Na úrovni

Steve je starý sukničkář. Svou ženu miluje, ale snubní prsten mu v záletech nijak nebrání. Vždyť v Londýně je přece spousta krásných žen! Náhoda mu přivede do cesty Vicky, rozvedenou módní návrhářku. Fakt sexy kousek. Tu ale musí sbalit opravdu na úrovni. Žádný laciný hotýlek v nějakém Zapadákově. Nejlepší to bude v hotelu s výhledem na Gibraltar. Jenže oba se do sebe vášnivě zamilují a malér je na světě... (oficiálny text distribútora)

Terva

Ocenění: Oscar - hlavní herečka (G. Jackson); nominace: hudba, píseň (All That Love Went to Waste), film, původní scénář Evening Standard British Film Awards - herečka (G. Jackson) Zlatý glóbus - herec v muzikálu/komedii (G. Segal), herečka v komedii/muzikálu (G. Jackson) Kansas City Film Critics Circle Awards- herec (G. Segal) San Sebastián International Film Festival - herečka (G. Jackson), Stříbrná lastura (M. Frank) Writers Guild of America - původní komediální scénář........ Scénář : Melvin Frank a Jack Rose. Kamera : Austin Dempster. Hudba : John Cameron ()

nervoznideda

hlavní hrdince je už 80 let a mě jen 75 a Segalovi je 82 mám takový dojem , že stárneme všichni moc rychle hezké vánoce všem deda honza :-) smutná komedie:-) do 1:11:48 paráda,ale ten konec je moc smutný honza, ps scénáristi to přehnali když segala nutí hrát blbce a manžele Menkesovy kretény 2.1.2020 ()

Orlau32

Výborná komedie na věčné téma : láska a nevěra. Ač se oba zamilovaní vehementně snaží si spolu užít, tak se to nedaří ať se snaží sebevíce. Drobná smůla se jim lepí na paty a situační komika je tak věrohodná, že kinosál řval v r.1975 smíchy, že nebylo místy dialogům vůbec rozumět. Moc ráda bych se na ten film podívala po těch letech znovu, protože George SEGAL byl prostě coby milenec-smolář tak úchvatný, že jsem měla s Glendou JACKSON upřímný a nefalšovaný soucit. Myslím, že to byl film opravdu "na úrovni." Možná, že by si zasloužil i 5 hvězdiček, ale dávám s klidným svědomím 4*. ()

kaylin

Docela zábavný snímek s dobrým scénářem, který ale ztrácí na kvalitách s tím, jak stopáž postupuje. Začíná to trochu nudit. Aby to tvůrci zachránili, tak tomu dali konec, který je možná lehce neočekávaný, to v kontrastu s klasickým pojetím romantických filmů. Ale tohle není klasická romance. A ten konec je zasloužený. ()

rt12

Srdeční záležitost od pubertálních let. V černobílé TV jsem ten film přímo hltala a nutno říct, že šmrnc si pro mně udržel dodnes. ()

slunicko2

Chvílemi vtipné, chvílemi méně vtipné. 1) Film je pěkná místy zdlouhavá konverzačka. 2) 39letý George Segal (záletník Steve) měl šmrnc...chvílemi... ()

Martin741

Namakana komedia, ktora funguje na vybornej rezii Melvina Franka a slovnych prestrelkach. Kulisy na urovni, film dobre a rychlo utecie, toto urcite nie je strata casu : 74 % ()

danecek24

31. Zlatý Glóbus za rok 1973 - cena (2) - *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Glenda Jackson, *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - George Segal + nominace (3) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší scénář - Melvin Frank, Jack Rose, Nejlepší filmová píseň - "All That Love Went To Waste" - Hudba George Barrie, text Sammy Cahn ()

gabin(a)

Jak si pamatuji z kdysi dávna pradávna, naprosto brilantní konverzační komedie s jiskřivými dialogy. No jo, další z filmů, na které naše televize zapomněly...... ()

pakobylka

Komedie ? Tak padesát na padesát. Lehkovážná šaramantní zápletka s mnoha skvělými gagy bohužel v průběhu stopáže dospěje - a začne se brát na můj vkus až přespříliš vážně. Nahodí se do dramatické polohy a bez sebemenších rozpaků smete pod stůl pár zapomenutých vtipných rekvizit - kupříkladu kohouta na víně či bílé golfové ponožky. Takže pro příště: Až se budu chtít pobavit ve společnosti lehce rozverné "nevěrné" komedie, vyberu si třeba "Nebožtíky", kteří za každých okolností "přejí lásce" (1972). A jestliže budu mít maličko hloubavější náladu, sáhnu po komorní "víkendové" záležitosti "Příští rok ve stejnou dobu" (1978). ()

