Na konci vskutku ukážkovej kariéry nečaká trojhviezdičkového generála Eugena Irwina (Robert Redford) zaslúžený dôchodok, ale desať rokov za neuposlúchnutie rozkazu pri bojovej misii vo väzení, pýšiacom sa romanticky dvojzmyselným menom Castle (čo okrem známejšieho ekvivalentu „hrad“ označuje i menej poetickú „pevnosť“)! Zakrátko po príchode na toto nehostinné miesto Irwin zisťuje, že plukovník Winter (James Gandolfini) – veliteľ väznice – tu vládne železnou rukou a nevadí mu ani tvrdšie zaobchádzanie s odsúdenými. Hrdý exgenerál sa preto rozhodne spoluväzňom pomôcť v opätovnom nájdení ich hrdosti a ľudskej dôstojnosti. Tento boj na dlhé lakte však vyžaduje veľa síl - a cena, ktorú zaň všetci zúčastnení budú musieť zaplatiť, nie je zanedbateľná... (TV Markíza)

Aqualung

Tak nevím, včera jsem se na to kouknul s tím ,že zase uvidím Redforda.Pravda, viděl jsem ho, ale....Ano ale s velkým A.Tohle je nejspíše benefiční film.Snaha o cosi, co běžným lidem, notabene lidem, kteří neprošli kriminálem, potažmo vojenským, uniká.Zase tu máme vysoce charakterního generála, který se dosatene do nepatřičné situace v důsledku vlastního pochybení.Ve vězení se to po jeho příchodu podle mne začíná podobat science fiction.Kdo z nás byl v kriminále a může se orientovat.Asi nás moc není ! Dotyčný se snaží, a s ohromnou efektivitou, pozdvihnout, nebo znovunalézt vojenské sebevědomí, lidskou důstojnost a vlastenectví trestancům, kteří tam nejsou za špatné parkování.A začáná se to projevovat předl radlicí buldozeru.Mně se vybavil Spartakus a Ježíš současně.Na rozdíl od nich takhle vzpoura nekončí pro většinu na kříži, ale pro hrdinu kulkami v těle.Takhle ozbrojené vzpoury nekončí.A ten závěr se vztyčením vlajky, která sděluje nikoliv stav nouze, ale že je již vše tak, jak má být je fantastický a řekl bych, že ne z tohoto světa. ()

Jello Biafra

Film má jedno velké eso v rukáve a tým je charismatický Robert Redford v hlavnej úlohe. Príbeh je o vysoko postavenom generálovi Us Army, ktorý však spraví chybu: nedbá rozkazov nadriadených a tým spôsobí smrť mnohým vojakom. Je za to odsúdený na 10 rokov vo vojenskej väznici. Vo väznici však vládne terror a nespravodlivosť zo strany bachárov, ktorej majú už väzni po krk. Generál si u nich postupne získa rešpekt a uznanie a spoločne naplánujú vzburu. Film samotný má vynikajúcu kameru a musím pochváliť aj geniálnu Goldsmithovu hudbu. Herci samotní zvládajú svoje úlohy obstojne. Najväčším prekvapením je Mark Ruffalo. ()

lskala

Americký film - legendární generál se dostane do vězení, kde si okamžitě získá respekt a po pár týdnech velí všem vězňům ve víře o převrat ve vězení. Téměř každý trestanec má zkušenost s armádou a má i nějakou hodnost. Navíc mu všichni salutují a chtějí rezignaci ředitele věznice. Vše se podaří - téměř bez problémů. Realita - Vojenský generál, se kvůli neuposlechutí rozkazu, který stojí životy 8 vojáků, dostane do věznice. Od začátku je nepříliš oblíben, je vystaven ponižování ze strany Hispánských spoluvězňů, podstoupí anální styk s mužem, po pokusech o vzepření je pobodán a jako problémový je umístěn na speciální vazbu, kde je v cele 3x4M zavřen 23 hodin denně a pod stálým dohledem. Po půlročním pobytu je vrácen zpět do své "normální" cely a po dalších útocích spoluvězňů spáchá sebevraždu ve sprchách. .............. Vyberte si sami, co by bylo reálnější. 45% - 2** ()

