O Kubovi a Stázině

Animovaný / Rozprávka
Československo, 1988, 1 h 47 min (Minutáž: 7–9 min)

Pohádkové vyprávění o jičínském ševcovském tovaryši Kubovi, který musel na vojnu až do Vídně, domýšlivém knížecím správci Kolomajzníkovi, vodnících, samotném císaři pánovi a Stázině, které tolik slušela červená sukně. (Magic Box)

C0r0ner

Jeden z mých nejoblíbenějších večerníčků. Možná je to proto, že je to tak hezky namalované a namluvené. Možná je to proto, že to má kontinuální děj, za který by se nemusel stydět kdejaký celovečerák. Možná je to proto, že je v tom spousta poučení a pravd. Nejspíš je to proto, že to dohromady dává perfektní celek. 100% ()

Lachtaan

Nebudu lhát, že mám v některých večerníčcích už trochu zmatek a že se mi nepletou dohromady s obdobnými zástupci tohoto krátkého pohádkového formátu. Díky tomu si O Kubovi a Stázině už skoro vůbec nepamatuju, z nostalgie zůstávám ale shovívavý. Možná si někdy doplním související film. ()

Zdeňka

Opět jeden z mých nejoblíbenějších Večerníčků, na které se ráda podívám i dnes. Nikdy jsem neměla ráda zakrslého Kolomajznu a až do konce jsem fandila švihákovi Kubovi. ()

BloodMax

Stázina a Kuba to měli občas složité, když jim byl v patách slizký Kolomajzna.....večerníček z mého dětství = plno příjemných okamžiků.... ()

Vercinix

Nejvíc okouzlující na tomto večerníčku byly postavy malých vodníčů! Já osobně jsem měl neraději zlého vodníka Kebuli, jak vařil v hrnci mlhu!:) ()

Přemek

Kvalitní večerníček, především ten seriálový, mluvený jediným vypravěčským hlasem - celovečerní s hereckým obsazením (byť více než kvalitním) ztrácí na působivosti. - Milovníky mluveného slova upozorňuji na rozhlasovou, "hajajovou" verzi pravděpodobně z roku 1977, v níž prvních deset dílů namluvil Karel Höger (jde tedy o jednu z posledních jeho prací pro rozhlas) a dalších dvanáct Luděk Munzar. Je více než pravděpodobné, že Höger během natáčení zemřel. ()

Pevek2

Epicky vecernicek, ktery je skvele dramaturgicky postaveny. Zejmena uvodni opakovacky jsou skvele. Aby ne, kdyz to delal Edgar Dutka. Bavilo me to jako dite a bavi me to i ted. Jako dite jsem ocenoval, ze narozdil od jinych si tvurci udelali prostor na velky romanticky pribeh. A navic je to jedinecne "militaristicke" s drobnou ironii. ()

Hapretor

Jako malého (ehm, moc jsem nevyrost) ... jako hodně mladého mě tohle moc bavilo, vlastně ani nevím, jak to dopadlo !!! Asi si to dohledám. ()