Větrný démon

• Česko Démonické větry (festivalový názov) (viac)

Cory s několika přáteli navštíví starou usedlost, kde jeho předkové, jak se později ukáže, holdovali černé magii a démonismu. Místní je od pobytu v domě odrazují, skupinka však na jejich prosby nedbá. Ve vzduchu je však něco smrtelného a v domě už na partu přátel čekají démóni. Brána do pekel se otevírá… (pfa)

helraiser

Docela jsem se na to těšil a celkovej dojem je takovej, že se jedná o průměrnek horůrek z 90. let. No, ale vezmem to pěkně po pořadě. Takže začátek je opravdu dobrej to se musí nechat, ale dál než se naše partička HRDINŮ dostane do domu tak to je opravdu děs. Hlavní postavy ani nestojej za komentář, nesimpatický až běda. Triky jsou otřesný, ale na druhou stranu masky jsou přímo geniální. Najde se tu i několik opravdu skvělých scén které opravdu stojí za to a docela připomínají 80. léta a na proti tomu zcela zmršenej konec. Takže sečteno podtrženo se jedná o slušnej průměr, ale bohužel jen průměr, čekal jsem víc a tak Větrný démon je pro mě mírným zklamáním. ()

beso74

Veterný duch sa nechal inšpirovať lesným duchom, akurát že inteligenciu poslal niekam na dovolenku. Ak sa totiž niekde zberáte a vychrtlý postarší muž na pumpe vám so zbraňou v ruke, možno že aj nabitou, vehementne vysvetľuje, že by ste sa mali vrátiť, treba ho jednoznačne počúvnuť. Ak nie, dopadnete ako partia amerických trúb, čo vliezli démonom priamo do pasce. Scénaristi sa s ničím nepárali a perlia jedna radosť, keď sa nájde prvá kostra, okomentuje to jedno z dievčat slovami, NEVIEM ČO SA TU STALO, ALE JE ISTÉ, ŽE TADIAĽ KRÁČALA SMRŤ. Oh, čo ti za postreh!!! Následne ďalší zapotí, že radšej ako v tej hnusnej chate bol by niekde na ostrove Tahiti, na čo mu druhý oponuje, že tam nie, že to je kolíska voodoo, scénaristom prepína z Haiti na Tahiti, a mám dojem že nielen v tom. Práve začali roky 90., karate je ešte stále populárne a tak to jeden z mladíkov nakladá uslintaným rozpadajúcim sa démonom nohami a rukami, čo to do nich vojde. A čerešnička na torte, keď sú švárni mládenci a devy vybíjaní ako moriaky pred dňom Vďakyvzdania, oni sa smejú a rozprávajú, akoby šlo io školský výlet. Jediným pozitívom sú snáď masky. Celkovo sa nechce veriť, že Carpenterov Prince of Darkness je starší o 3 roky a Evil Dead takmer o 10. ()

Pitryx

Béčko jako vyšité. Ovšem má své dobré chvilky, rozhodně dávám něco málo za slušnou práci maskérů. Ovšem i toto se časem ohledí. Jde o naprostou blbost plnou flákajících se herců. Ale bavil jsem se. Ovšem mohlo to být kratší. 201111259047/9349 ()

Dickator

Bohužel, jestli tohle měla být parodie, nemohu posoudit kvalitu, neb neznám původní snímek, bohužel ovšem viděl-li jsem opravdu to, co je označováno jako Větrný démon [1990], obávám se, že budu muset ohodnotit známkou "dostatečně", herecké obsazení obstojné, neméně tak herecké výkony, ale ke konci už to na mě bylo poněkud zdlouhavě nudné ()

djbarrel

Takový průměrný béčko. Začátek byl fakt hroznej, ale pak se děj slušně rozjíždí a divák se nestačí divit všem "digitálním" efektům a gumovým maskám. Ve druhé polovině se jednalo o dost zábavnou movie, ale myslím, trochu jinak než tvůrci zamýšleli. 55 % ()

AmunRa

Totálně béčkový, ale vcelku zábavný brak se evidentně inspiroval u Evil Dead. Pochválit je nutné atmosféru podpořenou výbornou hudbou a (na svou dobu) výbornými maskami. Kvalita triků je naopak i na svou dobu děsná. Scénář je na pomezí hororu a komedie, i když nevím, jestli ty humorné momenty jsou úmyslné nebo jsou dány neschopností napsat něco lepšího. I kostýmy budí dojem komedie, byť je film pohrobkem osmdesátek. ()

UrsusDom odpad!

Suterén horových "c" filmů, si mě získal svou totální zpackaností, která snad musela být úmyslná. Jenom logicky uvažující tým tvůrců dokáže dát hlavy dohromady a spáchat sérii logických lapsů a hororových klišé, které pak vydává za film. Hodnocení "odpad" je v tomto případě poctou této nefilmařské raritě. Nejenže jsem snímek dokoukal do finále, navíc jsem se neskutečně pobavil. ()

Ulquiorra Cifer

Protrpěných 96 minut života. Tento horor ( a beru v potaz že byl natočen v roce 1990) je naprostá hovadina. ?PROČ? aspoň nemají herci nějaké emoce? Vypadá to spíše na amatérský film, který byl natočený za dopoledne (po prochlastané noci). Devadesátkové horory jsou parádní - tento ovšem do dané kategorie nepatří. ()

baronGrga

Tradiční schéma, které vrhá bandu mladistvých na démony prolezlou opuštěnou farmu, zoufale škobrtá o podprůměrný scénář a herecké výkony na úrovni teletubbies. Nejvíc rozčilující je ovšem ledový klid, se kterým tato zlatá mládež ve skutečně apartních devadesátkových hábitech sleduje nevysvětlitelné zásahy nadpřirozena (viz metamorfující bruneta, barák bez zdí apod.) Hvězda patří úvodní scéně a nápadu s kraví lebkou. ()

kavralajka

Mám rád tyhle béčka, ale tenhle má i na mě dost pitomé zpracování. Debilní dialogy a triky na úrovni filmu Kačenka a strašidla to dost sráží. Škoda, protože potenciál to mělo. ()

Kloboucek75

Levný a hodně nelogický horor kdy člověk se stane démonem bez škrábnutí nebo kousnutí démona. Nechápal jsem benzínku v horách na lesní cestě na území nikoho . ()