, zpočátku jsem měla dojem, že se prostě dívám na další osmdesátkový studentský film, kde parta hajzlíků šikanuje ostatní mládež, ale zpočátku nenápadná, dalo by se říci "obyčejná" šikana přerůstá v závěru nečekaně v naprostou krvavou lázeň, což na nic netušícího diváka působí poměrně šokujícím dojmem. Na jednu stranu mi to přijde trochu na hranici věrohodnosti, protože člověk by čekal, že po smrti prvního z bandy si ostatní uvědomí, že to přehnali, a prostě se rozutečou, nebo jim prostě kokain zatemnil mozek? Na druhou stranu je film napínavý a nenudí, dovede vtáhnout do děje. Hororem bych ho ale ani přes ten závěr nenazvala. Za podívání ovšem tenhle film určitě stojí. ()