Na úrovni

Steve je starý sukničkář. Svou ženu miluje, ale snubní prsten mu v záletech nijak nebrání. Vždyť v Londýně je přece spousta krásných žen! Náhoda mu přivede do cesty Vicky, rozvedenou módní návrhářku. Fakt sexy kousek. Tu ale musí sbalit opravdu na úrovni. Žádný laciný hotýlek v nějakém Zapadákově. Nejlepší to bude v hotelu s výhledem na Gibraltar. Jenže oba se do sebe vášnivě zamilují a malér je na světě... (oficiálny text distribútora)

Orlau32

Výborná komedie na věčné téma : láska a nevěra. Ač se oba zamilovaní vehementně snaží si spolu užít, tak se to nedaří ať se snaží sebevíce. Drobná smůla se jim lepí na paty a situační komika je tak věrohodná, že kinosál řval v r.1975 smíchy, že nebylo místy dialogům vůbec rozumět. Moc ráda bych se na ten film podívala po těch letech znovu, protože George SEGAL byl prostě coby milenec-smolář tak úchvatný, že jsem měla s Glendou JACKSON upřímný a nefalšovaný soucit. Myslím, že to byl film opravdu "na úrovni." Možná, že by si zasloužil i 5 hvězdiček, ale dávám s klidným svědomím 4*. ()

Anderton

George Segal, respektíve jeho postava, je typ, s ktorým by som nechcel chodiť na pivo. Glenda Jackson, repsektíve jej postava, je typ, s ktorým by som nechcel spávať ani chodiť. Čiže ak sú mi postavy romantickej komédie nesympatické, predstavuje to veľký problém. Možno preto mi sadli napr. Nebožtíci prajú láske, kde mi boli "nemorálne" postavy sympatické. Hold je to umenie, nakrútiť film o nevernom manželovi tak, aby sme mu v naplňovaní jeho citov žičili a Frank ma so Segalom rozhodne nepresvedčili. Objektívne však musím skonštatovať, že Na úrovni nie je rozhodne film primitívny či prvoplánový, len mi proste nesadol. ()

danecek24

31. Zlatý Glóbus za rok 1973 - cena (2) - *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Glenda Jackson, *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - George Segal + nominace (3) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší scénář - Melvin Frank, Jack Rose, Nejlepší filmová píseň - "All That Love Went To Waste" - Hudba George Barrie, text Sammy Cahn ()

D.Moore

Proč bych to nepřiznal, když se to o mně stejně ví: Někdy jsem strašlivý moralista. Proč jsem ale teď neměl nejmenší problém s romantickou komedií, jejímž hrdinou je nevěrný záletník, kterému nedělá vrásky svádět jinou ženu, ačkoliv jeho manželství je vlastně idylické? No ano, mohou za to George Segal a Glenda Jackson, zcela okouzlující pár, kterému to neskutečně sluší a který sympatiemi přímo hýří. Navíc když scénář Na úrovni je tak štědrý na situační i slovní humor, nabízí perfektní scény typu "moje žena, naše děti a tchán i tchyně poletí s námi" nebo "golfová sázka s bratranci kamarádů bratranců...". A asi úplně nejvíc se mi líbilo, že do konce filmu zbývalo nějakých deset minut a já vůbec netušil, jak scenárista a režisér v jedné osobě vše vyřeší. No... Myslím, že to vyřešil na jedničku. Na úrovni mi zkrátka udělalo opravdu velkou radost.__P.S. DVD vydané Vapetem ukrývá vynikající československý dabing z roku 1977 s Ladislavem Mrkvičkou e Evou Hudečkovou. Nenechte si ujít. ()

classic

Tento film neodporúčam nikomu, lebo naopak môže byť poriadne unudený ako ja, mal som pocit, že tento otravný projekt s inak šarmantnou Glendou Jackson nemá nikdy koniec, ale zároveň dvojica s Georgom Segalom sú strašne otravní, po čase to začne liezť na nervy, a ja som sa nevedel dočkať konca... Už na začiatku som mal blbý pocit, ktorý pokračoval a pokračoval, jedine trošku NOSTALGIE pri videní môjho obľúbeného veľkomesta Londýna, ktoré milujem už len preto, že som mal možnosť prejsť MESTO všetkými svetovými stranami, hrdinovia sú vo väčšine zavretí na byte a oddávajú sa radovánkam, pritom On zahýba žene, Ona je vlastne sprostá, že si začína so sukničkárom, lebo takéto vzťahy končia de-facto katastrofou...Výkon priniesol Glende Oscar za hlavný ženský herecký výkon, a ja sa pýtam: „Nie je toho škoda, nenašla sa lepšia herečka, ktorá by si to VIAC zaslúžila...?” ()

• Cary Grant odmítl ztvárnit roli Stevena Blackburna. „Natočil bych to, kdybych byl o padesát let mladší,“ říkal později Grant žertem. (Pavlínka9)

Zemřel herec George Segal

Zemřel herec George Segal

24.03.2021

Ve věku 87 let zemřel v kalifornské Santa Rose americký herec George Segal. Zprávu médiím oznámila jeho manželka Sonia s informací, že příčinou úmrtí byly komplikace po operaci srdce. Držitel dvou… (viac)