Po tom, čo sa omylom napili čarovného nápoja, sa udatný stredoveký rytier Godfroy de Montmirail a jeho sluha Jacquouille ocitli v 20. storočí. Narazili tam na svojich potomkov, ktorí si však v priebehu histórie vymenili úlohy. Potomkovia starej šľachty schudobneli a na zámku sa usadil nový pán, zbohatlík Jacquard. To však nie je jediný problém, ktorému musia návštevníci vo vzdialenej budúcnosti čeliť. (RTVS)

makoviceee

Az na postavu Beatrice (jak znacne nepuvabna Lemercier, tak i neskutecne odpudive dabujici Konvalinkova) celkem cajk. Poprve (s nadsenim) zhlednuto jeste v detstvi, takze z nostalgie zaokrouhluji nahoru. ()

SNCIS

"Jaká hanba, milý Jacquouilli, venkované už neplatí daně. Ani daň z hlavy, ani nechodí na robotu, ani neplatí desátek. To je ale nespravedlnost. Musíme se vrátit do naší doby!" - 80%. ()

Richard768

Okrem toho, že je to výborná komédia, tento film tiež nastavuje zrkadlo nám, v akej smiešno-trápnej dobe to žijeme. Veď si len predstavte: Rytier ide do boja a zrazu mu zazvoní mobil... ()

ferika

Renov humor mi sedi. Sucha a v kontexte trefna absurdita. Ale Clavierova postava je na moj vkus prepalena az az. Extremne pripecena. Ako povedal moj 3 rocny synovec: "Lu- lu- lu- lu-, nelubi!" A ak tu uvadzam svoj vkus, tak hlavna zenska postava by mala byt pre mna trochu viac sympaticka a mila. Vyvazit Renov suchy styl a Clavierovu potrhlost. Valérie Lemercier sa mi javi rovnako nesympaticka, ako "krasky moderneho americkeho stylu" Uff, uff, ee! ()

samsozz

videne desiatky krat, vzdy nadchne i ked postupom casu niektore mi niektore postavy zacinaju prekazat a kazit genialitu hl protagonistov ale aj tak navzdy moja srdcovka ()

ENDGAMEBOY

Nejlepší komedie při které se člověk rozhodně nudit nebude jako u Četníka nebo Robina Hooda.  Humor je nejlepší v celém filmu. Za mě 8/10. ()