Martrix

I když oceňuji slušné dialogy a vtipné momenty, tak zápletka mi moc nesedla. Jsem totiž ohledně geometrie vztahů dost konzervativní. Přímka osázená mnoha body, ani trojúhelník...vždy jsem preferoval jasně definovanou úsečku o dvou bodech. Přestože nejsem naivka a vím, že je nevěra nedílnou součástí lidského chování, jsem pořád přesvědčený o tom, že manželský trojúhelník je slepá ulička. Obsahem je pro mě tento film složitý, protože nevěru považuji za sprosťárnu a jejich účastníky za rozežrance a zbabělce, kteří se neumí rozhodnout. Obnáší souhrn povahových vad, jako třeba lhaní a přetvářku. A přestože je tady znázorněná romanticky a vesele, je pro mě postava Stevea hajzl. Příběh je podán pohledem dvou lidí manželského trojúhelníku, takže to působí jako relativně normální vztah lidí, kteří si nelžou. Ale já si domýšlel to, co musel Steve provádět manželce. Takže sympatie šly stranou. Pointa filmu se mi tím posouvá až na samotný závěr, kdy Vicky zjistí, že být druhou ženou je málo. Paradoxně až toto poznání posouvá milenky dál k mužům, kteří mohou nabídnout opravdový vztah. To prozření, že jste ve vztahu bez budoucnosti, zažil skoro každý z nás...předchází rozchodům. Tady to bylo podané jakože šlechetný čin, ale postavou slabocha a jakoby náhodou. V mých očích jde o námět ze života...ale sobeckých trtkálistů. Důsledky činů těchto lidí, mě nechávají chladným, proto dávám odtažité 3*. Tipuji, že vyšší hodnocení dávají ti, kterým jejich morální kompas ukazuje jiným směrem, resp. osobní prožitek navodil jiné vnímání obou postav. ()

andrii

Pětihvězdičkové, vzletné, laškovné. Logický magnetismus logisticky nezvladatelného záletu. Jeden lístek ve větru, a máme tu, rozvití prvotřídní zápletky. Zapeklité pletky a vztahy - někdy sluncem zalité, jindy deštěm skropené...Spolu listovali v čtivém, humorném románku u ohnivého moře, který měl své pokračování ve vážném románu při čaji o páté. Dnes jasné nebe, ale co zítra, druhý den ráno? Vždyť jsi ženaty, zlato? Jiné jsi řekl své ano. ()

progression

Tahle výborná komedie, ale zdaleka ne jen komedie mne docela dostala. Do role přesně padnoucí George Segal, skvělá Glenda Jackson, perfektně zvolená hudba a geniální dialogy s mnoha gagy, ale i těmi vážnějšími s hlubším přesahem a podněty k zamyšlení zvládnul režisér "v duchu přání lásce" ukočírovat nadmíru zajímavým způsobem. Přesto pokud bych si mohl vybrat, dal bych přednost wilderovskému pojetí "jak lásce přejí" nebožtíci. ()

MI-380

Při druhém sledování tohoto razantního střetu záletného cholerika s kráskou sekající bonmoty ve stylu Phila Marlowa naštěstí nedošlo k podstatnému snížení mého hodnocení, jsme stále na úrovni. I když polovina kdysi zřejmě humorných scén ztratila své kouzlo, zbytek stále stojí za to. Jde o humor z trapnosti, možná až zoufalství situací, do kterých se ti dva dostávají, občas jsem si říkal: dobře jim tak. Herci výborní (Oscar pro Glendu Jackson), Londýn sedmdesátých let kouzelný, režie svižná. Z 85% kdysi jdu na 70% dnes. ()

Han22

On je ženatý a chce milenku, ona není proti. Klasický námět, který je mi proti srsti, protože to vždycky někdo odsere. Tady to začíná jako relativně vtipná komedie (všechny překážky úspěšného zásunu), pokračuje to takovou dramedy (hádky) a končí jako pořádně hořká a smutná romanťárna (telegram). Zasmál jsem se, ale jinak mě to moc nenadchlo, rozhodně to není čistá feel good komedie. Jinak Segal je standartní a ty 3* jsou spíše kvůli Jacksonové. Její cynická, urýpaná, ledově chladná a pragmatická ženská je místy fakt na ranu... a na konci Vám ji bude líto. Ovšem že by tohle bylo na Oskara, navíc druhého v průběhu 4 let? To se některým xkrát lepším herečkám nepovedlo za celý život. ()

ddf76

Mile prekvapeni. Skvela komedie o milostnem trojuhelniku. Nektere hlasky by se mely vytesat :)). Skvely je i puvodni dabing s velkym D :). ()

Zemřel herec George Segal

Zemřel herec George Segal

24.03.2021

Ve věku 87 let zemřel v kalifornské Santa Rose americký herec George Segal. Zprávu médiím oznámila jeho manželka Sonia s informací, že příčinou úmrtí byly komplikace po operaci srdce. Držitel dvou… (viac)