BMAJTZ

Klasická americká parafráze na hrdost a čest. Všechno je po 10. minutě strašně černobílé, velitel jako ten zlý a generál jako ten hodný. Vůbec se tu neřeší otázka vězňů, nikdo neřeší to jestli jsou to maniaci, násilníci či vrahové a když už jsou ve vězení čekal bych, že minimálně polovina z nich bude mít problém s uznáváním autority. Všechny tyhle dilemata se ze scénáře jaksi vyškrtly a z vězňů se stane chrabrá jednotka jak vystřižená z časopisu správný americká voják. Po stránce zápletky tenhle film smrdí víc než dost. A potom skupina okolo velitele vězení je taky strašně divná, nejdřív ho všichni podporují a s jeho praktikami nikdo problémy nemá a potom se k němu otočí zády. Mno a co mi vadilo dále byly ty kecy o tom kdo je to voják a tak podobně, prostě klasický filmový a hlavně americký blábol. Přesto mě to jakýmsi způsobem bavilo natolik abych to nevypnul po pár minutách. Má na tom největší zásluhu Robert Redford a to bez diskuzí. Jinak jde o klasickou látku která se přesunula jenom do vězeňského prostředí. Doporučil lze snad jenom fanouškům Redforda ten rozhodně nezklame. Mimochodem ty katapulty a udělátka jsou jak z MacGyvera nechápu jak se jim podařilo tohle ve vězení skrýt. ()

Dromed

Další filmeček z lapáku, tentokrát ve vojenském kabátku. A i přesto, že to ke konci bylo přehnané jako americký film a očividně s toho čouhaly růžky strýčka Sama s leskem prstenů z West Pointu v očích, jsem se náramně bavil. I když poučení z filmu bylo spíše ironické. Kvůli hrdosti dvou chlapů jich několik zemřelo, desítky zranilo a udělali škodu za milióny dolarů, přitom dokázali jen to, že jeden vztyčili vlajku a zemřel. Při pohledu na plápolající Stars and Stripes možná nějakému Američanovi ukápne slza, já však uchcával smíchy. Podívaná však dobrá a Redford byl taky super 80%. ()

SG-1

"Pěšákem jste byl asi dva roky a zločincem nějakých pět vteřin. Když to spočítám, byl jste z převážné většiny pěšák." -Eugen Irwin- ()

medlo

Prvá neakčná polovica sa mi páčila viac. Druhá polka by tiež nebola zlá, keby nebolo niekoľkých nerealistických scén. S bratom sme sa nevedeli prestať čudovať, z kade väzni vytiahli katapult. A to som si myslel, že po Prisone ma už nič neprekvapí. Ale samozrejme to beriem s nadhľadom, veď je to len film. ()

bruceman7

Jistý autor píšen ěco na zpsůob, že "každý plán se hroutí s prvním výstřelem" a tenhle film mu dvakrát za pravdu nedává - všechno to až moc podezřele vyjde na jedničku. A přestože hraje na standardně americké vlastenecké cítění, což jde většinou na nervy, tady se to dá mi a film se mi líbil, včetně RR. 7,5/10 ()

iXtr3m3

Skvelý film, skvelý Redford, skvelá myšlienka, myslím že aj omnoho reálnejšia aj keď sa to možno nezdá, ako väčšina Prison Escape snímkov. Premyslená hra, kedy ďalší ťah človek málokedy vie vopred a to je dobre. ()

klukluka

Mrázku, podle mě jsi sice 7 krát vraždil, což Ti mohlo v součtu zabrat třeba tři a půl hodiny, ale po zbytek svýho života jsi byl dobrej chlap. Takže za mě jsi rozhodně dobrej chlap. Aby generála nemilovali, když jim takhle mazal med kolem huby… Laciný nebyly jen Irwinovy promluvy. Celý to bylo takhle blbě vlezlý. Tenhle film v čase neobstál. ()

Hopper

Priemerná záležitosť, ktorú na kolená zrážajú najmä prehnaný patriotizmus, chlapácke reči, nelogickosti v deji, scéna s vrtuľníkom a klišé v príbehu ako bič. Že sa ten Redford na to dal.... Senilná demencia ? ()

Theraphosa

Jsou zde tuny nelogičnosti. Největší z nich je asi ta, že pár odhodlanejch vězňů by si asi těžko bez povšimnutí vyrobyla katapult a jiný fidlátka. Děj je předvídatelný a závěr nepřinesl nic neočekávaného. Ale mám rád Roberta Redforda, tak aspoň ty dvě. 35% ()

Junglista

Hektolitr patosu ve dvou hodinách, typickej US film. Robertovi sem jeho generála bohužel moc nevěřil, ale komu sem nevěřil ani mrknutí oka, to byl plukovník. Dějově je to předvídatelný od začátku do konce, scénář se moc nepoved. Ale abych jenom nehaněl, povedla se hudba a pro mě je vězeňský prostředí ve filmech atraktivní. Jinak bohužel výraznější klady sem neobjevil. ()

Strašáci nanovo

Strašáci nanovo

24.04.2009

James „Cyclops“ Marsden se vyřádil v několika komediích (a v každé předvedl, že má pro tenhle žánr opravdu talent), ale teď zkusí něco drsnějšího. Nejdřív jej uvidíme v hororu Richarda Kellyho The… (viac)